سر خط خبرها:

امام جمعه برازجان: برخی سیاست های غلط آموزشی موجب تداوم بی سوادی در جامعه شده است

فکرشهر: امام جمعه برازجان مرکز شهرستان دشتستان گفت: دولت و ارتش میانمار مسئول کشتار و نسل کشی مردم مسلمان این کشور است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نمازجمعه برازجان افزود: باتوجه به اینکه نسل کشی مردم مسلمان میانمار همراه با سکوت مدعیان حقوق بشر است شایسته است همه مسلمانان و دولت های اسلامی و مجامع جهانی جلو این نسل کشی را بگیرند.

وی با تبریک عید غدیر گفت:حفظ دائمی اسلام از کفار، اقدام رسمی برای تعیین جانشین پیامبر ،تعیین خط مشی آینده مسلمانان و اتمام حجت بر مردم از اهداف مهم خطبه غدیر از سوی پیامبر است.

امام جمعه برازجان به 17 شهریور روز جهانی مبارزه با بی سوادی پرداخت و ضمن تقدیر از خدمات نهضت سوادآموزی گفت: به دلیل برخی سیاست های غلط آموزشی و عدم توان برخی از خانواده ها در پرداخت شهریه ها و حق ثبت نام در نهایت منجر به ترک تحصیل آنها و موجب تداوم بی سوادی درجامعه شده است.

مصلح همچنین درادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده های حادثه دیده سانحه واژگونی اتوبوس دانش اموزان دختر هرمزگانی به مسئولان امر تذکر داد که در این خصوص نظارت و دقت بیشتری نسبت به اعزام و اردوهای دانش آموزی داشته باشند.

وی همچنین به آغاز بازگشت حجاج نیز اشاره داشت وگفت: حجاج از انجام هزینه های گزاف و اضافی در بازگشت و نصب پلاکارد خودداری کنند و انجام ولیمه نیز در حد متعارف و توان باشد.

در پایان نمازگزاران برازجانی در محکومیت کشتار مردم بی دفاع و مسلمان میانماز راهپیمایی اعتراض آمیز برگزار کردند.

دیدگاه‌ها

محسن‌

سلام .الحق  بیشتر خانواده ها پول شهریه ندارند .دولت هم به مدارس کمک نمی کند 

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید