سر خط خبرها:

دومین حمله راکتی به منطقه سبز بغداد طی ساعات گذشته / یکی از موشک‌ها به نزدیکی دبیرخانه شورای وزیران عراق اصابت کرد

فکرشهر: منطقه سبز در مرکز بغداد برای دومین بار طی چند ساعت گذشته شاهد حملات راکتی بوده است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، منابع رسانه‌ای عراق عصر امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که منطقه سبز بغداد برای دومین بار طی چند ساعت هدف حمله راکتی قرار گرفت.

یک منبع امنیتی در گفت وگو با شفق نیوز در این باره گزارش داد که در حمله جدید نیز سه راکت شلیک شد که یکی از این موشک‌ها به نزدیکی دبیرخانه شورای وزیران عراق اصابت کرد.

این منبع همچنین گفت که درپی این حمله آژیرهای خطر در سفارت آمریکا به صدا درآمده است.

ساعاتی قبل نیز خبرنگار شبکه روسیا الیوم اعلام کرده بود که که دو راکت به اطراف ساختمان پارلمان عراق در منطقه سبز در مرکز بغداد اصابت کرد.

وی به جزئیات بیشتر این حمله اشاره ای نکرده است.

منابع رسانه‌ای عراق نیز از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در منطقه سبز بغداد خبر دادند.

این منابع همچنین گزارش دادند که این دو راکت به پارکینگ خودروها در مقابل مقر پارلمان اصابت کرده است.

برخی از منابع خبری عراقی نیز تعداد راکت ها را سه فروند اعلام کرده و به نقل از یک منبع امنیتی گفتند که در این حمله یک نیروی امنیتی جان خود را از دست داده و ۷ نفر دیگر زخمی شده اند.

این حمله درحالی انجام شده که فعالیت پارلمان عراق که از دو ماه پیش و درپی تصرف آن توسط هواداران جریان صدر متوقف شده بود، امروز چهارشنبه از سرگرفته شد تا در اولین جلسه، موضوع استعفای محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و انتخاب نایب رئیس اول به رای گذاشته شود.

در این جلسه، کناره گیری محمد الحلبوسی رئیس کنونی پارلمان به رای گذاشته شد و نمایندگان پارلمان با استعفای الحلبوسی موافقت نکردند و تنها ۱۳ نماینده با این استعفا موافقت کردند.

دستور جلسه دوم نیز انتخاب نائب اول رئیس پارلمان بود که نمایندگان محسن المندلاوی را به این سمت انتخاب کردند.

در جلسه امروز نمایندگان چارچوب هماهنگی نیروهای شیعی (به استثتای جریان صدر) و محمد شیاع السودانی نامزد این چارچوب برای تصدی پست نخست وزیری حضور یافتند.

دیدگاه خود را بنویسید