سر خط خبرها:

دکتر سالاری :مشکلات تیم‌های ورزشی باید با درآمد پایدارحل شود

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: حل مشکل مالی تیم‌ها بصورت مقطعی نمی‌تواند آینده حل مشکلات مالی این تیم‌ها را تضمین کند که بهترین روش استفاده از درآمدهای پایدار است.\r\n

 

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: حل مشکل مالی تیم‌ها بصورت مقطعی نمی‌تواند آینده حل مشکلات مالی این تیم‌ها را تضمین کند که بهترین روش استفاده از درآمدهای پایدار است.

 
به گزارش فکرشهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر،  دکترمصطفی سالاری در نشست شورای ورزش استان بوشهر با بیان اینکه تقویت ورزش‌های همگانی و رشته‌های مختلف قهرمانی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه برطرف کردن و یا کاهش مشکلات ورزش استان است که با تدابیر لازم این مهم باید انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه حمایت دستگاهها ، شرکت‌ها و سازمانها ملتمسانه نباید باشد تصریح کرد: هر دستگاه و یاشرکتی که طبق قانون خود را موظف به حمایت از برنامه‌های ورزشی می‌بینند باید به این مهم ترتیب اثر دهد تا بتوان مشکلات تیم‌ها و هیئت‌های ورزشی برطرف کرد.

 

استاندار بوشهر تاکید کرد: دستگاههای که مکلف به حمایت از برنامه‌های ورزشی هستند خود را موظف کنند تا از طرق مختلف این مهم را به انجام برسانند.

دکترسالاری ایجاد فضای تعاملی برای حمایت از ورزش را یک ضرورت دانست وگفت: تعامل دستگاههای که مکلف به حمایت از ورزش هستند باید تسریع یابد.

 

وی با بیان اینکه برخی از دستگاههای اجرای مشکلات خود را با دیگر دستگاهها در دادگاه مطرح می‌کنند تاکید کرد: هیچ دستگاه دولتی دراستان بوشهر حق ندارد دعاوی خودش با دستگاه دیگررا در دادگاه مطرح کند.

 

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: مطرح شدن دعاوی دستگاهای اجرایی در دادگاه ضمن اینکه پرونده‌های ورودی به قوه قضا افزایش می‌دهد نفعی برای دولت در پی ندارد چراکه دو طرف دعوا دستگاه دولتی هستند.

 

دکترسالاری با بیان اینکه متولی ورزش در استان اداره ورزش و جوانان است تصریح کرد: هرچند متولی ورزش در استان اداره کل ورزش و جوانان است ولی به نوعی چون همه موظف به سلامت جامعه  هستند تمامی دستگاهها متولیان غیر رسمی ورزش دراستان هستند که مکلف هستند برنامه‌های ورزشی را حمایت کنند.

 

وی تصریح کرد: مدیران اگربا رویکرد مثبت به ورزش استان نگاه کنند حمایت آنان تاثیرگذار است در غیر این صورت آنان بی اثر است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به درآمد پایدار تیم‌ها افزود: حل مشکل مقطعی تیم‌ها نمی‌تواند آینده این تیم‌ها را تضمین کند که بهترین روش استفاده از درآمدهای پایدار است.

 

دکترسالاری بر استفاده از سرمایه‌گذاران برای همکاری در ایجاد درآمد پایدار تاکید کرد و گفت: تیم‌های مختلف ورزشی باید مشکلات مالی خود را به شکل اصولی و زیربنایی با ایجاد درآمد پایدار برطرف کنند.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ ورزش همگانی باید درجامعه نهادینه شود افزود: در فرهنگ سازی ورزش درجامعه همه نقش مهم و اساسی دارند. /ص