سر خط خبرها:

استاندار: راه‌آهن شیراز بدون اتصال استان بوشهر توجیه اقتصادی ندارد

فکرشهر: استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم اتصال استان به خط ریلی، گفت: راه‌آهن شیراز بدون اتصال استان بوشهر به این خط توجیه اقتصادی ندارد و دنبال ایجاد راه‌آهن بوشهر هستیم.

به گزارش فکرشهر، عبدالکریم گراوند در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های استان بوشهر را با جدیت دنبال و پیگیری می‌کنیم که یکی از این مطالبات راه‌آهن و اتصال به خط ریلی است.

وی با بیان اینکه راه‌آهن شیراز بدون اتصال استان بوشهر به این خط توجیه اقتصادی ندارد، تصریح کرد: موضوع راه‌آهن بوشهر را به صورت جدی در دولت دنبال می‌کنم و با توجه به اهمیت آن برای استان امیدواریم محقق شود.

توسعه بنادر استان

استاندار بوشهر از تلاش ویژه برای توسعه بنادر استان و همچنین توجه ویژه به بخش گردشگری خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه فاضلاب بوشهر و دیگر شهرهای ساحلی استان نیز از طرح‌های بسیار مهمی است که در دستور کار قرار دارد.

وی خواستار همکاری و همراهی بخش خصوصی برای رفع مشکلات اقتصاد شد و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی پیشانی کار ما است و بخش دولتی با همکاری بخش خصوصی برای حل مشکلات اقتصادی جدی است.

تاکید بر نظم و انضباط اداری

گراوند از تعامل و همراهی با همه گروه‌ها و احزاب در استان بوشهر خبر داد و افزود: نظم و انضباط اداری و تکریم ارباب رجوع را به عنوان یک اولویت بسیار مهم در دستور کار داریم.

وی بر لزوم پایبندی همه افراد و گروه‌ها و دستگاه‌ها و مدیران به قانون تاکید کرد و ادامه داد: توسعه اشتغال در استان بوشهر برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و همه باید در این زمینه همکاری کنند.

تشکیل کمیته بوشهر و فارس

استاندار بوشهر خواستار همکاری بخش خصوصی برای رونق اقتصاد و حل مشکلات اشتغال در استان شد و اضافه کرد: طرح‌های نیمه‌تمام اقتصادی استان که توجیه اقتصادی دارند باید شناسایی و برای رفع مشکل آنها تلاش شود.

وی با اشتراک برخی طرح‌ها و پروژه‌های مهم بین استان بوشهر و فارس اشاره کرد و گفت: تشکیل کارگروهی برای اجرای طرح های مشترک استان بوشهر و فارس را دنبال می‌کنیم.

دیدگاه‌ها

صدری زاده

مسیر راه آهن بوشهر شیراز در طراحی ایراد اساسی دارد زیرا طول این مسیر طولانی  بوشهر تا شیراز حدود 500 کیلومتر است ( بوشهر تا مرودشت 444 کیلومتر و مرو شت تا ایستگاه شیراز بیش از 50 کیلومتر است) درصورتی که فاصله بوشهرتاشیرازدرمسیربزرگراه درحال احداث 221 کیلومتر می باشد وبا این حساب ساده  مسافت و هزینه و زمان سفر بیش از دوبرابر می شود که با منطق سازگار نیست و بهتر دیدند تعطیل کنند تا مسیر مستقیم شیراز کازرون برازجان بوشهر که 221 کیلومتر است در دستور کار قرار گیرد.

حسین

کسی نیست بپرسه ما مردم استان بوشهر درطول تاریخ کی جهت رفتن به شیراز اول رفتیم فراشبند بعد مرودشت بعد برگشتیم شیرازمسیررا آنقدر طولانی  انتخاب کردن که از توجیه افتاد و با راه آهن نه به شیراز نه ماهشهر رسیدیم. مردم کازرون و برازجان را از ما دلخور کردین البته ما استان بوشهری ها بیشتر ناراحتیم.

محسن از بوشهر

مسیر ریلی بوشهرفراشبند شیراز مردم اسیر صنعت اند. اما مسیر ریلی بوشهر برازجان کازرون شیراز صنعت درخدمت مردم است. ومی توان گفت مدافعان مسیر ریلی ......

جعفر از بوشهر

مسیر به بیراهه می رفت چه بهتر که تعطیل شد  لااقل مردم هیچ توقعی برای ادامه آن ندارند مگراینکه اصلاح شود.

مهندس کاظمی کارشناس طراحی ریلی

لازم است بدانید مسیر ریلی شیراز مرودشت فراشبند اهرم بوشهر عسلویه درطراحی مسیر ریلی نه منافع مردم شیراز نه بوشهر ونه عسلویه ونه شهرهاوبنادراستان را لحاظ ننموده است زیرا طول مسیر را بیش ازدوبرابر فاصله واقعی شهرها طراحی کرده است که کاملا غیرکارشناسی  وازحیث زمان سفر و هزینه توجیح اقتصادی ندارد و بلااستفاده می ماند.وضروری است قبل ازصرف هزینه اصلاح شود.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید