سر خط خبرها:

برنامه‌های متعددی در هفته کتاب امسال در دیر برگزار می‌شود

فکرشهر: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر گفت: برای ارج‌گذاشتن به مقام کتاب، برنامه‌های متعددی در هفته کتاب امسال در شهرستان دیر برگزار می‌شود.

به گزارش فکرشهر، غلامرضا ناطقی‌پور در حاشیه کمپین دیوار آگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر با بیان این که امروزه فضای مجازی شرایط را برای خواندن کتاب‌های چاپی کمی سخت کرده است، اظهار داشت: راه‌اندازی دیوار آگاهی می‌تواند فرصت خوبی برای شهروندانی باشد که می‌خواهند کتاب‌های خود که در منازل استفاده نمی‌کنند  را در اختیار دیگر همشهریان قرار دهند.

وی با بیان این که برنامه‌های متعددی در هفته کتاب امسال در دیر برگزار می‌شود، افزود: برنامه «دیوار نذر کتاب مهدوی » نیز جمعه این هفته در مصلای شهدای محراب بندر دیر با همکاری دفتر امام و ستاد نماز جمعه و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دیر برگزار می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر تصریح کرد: برای اجرای برنامه‌های هفته کتاب از ظرفیت تمامی نهادهای مردمی و دولتی استفاده می‌بریم تا در راستای کاهش فرهنگ غلط استفاده بیش از حد از گوشی‌های تلفن همراه و فضای مجازی قدمی برداشته باشیم.

وی عنوان کرد: برای تأمین و تجهیز کتباخانه‌های مدارس نیز کمپین «کوی یار مهربان» به منظور جمع‌آوری کتاب‌های دانش‌آموزان که نیازی به آنها ندارند در دستور کار قرار دارد.

ناطقی‌پور با بیان این که ائمه جمعه  و جماعات نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند بیان کرد: اگر می‌خواهیم فرزندانی سالم و خوب داشته باشیم باید آنها را با کتاب انس دهیم چرا که فضای مجازی سرشار از ترفندها و مطالبی است که بیشتر آنها شایعه و دروغ است.

ناطقی پور گفت: بیست و پنجمین دوره هفته کتاب با شعار«آینده روشن با خانواده کتابخوان» تا تاریخ ۲۶ آبان ماه ادامه دارد.

وی یاد آور شد: کمپین دیوار آگاهی ، اهدای کتاب اهدای زندگی توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دیر و با همکاری شورا و شهرداری، فرمانداری و کتابخانه عمومی شهرستان دیر برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید