سر خط خبرها:

قصه‌گویی در مدارس بردخون گسترش یابد

فکرشهر: رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: قصه گویی در مدارس گسترش یابد.

به گزارش فکرشهر، ظهیر محمودی در آیین جشن قصه‌گویی در سالن کانون شهید نامدار بردخون اظهار داشت: قصه پرورش دهنده ذهن دانش آموزان است و باید قصه گویی در مدارس گسترش یابد.

وی افزود: بچه ها از قصه تأثیرپذیری زیادی دارند و ضمن الگوی تربیتی با شخصیت پردازی به سمت ابتکار و نوآوری می روند پس با قصه می توان زمینه رشد و نشاط دانش آموزان را فراهم کرد.

محمودی اضافه کرد: ادبیات غنی فارسی آمیخته از قصه ها و داستان های عبرت آموز و ماندگار است که سرگذشت پیشینیان را بیان می کند و احیاء کننده آیین‌ها و سنت‌های گذشته است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با بیان اینکه قصه در همه ابعاد زندگی بچه‌ها نفوذ کند همانگونه که در گذشته مردم با قصه زندگی می کرده اند، ادامه داد: قصه ها با ابزار بیان شود تا دانش آموزان پیام آنها را به خوبی دریابند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بردخون نیز گفت: دوره های تخصصی ویژه بچه ها در کانون برگزار می شود و دانش آموزان در سنین مختلف می توانند از این دوره ها بهره مند گردند.

معصومه حسینی افزود: قصه‌های قرآنی و دینی جایگاه مهمی در بین مردم دارند و بر همین اساس این قصه ها با دقت و وسواس بیشتری ارائه می گردد.

در ادامه تعدادی از دانش آموزان به بیان قصه در شیوه های مختلف پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید

این بخش برای جلوگیری از روبات های اسپم ایجاد شده است. برای ارسال دیدگاه خود یک عدد چها رقمی بین ۱۱۱۱ تا ۹۹۹۹ با حروف انگلیسی وارد کنید.