سر خط خبرها:

احمدی‌نژاد و علی پروین به یکدیگر چه گفتند؟

فکرشهر: در حاشیه مراسم ختم هادی نوروزی، احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق ایران با علی پروین اسطوره فوتبال پرسپولیس دیدار کرد.\n\nبه گزارش فکرشهر و به نقل از خبرآلاین، حضور محمود احمدی‌نژاد در مراسم ترحیم هادی نوروزی صحنه‌های عجیبی را رقم زد. رئیس‌جمهور پیشین که این روزها در دانشگاه تدریس و البته هر از گاهی جنجال‌های خبری خاص خود را به‌پا می‌کند، به مرزداران تهران رفت تا در مجلس ختم هادی نوروزی شرکت کند.

فکرشهر: در حاشیه مراسم ختم هادی نوروزی، احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق ایران با علی پروین اسطوره فوتبال پرسپولیس دیدار کرد.

\n\n

به گزارش فکرشهر و به نقل از خبرآلاین، حضور محمود احمدی‌نژاد در مراسم ترحیم هادی نوروزی صحنه‌های عجیبی را رقم زد. رئیس‌جمهور پیشین که این روزها در دانشگاه تدریس و البته هر از گاهی جنجال‌های خبری خاص خود را به‌پا می‌کند، به مرزداران تهران رفت تا در مجلس ختم هادی نوروزی شرکت کند.

\n\n

ورود او به مجلس همزمان شد با خروج بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال. بازیکنان پرسپولیس جلوی در مجلس از همان ابتدا شوکه شده بودند که رئیس‌جمهور قبلی چرا به این مراسم آمده اما او تصمیمش را گرفته بود که بیاید.

\n\n

افشارزاده هم وقتی با احمدی‌نژاد روبرو شد، به رسم ادب به او خوش‌آمد گفت و بعد هم گفت مثل هر علاقه‌مند دیگری به فوتبال، او هم در این مراسم شرکت کرده است.

\n\n

در مجلس، علی کریمی سعی کرد خیلی دور از محلی باشد که رئیس پیشین دولت نشسته بود. او قبلا هم وقتی احمدی‌نژاد به اردوی تیم ملی رفته بود، این عدم علاقه‌اش را به دوربین‌ها ابراز کرده بود. محمد دادکان دیگر کسی بود که مسیرش را عوض کرد تا با احمدی‌نژاد روبرو نشود. علی پروین اما یکی از فوتبالی‌هایی بود که با احمدی‌نژاد هم‌کلام شد. سلطان قرمزها در هشت سالی که احمدی‌نژاد مسئول دولت بود، بارها با او دیدار داشت. او که ابتدا و به طور سنتی در بحث‌های سیاسی حامی سیاستمدار قدیمی یعنی آیت‌الله هاشمی بود، در سال 84 از احمدی‌نژاد حمایت نکرده بود و همان موقع که هاشمی رأی نیاورد، تیتری از قولش منتشر شد با این مضمون: «بدبخت شدیم رفت!»

\n\n

پروین شاید سیاسی‌ترین چهره سلبریتی فوتبال ایران است. او همیشه یک پای ثابت پوسترهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی است. در همان سال‌های اول دولت احمدی‌نژاد هم بود که محمد حسن انصاری‌فرد به دوران مربیگری پروین پایان داد و در یک ضیافت زیبا در بازی با بایرن مونیخ، رسماً علی پروین را بازنشسته از مربیگری و کار فنی اعلام کردند تا او چند صباجی دور از تیم باشد. تقریباً تا اواخر چهار ساله اول دولت احمدی‌نژاد هم مجالی به پروین نرسید. برای سال 88 پروین آماده حضور در ستاد رقبای رئیس‌جمهور بود که یکباره با اصرار چند نفر در مراسم حمایت از او در سالن 12 هزار نفری حاضر شد.

\n\n

بعد از انتخابات سال 1388، علی پروین دوباره نقشی پررنگ در پرسپولیس پیدا کرد، عضوی از هیأت مدیره تیم رویانیان شد، نقشی کلیدی پیدا کرد و حتی دست‌نوشته‌ای از محمود احمدی‌نژاد داشت که بر اساس آن، رئیس دولت گفته بود پرسپولیس باید با پیشکسوتان تیم واگذار شود و بر همان اساس، پروین دنبال گرفتن تیم از دولت بود؛ دست‌نوشته‌ای که البته هیچ‌گاه به کار علی پروین و تحقق رؤیایش برای مالکیت پرسپولیس به کار نیامد تا او از دولت قبلی هم دلچرکین باشد؛ اگرچه از نوع برخورد با خود در وزارت ورزش جدید هم راضی نیست.

\n\n

در مراسم ختم هم وقتی احمدی‌نژاد دوست پرسپولیسی‌اش را دید، گفت: «علی آقا چرا اوضاع پرسپولیس این طوری است». علی پروین هم که هنوز بخاطر اجرایی نشدن مفاد آن نامه دلخور است، بلافاصله پاسخ داد: «چرا دوران خودت کاری نکردی که مشکل تیم حل شه؟»

\n\n

پروین اعتقاد دارد اگر تیم به او و دوستانش واگذار شود، می‌تواند خودکفا باشد؛ خواسته‌ای که البته نه مکانیسم قانونی و نه مسئولان دولتی اجازه انجامش را نمی‌دهند.

\n