سر خط خبرها:

رونمایی از خودروی مقوایی لکسوس + تصاویر

فکرشهر: خودروسازی لکسوس از اولین خودروی مقوایی خود رونمایی کرد. خودروی مقوایی لکسوس به شکلی هنرمندانه از روی مدل آی.اس ساخته شده است.\n\nبه گزارش فکرشهر، «فرارو» به نقل از بی‌بی‌سی نوشت: مردان و زنان چیره‌دست مشهور به «تاکومی» روی خط‌های تولیدی این غول خودروسازی مشغول به‌کار هستند. آنها برای افزایش توانایی‌های خود با دستی که تسلط کمتری به آن دارند، باید اوریگامی درست کنند.\n\nمسئولان کارخانه لکسوس می‌گویند: «خودروی اوریگامی سطح تمرینات کارکنان را بالاتر برده و همچنین نام لکسوس را بار دیگر بر زبان جاری می‌کند.»

فکرشهر: خودروسازی لکسوس از اولین خودروی مقوایی خود رونمایی کرد. خودروی مقوایی لکسوس به شکلی هنرمندانه از روی مدل آی.اس ساخته شده است.

\n\n

به گزارش فکرشهر، «فرارو» به نقل از بی‌بی‌سی نوشت: مردان و زنان چیره‌دست مشهور به «تاکومی» روی خط‌های تولیدی این غول خودروسازی مشغول به‌کار هستند. آنها برای افزایش توانایی‌های خود با دستی که تسلط کمتری به آن دارند، باید اوریگامی درست کنند.

\n\n

مسئولان کارخانه لکسوس می‌گویند: «خودروی اوریگامی سطح تمرینات کارکنان را بالاتر برده و همچنین نام لکسوس را بار دیگر بر زبان جاری می‌کند.»

\n\n

این خودرو از اتصال 1700 مقوای برش‌خورده با لیزر ساخته شده است. خودروی اوریگامی لکسوس مانند یک خودروی معمولی دارای فضای داخلی، درب بازشونده، چراغ جلو و فرمان محرک است.

\n\n

این خودرو همچنین به یک موتور الکتریکی مجهز است که روی شاسی آلومینیومی و فولادی سوار شده و رانندگی با آن را ممکن می‌سازد. روبن مارکوس می‌گوید: «ساخت این خودرو کار دشواری بود. پنج نفر به صورت تمام‌وقت روی آن کار کردند تا بتوانند خودروی اوریگامی لکسوس را بسازند.»

\n\n

همان‌طور که گفتیم این خودرو از برش لیزری سه‌بعدی ساخته شده که قطعات آن البته قابل بازیافت هم هستند. تمام قطعات مقوایی این خودرو برش مخصوص به خود را داشته است. آنها اعتراف می‌کنند که در ابتدا رویه آزمون و خطا را پیش گرفته بودند و چندین اشتباه هم داشته‌اند که البته در ادامه برطرف شده است.

\n\n

\n\n

\n\n

\n\n

\n\n

\n\n

\n\n

 

\n