سر خط خبرها:
پس از 16 ماه انتظار؛

کلنگ بیمارستان 17 شهریور برازجان، 19 شهریور به زمین خورد + تصاویر

به گزارش فکرشهر، بیمارستان 50 ساله ی 17 شهریور برازجان، در بامداد 14 اردیبهشت ماه 1395 دچار آتش سوزی شد که در اثر آن بیمارستان قلب برازجان و درمانگاه بیمارستان به طور کامل طعمه ی حریق شد، بسیاری از بخش های دیگر نیز آسیب دید و یکی از بیماران که زنی 70 ساله بود نیز به کام مرگ کشیده شد...

فکرشهر: پس از ماه ها انتظار و جا به جا شدن زمان آغاز اجرای بیمارستان 17 شهریور برازجان، امروز ـ 19 شهریورماه 1396 ـ کلنگ این بیمارستان با حضور مسوولین استانی، کشوری و شهرستانی به زمین خورد.

به گزارش فکرشهر، در آیین کلنگ زنی این بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی که قرار است در 36 ماه و با اعتبار 760 میلیارد ریال احداث شود، قائم‌مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

دکتر ایرج حریرچی اضافه کرد: شهرستان دشتستان به‌عنوان یکی از بزرگترین شهرستان‌های استان بوشهر شناخته می‌شود و استقرار زیرساخت‌ها و تجهیزات درمانی مناسب در این شهرستان یک ضرورت است.

وی به آتش‌سوزی سال گذشته در بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان اشاره کرد و ادامه داد: پس از وقوع این حادثه، احداث بیمارستان جدید در همین نقطه برای ارایه خدمات درمانی به مردم و بیماران یک ضرورت محسوب می‌شد.

قائم‌مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری همه مسئولان شاهد احداث و تجهیز یک بیمارستان مدرن و شایسته مردم این شهرستان باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این آیین گفت: این پروژه بسیار ارزشمند بوده و جزو مطالبات اصلی مردم این شهر به شمار می‌رود.

دکتر سعید کشمیری با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان 17 شهریور افزود: بیمارستان 17 شهریور جزو قدیمی‌ترین بیمارستان‌های کشور بوده که با پیگیری‌های استاندار و رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان استان این پروژه با 20 هزار مترمربع زیربنا شروع به ساخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: این بیمارستان با 6 طبقه زیرزمین و 5 طبقه روبنا در 2 قسمت اصلی و الحاقی ساخته می‌شود.

احداث بیمارستان بااعتبار ۷۶۰ میلیارد ریال

فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این آیین اظهار داشت: بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان دارای بیش از ۵۰ سال سابقه بود که متأسفانه براثر آتش‌سوزی از بین رفت.

دکتر ارسلان زارع اضافه کرد: دشتستان دارای شهرها و روستاهای متعدد و گسترده‌ای که اغلب مراجعات درمانی به مرکز شهرستان است و احداث چنین بیمارستانی برای شهر برازجان یک ضرورت است.

وی از احداث این بیمارستان در شش طبقه با مساحت ۲۰ هزار مترمربع خبر داد و بیان کرد: این بیمارستان بااعتبار ۷۶۰ میلیارد ریال طی ۳۶ ماه احداث می‌شود.

به گزارش فکرشهر، بیمارستان 50 ساله ی 17 شهریور برازجان، در بامداد 14 اردیبهشت ماه 1395 دچار آتش سوزی شد که در اثر آن بیمارستان قلب برازجان و درمانگاه بیمارستان به طور کامل طعمه ی حریق شد، بسیاری از بخش های دیگر نیز آسیب دید و یکی از بیماران که زنی 70 ساله بود نیز به کام مرگ کشیده شد.

بر اساس این گزارش، تاکنون مبلغ 8 میلیارد و 800 میلیون تومان برای این بیمارستان اعتبار تخصیص یافته و مبلغ 4 میلراد تومان ان نیز به استان بوشهر تحویل داده شده است.

 

دیدگاه خود را بنویسید