سر خط خبرها:
استاندار بوشهر در گفت و گوی اختصاصی با «فکرشهر»:

گفته ام بر اساس برش های شهرستانی، سند اشتغال استان را بنویسند

فکرشهر: عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر، می گوید قایل به توسعه متوازن هستم با اولویت مسایل اقتصادی، اشتغال، رونق کسب و کار و کمک به حل مشکلات نسل جوان و گفته ام بر اساس برش های شهرستانی، سند اشتغال استان را بنویسند...

فکرشهر: عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر، می گوید قایل به توسعه متوازن هستم با اولویت مسایل اقتصادی، اشتغال، رونق کسب و کار و کمک به حل مشکلات نسل جوان و گفته ام بر اساس برش های شهرستانی، سند اشتغال استان را بنویسند.

پرسش ها و پاسخ های زیر، حاصل دیدار و گفتگوی «فکرشهر» با استاندار بوشهر است.

ـ جناب گراوند، اولویت شما برای استان بوشهر چیست؟

قبل از هر چیز تاکید کنم که هدفم از حضور در اینجا، خسته نباشید به شما بوده و این که برای انتشار اخبار استان تلاش می کنید که جای تقدیر دارد.

و اما درباره ی سوالتان، در حوزه ی اولویت ها ما قایل به بحث توسعه متوازن هستیم؛ بالاخره ما نمی توانیم بخشی را نادیده بگیریم؛ ولی درباره اولویت ها باید عرض کنم مسایل اقتصادی، اشتغال و رونق کسب و کار و کمک به حل مشکلات نسل جوان اولویت ماست؛ البته در کنار آن باید به درستی توجه به زیرساخت ها و امور زیربنایی استان را مد نظر قرار دهیم، چون غفلت از این ها باز هم برای ما عوارضی را ایجاد می کند. به حوزه های مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باید بپردازیم و آسیب های اجتماعی را باید جدی بگیریم، ولی اولویتی که باید در صدر کارهایمان به آن بپردازیم، اقتصاد مقاومتی و کسب و کار و اشتغالی است که جزو اولویت های نظام است و دو سال پیاپی است که مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند و ما هم به عنوان کارگزاران نظام، اولویت اولمان در حوزه ی اقتصاد و محکم کردن بنیان های اقتصادی است و البته از سایر بخش های توسعه هم غافل نخواهیم بود.

ـ برای بحث اشتغال زایی هم طرحی مد نظر دارید؟ منظورم این است که برای رسیدن به این هدف و اولویت تان، برنامه ای هم دارید؟

بله. استان ظرفیت های مختلفی دارد. ما از معاونت مربوطه و سازمان برنامه و بودجه خواسته ایم که بر اساس ظرفیت ها، سند اشتغال را نوشته و برش های استانی را هم مشخص کنند تا بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ها و برش های شهرستانی که صورت می گیرد به آن حوزه هایی که زمینه و ظرفیت داریم، تحرک بیشتری ببخشیم. اولویت هایی هم داریم و پیگیر هستیم و امیدواریم که در زمینه ی بسترسازی به زودی به نتیجه برسیم.

ـ لازمه ی طرح شما، این نیست که ابتدا طرح آمایش سرزمین را کامل کرده باشید و بدانید که هر شهر و شهرستان و حتی هر روستایی چه ظرفیت و توانمندی دارد که بتوانید بر اساس آن پیش روید؟ در حالی که طرح آمایش سرزمین استان بوشهر به جای خاصی نرسیده و در سطح مطالعات مانده است! 

در استان دارند روی طرح آمایش سرزمین کار می کنند، ولی در زمینه ی مطالعات روستایی طرحی در دست اجراست که ظرفیت ها، امکانات و استعدادهای تک تک روستاها، همانطور که فرمودید، در آن پیش بینی می شود ولی تا زمانی که طرح آمایش سرزمین انجام و حتی تمام می شود، نمی توان صبر کرد؛ بالاخره ما ظرفیت ها و استعدادهایی داریم و داریم روی این ظرفیت ها کار می کنیم. آمایش سرزمین هم حتما از این ظرفیت هایی که داریم کار می کنیم، حمایت خواهد کرد چرا که ما بر اساس توانمندی و داشته های استان داریم برنامه ریزی می کنیم، بنابراین تا زمانی که مطالعات تمام شود و در اختیار مسوولین قرار گیرد ما کار خود را انجام می دهیم.

ـ زمانی هم برای پایان طرح آمایش سرزمین استان مشخص شده و یا شما می توانید در این باره قولی دهید؟

 باید اطلاعات دقیقش را بگیرم، چون قرار است کارهایی که صورت گرفته را ارایه دهند که آیا می تواند پاسخگوی انتظارات و نیازها باشد؟ ما پیگیری می کنیم که زودتر به نتیجه برسد و البته این زودتر به نتیجه رسیدن به این معنا نیست که کارشان را درست انجام ندهند.

ـ برای تغییر معاونان و فرمانداران هم برنامه ای دارید؟

فعلا که برنامه ای نیست و قرار نیست ترکیب ها تغییر کند.

دیدگاه‌ها

به خواست شما رسیدگی میشود

د « به خواست شما رسیدگی خواهد شد. ». ده سال بعد بود که بازخورد را دریافت کرد! نوشته بود: « در حالیکه ما دانشمندان و نویسندگان بزرگی مثل ابوعلی سینا رازی ابوریحان بیرونی فارابی ملاصدرا سعدی حافظ فردوسی مولوی نظامی خیام و...، را داریم؛ عکس و تصاویر زنان نیمه لخت و برهنه را روی جلد مجله میزنید. کمی بعد از پیروزی انقلاب، یک روز نامه ای به آدرسش رسید. در نامه نوشته بود : « آقای .. ». نامه را به مجله « زن روز» آن زمان نوشته بود(مرد زحمتکشی بود و تقریبا تمام شبانه روز را کار میکرد و تحصیلات رسمی کمی داشت و فقط تا کلاس نهم درس خوانده بود آن هم به صورت متفرقه و شبانه، ولی مجله و کتاب و روزنامه میخواند).

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید