سر خط خبرها:
فرمانده انتظامی بوشهر:

زمین‌خواری بزرگ در کنگان کشف شد/ تصرف عدوانی با سندسازی

فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند جعل سند و تصرف زمین های دولتی شناسایی و ۲۶ هزار مترمربع زمین به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به دولت برگردانده شد...

فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند جعل سند و تصرف زمین های دولتی شناسایی و ۲۶ هزار مترمربع زمین به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به دولت برگردانده شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، سردار خلیل واعظی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی و مستند به گزارش یکی از نهادهای نظارتی مبنی بر تصرف زمین‌های دولتی به وسیله افرادی با هویت مشخص، کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان کنگان تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: در بررسی‌های بعدی مشخص شد فردی به هویت «ع» که سال‌های قبل در یکی از روستاهای کنگان دارای مسئولیتی دولتی بوده با همکاری تعدادی از کارشناسان دو اداره دولتی در سطحی وسیع اقدام به تصرف زمین های ملی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در این رابطه تعداد ۲۰ پرونده زمین که برای همه آنها سند ثبتی صادر شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

سردار واعظی افزود: در همه این پرونده‌ها متهمین با سوء استفاده از خلاء قانونی اقدام به تصرف عدوانی ۲۶ هزار مترمربع زمین‌های ملی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اسناد  ثبت همه این زمین‌ها به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال ابطال، تعدای از متخلفین احضار و مورد تحقیق قرار گرفتند که پس از اعتراف به بزه ارتکابی سه نفر متهم با قرار مناسب روانه زندان شدند.

دیدگاه خود را بنویسید