سر خط خبرها:
با اقدام خیرین آغاز شد؛

احداث همراه سرای بیماران در بیمارستان برازجان + تصاویر

فکرشهر: عملیات اجرایی همراه سرای بیمارستان شهید گنجی برازجان با حضور امام‌جمعه، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان بوشهر و دیگر مسئولان بهداشت و درمان استان و شهرستان برگزار شد...

فکرشهر: عملیات اجرایی همراه سرای بیمارستان شهید گنجی برازجان با حضور امام‌جمعه، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان بوشهر و دیگر مسئولان بهداشت و درمان استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، فرماندار شهرستان دشتستان در این آیین گفت: سلامت عنصر مهم و اساسی در جامعه است که باید برای تحقق آن تلاش کرد.

دکتر ارسلان زارع افزود: باید تلاش کنیم اجرای کارهای زیربنایی بخش سلامت جامعه توسعه یابد و این مهم با همراهی مردم میسر می‌شود.

فرماندار دشتستان بیان داشت: هر جا مردم نیکوکار و خیرین برای انجام کارها در کنار دولت بوده‌اند و در امورات زیربنایی مشارکت داشته‌اند نه‌تنها برای خیرین شیرین و دل‌چسب بوده بلکه برای مسئولین و خادمان مردم نیز حلاوت خاصی داشته است.

مشارکت مردم در بخش‌های زیربنایی سلامت گسترش یابد

وی بابیان اینکه مشارکت مردم در حوزه سلامت مطلوب بوده تصریح کرد: مشارکت مردم در حوزه سلامت باید گسترش یابد چون این حوزه بسیار گسترده هست و دولت به همراهی خیرین و مردم نیکوکار نیاز دارد.

دکتر زارع عملکرد مجمع خیرین سلامت دشتستان را مطلوب عنوان کرد و ابراز داشت: کارنامه مجمع خیرین سلامت دشتستان در سال‌های گذشته مطلوب بوده و امیدوارم در سال‌های آتی هم شاهد فعالیت‌های مستمر و خداپسندانه آن‌ها باشیم.

مشارکت در اجرای طرح‌های عام‌المنفعه ارزشمند بوده و از باقیات‌صالحات است

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، امام‌جمعه برازجان نیز در این آیین اظهار داشت: ایثار و ازخودگذشتگی بسیار ارزشمند است و رضایتمندی خداوند بزرگ را به دنبال دارد.

حجت‌الاسلام حسن مصلح افزود: انسان گاهی جانش را برای دفاع از مرزوبوم خود فدا می‌کند و گاهی مالش را برای کمک به همنوع، که هر دو از مصادیق ایثار درراه خداست و اجر و پاداش فراوانی دارد.

وی مشارکت در اجرای طرح‌های عام‌المنفعه را کاری پسندیده دانسته و ابراز داشت: در آموزه‌های دینی ما کمک به همنوعان و رفع نیازهای آن‌ها بسیار سفارش شده و مشارکت در اجرای طرح‌های عام‌المنفعه مورد تأکید قرارگرفته است.

امام‌جمعه برازجان احداث همراه سرای بیمار در بیمارستان شهید گنجی را لازم دانسته و خاطرنشان کرد: ایده اجرای همراه سرا حدود یک سال پیش مطرح شد و با پیگیری و تلاش‌های مجمع خیرین سلامت و مسئولان الحمدالله شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم و امیدواریم در اسرع وقت ساخته‌شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی از خیرین نیکوکاری که در اجرای این طرح مشارکت کرده‌اند قدردانی کرده و اظهار داشت: یقین بدانید اجر و پاداش فراوانی شامل حال شما می‌شود و تا روزی که این مکان مورداستفاده مردم قرار دارد شما در ثواب آن شریک خواهید بود.

مدیر اجرایی مجمع خیرین سلامت دشتستان نیز در این آیین اظهار داشت: مشارکت مردم در حوزه‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار است و سبب تعالی و پیشرفت جامعه می‌شود.

علی احمدزاده افزود: یکی از حوزه‌هایی که به مشارکت گسترده مردم برای انجام امورات خود نیاز دارد بخش سلامت است که خوشبختانه در سال‌های گذشته شاهد رشد مشارکت مردم در این حوزه بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: هر فردی در کنار فعالیت‌های روزمره خود، در قبال جامعه نیز مسئولیت‌هایی دارد و باید به مشارکت در کارهای خیر نیز اهتمام داشته باشد.

آغاز عملیات اجرایی خانه بهداشت روستای خون بخش بوشکان با کمک خیرین

مدیر اجرایی مجمع خیرین سلامت دشتستان از احداث خانه بهداشت روستای خون بخش بوشکان با کمک خیرین خبر داد و افزود: این طرح بااعتباری بالغ‌بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در آینده‌ای نزدیک در روستای خون عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

همراه سرای بیمارستان شهید گنجی بااعتبار 10 میلیارد ریال احداث می‌شود

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان بوشهر نیز در این آیین اظهار داشت: فعالیت‌های مجمع سلامت استان در راستای کمک به رفع نیازهای مجموعه بهداشت و درمان در امورات زیربنایی است.

علیرضا صفایی بوشهری افزود: در سال‌های گذشته و با مشارکت خیرین، اقدامات بسیار خوبی در راستای کمک به بخش سلامت انجام‌شده که ان‌شاءالله تداوم خواهد داشت.

وی احداث همراه سرا در بیمارستان‌ها را ضروری دانست و افزود: همراه سرا در بیمارستان‌ها باعث کاهش نگرانی همراهان بیمار می‌شود چون همراهان بیمار به نسبت بیماران از فشار روحی بیشتری برخوردار هستند.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان بوشهر به مشخصات پروژه همراه سرای بیمارستان شهید گنجی اشاره کرد و گفت: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد ریال و به مساحت 600 مترمربع در دوطبقه احداث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ساخت این همراه سرا دو خیر هم استانی آقایان آبشیرینی و صادقی به ترتیب 2 میلیارد و 2 میلیارد و 100 میلیون ریال کمک می‌کنند و مابقی اعتبار از طریق اعتبارات ملی و مجمع خیرین تأمین خواهد شد.

دیدگاه‌ها

اسامی برخی از افراد نیکوکار و فرهنگ دوست

اسامی برخی از افراد نیکوکار و فرهنگ دوست و، علاقمند به سوا د و آموزش و تحصیلات که با کمک های بهنگام و بجای خود، به صورت پرداخت پول نقد، جهت مزد معلمین و، کمک به تشکیل و بر پا داشتن پایه یازدهم دبیرستان، برای اولین بار در نخستین دبیرستان دشتستان و در نتیجه تداوم جریان آموزشی و سر پا نگاه داشتن اموزشگاه، سهم و نقش و وظیفه فرهنگی خود را بجا آوردند تا میراث شان به ما برسد کربلائی نصر الله صداقت مشهدی رضا پاکزاد بابا رضا ایمنی موسوی رضا غلامعلی کمالپور آقاي رُکنی عوض ذهبی مهدی فروتن اسماعیل کاظمیان

خاطره ای از معلم زبان

چگونه صداها درگلو خفه میشود و آدم ها لال میشوند در زمان دانشجوئی در دانشگاه شیراز، دو روز آخر هفته را در روستائی نزدیک شهر، زبان تدریس میکردم، یک روز متوجه شدم چند جلسه ای است که یکی از دانش آموزان ترک زبان غیبت دارد و در کلاس حاضر نیست. علت را جویا شدم، دوستانش گفتند: « زبونش بند اومده و قفل شده و لال شده و نمیتونه حرف بزنه! م جند ساالی میشد که خواهرش، نامزد پسرعموش بود و گویا دوره نامزدی شان نسبتا طولانی شده بود. یک روز که پسرعمو، برای سر زدن به نامزدش به خانه آن ها آمده بود، پدر دختر با برادر زاده و داماد آینده اش دعوا و بگو و مگوئی داشت و تشر میزد و میگفت: « دست نامزد ت رو بگیر و بر دار و ببر به خونه ت؛ مگه تا کی باید بیخ همینطور بیخ ریش من ببشینه و من تا کی باید خرج زن تو رو بکشم و دختر اسیر تو خونه بمونه؛ خوبیت نداره... ه و حالا چند کلمه بشنوید از برادر عروس شاه داماد قلدر و زرنگ! و زورگو، که یا، دستش تنگ بود و دست و بال ش لنگ، و یا نمی خواست به همین آسانی ها « دُم به تله بده » و بیشتر دست و پا گیر بشود و خودش را بیشتر گرفتار کند و بشود: « آقای گرفتار!»، اصلا زیر بار نمی رفت، تا بچه مظلوم زبون بسته، أمد حرفی بزند و اظهار نظری بکند و خودی نشان دهد، زد تو ذوقش؛ صدایش را بلند کرد و با تهدید و پرخاش، داد زد و گفت: ساکت!...حرف نزن....، تو یکی حفه شو! ...و صدایش را همانجا در گلو خفه کرد پسرک مظلوم زبون بسته که آمده بود مدرسه زبان یاد بگیرد تا زبانش باز شود و گشوده شود و، سر و زبون پیدا کند و زباندار شود و، بشود زبان آور و زبان باز و زبان گشا و گشاده زبان، طفلکی بی زبون، تا آمد بود دو کلوم حرف حساب بزنه و چیزی بر زبان بیاورد و سخنی حقی بگوید، زدند توی ذوقش و توی دهن ش و توی ذهنش! و ذهن کورش کردند و از حرف زدن پشیمان! و لال شد و خفه شد و ساکت شد و زبانش بسته شد و قفل شد دیگر حرف نزد و صداش در نیامد و چیزی نگفت و صم بکم!...، و چند روزی از شر زبان درازش راحت شدند و در امان ماندند

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید