سر خط خبرها:
فکرشهر/ پاسخی به یک جوابیه؛ 

از کوتاهی ماست که دیوار بلند است 

فکرشهر:  از قضا بنده در این مورد آخری با برقی ها هم عقیده ام؛ چرا که معتقدم «از کوتاهی ماست که دیوار بلند است»! از بی مسوولیتی و عدم پیگیری نمایندگان محترم استان در مجلس و مدیران ارشد استانی است که برقی ها همچنان اسب بی انصافی را چهارنعله می تازند و تن به حل این معضل نمی دهند که نمی دهند...

فکرشهر ـ عبدالخالق عبداللهی: چند  روز قبل  که در اعتراض به نابسامانی قبض های برق یادداشتی با عنوان «قبض برق یا قبض روح ؟» در فکرشهر منتشر گردید، واکنش های مثبت و منفی بسیاری در پی داشت؛ یکی از این واکنش ها، جوابیه ای بود که روابط عمومی محترم مدیریت توزیع نیروی برق استان بوشهر در این مورد منتشر کرد. فارغ از محتوا و کیفیت جوابیه که حاوی چه مطالبی است و همچنین نحوه پاسخگویی، بنده به عنوان یک شهروند لازم می دانم از پاسخگو بودن روابط عمومی این مدیریت محترم هر چند جوابش مبهم و غیر شفاف و ابتر هم که باشد، تشکر و قدردانی نمایم  و از آنجایی که وضو گرفتن در زمستان را نیمی از نماز خواندن می دانم، نفسِ ارسال چنین جوابیه ای را هم عملی مثبت می دانم که امیدوارم این سنت مرضیه به  سایر ادارات  و دوایر دولتی استان هم سرایت نماید. و اما پاسخ به این جوابیه:  
جدای از این که در یادداشت بنده، چندین سوال اساسی مطرح شده بود که مسوولان محترم برق استان آنها را نادیده گرفته و در جوابیه خود با زیرکی از پاسخ دادن به آن ها طفره رفته اند، اما بنده انتظار داشتم مدیریتی چنین عریض و طویل و پرطمطراق، لااقل تفاوت بین «خبر، یادداشت، مقاله و گزارش و انشا و املا » را بداند و در جوابیه خود یک یادداشت انتقادی را «خبر» نخواند که متاسفانه خواند؛ به قول قائم مقام فراهانی «و اما بعد»:

آنچه بنده در این جوابیه  دیدم، البته اگر بشود نامش را جوابیه گذاشت، اوائلش یک مشت عدد و رقم و ماده قانونی و تبصره بود که از بس مبهم و نامفهوم  است، هر چه بیشتر بخوانید کمتر سر در می آورید و در یک کلام  به همه چیز شبیه است جز «پاسخ شفاف به مردم»! اواسط جوابیه هم چند تا جدول و فرمول و خط کشی یا به قول یکی از محصورین عزیز در مناظره تلویزیونی «نقش مار و عقربی» که شما ببینید و بخوانید، اگر چیزی فهمیدید به بنده هم بگوئید و اما آخرش:
آخر جوابیه فقط چند توصیه معمولی و پیش افتاده برای کم کردن مصرف برق بود که اولا اگر هم تذکر این توصیه ها لازم باشد، جایش در یک جوابیه رسمی نیست و ثانیا به نظر بنده اصلا لازم نبود آقایان این همه زحمت بکشند، قلم فرسایی کنند و چشم بسته غیب بگویند، چرا که از سر صبح تا شب در گروه های مجازی و رادیو و تلویزیون و نشریات پر است از این توصیه ها و توضیح واضحات و گمان نکنم کسی پیدا شود که مثلا نداند برای مصرف بهینه برق و خنک کنندگی بیشتر کولر در تابستان بهتر است روی آن سایبان زد!
 به گمانم مدیریت محترم برق با این توصیه ها خواسته با زبان بی زبانی  بگوید که «ایهالناس خودتان مصرف برقتان را کم کنید وگرنه از دست  ما  کاری بر نمی آید».

 راستش را بخواهید، بنده این توصیه های آخری جوابیه را که دیدم به یاد داستانی افتادم یا به قول یکی از پیرمردها «به یاد داستانی اُفتیدم». می گویند در زمان ناصرالدین شاه، حاکم فارس نامه ای داشت که باید یک روزه  به دست قبله عالم می رسید. جارچی ها در گوشه و کنار شهر جار کشیدند که انعام کلانی در انتظار کسی است که نامه را یک روزه به تهران برساند. داوطلبان به دارالحکومه هجوم آوردند. در این میان پیرمردی با الاغش از راه رسید، صف جمعیت را شکافت، سراسیمه حضور حاکم بار یافت و گفت: «قربان، من آمده ام خدمتتان عرض کنم فکری به حال نامه کنید؛ این کار از عهده من و الاغم بر نمی آید».
 حالا حکایت جوابیه برق است که به صد زبان می گوید برای کم کردن مبلغ قبض های نجومی برق  از دست ما کاری بر نمی آید؛ مردم فقط باید مصرفشان  را کم کنند.

 از قضا بنده در این مورد آخری با برقی ها هم عقیده ام؛ چرا که معتقدم «از کوتاهی ماست که دیوار بلند است»! از بی مسوولیتی و عدم پیگیری نمایندگان محترم استان در مجلس و مدیران ارشد استانی است که برقی ها همچنان اسب بی انصافی را چهارنعله می تازند و تن به حل این معضل نمی دهند که نمی دهند.

 بنده در پایان، یک بار دیگر درخواست می کنم  مثل سایر مناطق گرمسیر مملکت، مجمع نمایندگان محترم استان به اتفاق مدیریت توزیع برق و کارشناسان توانیر بنشینند و پلکان مصرف برق یا همین جدول هایی که پدر مردم را درآورده و در جوابیه شکلش را هم برایمان نقاشی کرده اند، اصلاح  کنند و مطمئن باشید تا این موضوع حل نشود، در بر همان پاشنه قبل خواهد چرخید و مردم همچنان باید قبض های چند صد هزار تومانی بپردازند.
 

دیدگاه‌ها

مجید کمالی،پور

قبض برق من در مدت مشابه از،صد تومان به ۶۷۰تومان ارتقا یافته .خدا بیامرزه پدرشان را که یه جایی ما را ارتقا دادند.هر چند در پول برق باشه .دیشب به خانم گفتم تقصیر خودمان است مصرفمان زیاد است .گفت مرد حسابی از فرودین تا حالا کدام وسیله برقی به خونه اضافه شده .خب همبن مصرفی بود که دو ماه پیش بوده ...

محسن صدیق

توسون سر خدا بخواه میا بهار باصفا

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید