سر خط خبرها:

تحویل 7 میلیارد کیلو وات ساعت برق هسته‌ای تا قبل از آغاز تعمیرات نیمه اساسی

فکرشهر: رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر مفتخر است که با تحویل 7 میلیارد کیلو وات ساعت برق هسته‌ای تا قبل از آغاز تعمیرات نیمه اساسی، در خدمت رسانی به مردم بزرگوار میهن اسلامی و شکوفایی و توسعه صنعت کشور سهیم بوده است.\r\n

فکرشهر: رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر مفتخر است که با تحویل 7 میلیارد کیلو وات ساعت برق هسته‌ای تا قبل از آغاز تعمیرات نیمه اساسی، در خدمت رسانی به مردم بزرگوار میهن اسلامی و شکوفایی و توسعه صنعت کشور سهیم بوده است.

 

به گزارش فکرشهر به نقل از فارس، حسین درخشنده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آیین‎های بزرگداشت روز بوشهر اظهار داشت: نام بوشهر و مردم بوشهر با خونگرمی، مهمان نوازی و نجابت عجین گشته است، دیار بزرگمردانی چون رئیسعلی‌ها که برای دفاع از تمامیت و استقلال این خاک مردانه ایستادند و ناجوانمردانه شهید شدند.

 

وی با بیان اینکه استقرار نخستین نیروگاه اتمی کشور در این گوشه از خاک گهرخیز میهن اسلامی و در پهنای خلیج همیشه فارس مایه مباهات و افتخار مجموعه کارکنان نیروگاه است، گفت: نیروگاه اتمی بوشهر مفتخر است که با تحویل 7 میلیارد کیلو وات ساعت برق هسته‌ای تا قبل از آغاز تعمیرات نیمه اساسی، در خدمت رسانی به مردم بزرگوار میهن اسلامی و شکوفایی و توسعه صنعت کشور سهیم بوده است.

 

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه بی‌تردید ارزشمندترین سرمایه استان بوشهر وجود مردم خونگرم و مهربان آن است، تصریح کرد: ساحل ناب و پهناور در حاشیه خلیج فارس از دیگر مواهب طبیعی و خدادادی این استان برای جذب توریسم از داخل و خارج کشور است، علاوه بر آن وجود منابع عظیم گاز در عسلویه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین منابع گاز جهان از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر است، وجود نخستین نیروگاه اتمی کشور به عنوان بزرگ‌ترین تک واحد تولید برق کشور از دیگر ظرفیت‌های مهم و تاثیرگذار در انتقال علم و فناوری هسته‌ای است.

 

درخشنده افزود: با توجه به ظرفیت‌های عظیم طبیعی و صنعتی موجود در استان بوشهر، این استان می‌تواند به یکی از پایگاه‌های جذب گردشگری تبدیل شود.

 

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: اراده دولت بر توسعه فازهای پارس جنوبی و نیز ایجاد واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر، این استان را به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید بازار کار و جذب متخصصین از اقصا نقاط کشور مبدل خواهد ساخت.

 

وی ادامه داد: تحقق این اهداف در گرو سرمایه‌گذاری برای انجام تبلیغات هدفمند و برنامه‌ریزی شده و آشنایی مردم در داخل و خارج از کشور با ظرفیت‌های موجود است، اما بدون تردید آنچه ضامن اجرای موفق هر راهکاری در این حوزه است، ایجاد هماهنگی بین مسئولان استانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران مراکز صنعتی مهم و بزرگ در استان است. /ص