سر خط خبرها:

نخستین شهردار زن استان بوشهر در آبپخش، معارفه شد + عکس

فکرشهر: اعظم صمصامی به عنوان شهردار آب‌پخش معارفه شد تا برای نخستین بار در تاریخ، یک زن به عنوان شهردار در شهرهای استان بوشهر سکان‌دار شهرداری شود...

فکرشهر: اعظم صمصامی به عنوان شهردار آب‌پخش معارفه شد تا برای نخستین بار در تاریخ، یک زن به عنوان شهردار در شهرهای استان بوشهر سکان‌دار شهرداری شود.

انتخاب شهردار زن نشان‌دهنده شعور اجتماعی بالای مردم آبپخش است

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر در مراسم معارفه شهردار آبپخش گفت: انتخاب شهردار زن نشان‌دهنده شعور اجتماعی بالای مردم آبپخش است.

به  گزارش فکرشهر، مهرداد ستوده در مراسم معارفه شهردار آبپخش اظهار داشت: وجود سرمایه‌های انسانی گران‌بها در شهر آبپخش، از نمونه‌های بارز پتانسیل های این شهر است.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر، وحدت و انسجام شوراهای شهر و روستا را عامل پیشرفت و توسعه دانست و ابراز داشت: اعضای محترم شوراهای شهر و روستا باید با اتحاد و همدلی و تعامل سازنده با شهردار و دهیار، زمینه پیشرفت شهر و روستای خود را فراهم کنند.

ستوده تصریح کرد: شورا، عصاره و چکیده مردم هر شهر و روستا است و نوع رفتار و کردار  اعضای شورا، بیانگر شعور اجتماعی اهالی آن شهر یا روستا است.

وی افزود: پس باید بکوشیم با محور قرار دادن قانون در همه زمینه ها، پاسخ اعتماد مردم را بدهیم و نمایندگانی شایسته برای آنها باشیم.

ستوده با اشاره به انتخاب اولین شهردار زن استان بوشهر توسط شورای شهر آبپخش اظهار داشت: انتخاب یک شهردار زن، برای اولین بار در تاریخ سیاسی استان بوشهر نشان دهنده شعور اجتماعی بالای مردم آبپخش است؛ چون شورایی که خانم صمصامی را به عنوان شهردار انتخاب کرده، عصاره مردم فهیم شهر آبپخش است.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر با تقدیر از شورای شهر آبپخش بخاطر انتخاب یک زن به عنوان شهردار اظهار داشت: نیمی از جمعیت کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند و حق دارند در سطوح مختلف مدیریتی نماینده داشته باشند.

وی بیان داشت: استفاده از بانوان در سطوح بالای مدیریتی از برنامه های دولت تدبیر و امید است و استاندار محترم نیز بدین امر تاکید دارند.

شهردار از دیدگاه نخبگان و جوانان برای پیشرفت و اعتلای شهر استفاده کند

به گزارش مهر، امام جمعه آبپخش نیز دراین نشست، با تقدیر از خدمات شهرداران گذشته آبپخش اظهار داشت: همه کسانی که در گذشته به عنوان شهردار فعالیت کرده اند، اقدامات و کارهای عمرانی خوبی در شهر داشته اند که باید از آنها تقدیر کرد.

حجت الاسلام خداداد رضایی افزود: البته شهر آبپخش برای توسعه و پیشرفت بیشتر به کار و تلاش جدی نیاز دارد و شهردار جدید باید بدین امر اهتمام داشته باشد.

امام جمعه آبپخش بیان داشت: خواسته همه مردم شهر آبپخش از شهردار، کار و تلاش است و باید شهردار محترمه خود را وامدار فرد یا جناح خاصی نداند و به دور از حاشیه های گوناگون به مردم خدمت کند.

حجت الاسلام رضایی اهتمام به امورات فرهنگی و مذهبی را ضروری دانست و ابراز داشت: باید در کنار فعالیت های عمران شهری، امورات فرهنگی و مذهبی هم در اولویت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: شهردار محترمه باید از دیدگاه نخبگان و جوانان صاحب نظر برای پیشرفت و اعتلای شهر استفاده کند.

امام جمعه آبپخش اتحاد شورای شهر را ضروری دانست و افزود: باید متحد و منسجم باشید و همراه با شهردار به پشرفت شهر کمک کنید.

توسعه خدمات در بخش عمران شهری

بخشدار آبپخش نیز در این مراسم با اشاره به خدمات دولت در بخش‌های عمرانی و زیربنایی اظهار داشت: خدمات دولت در عمران شهری و توسعه روستاهای بخش کم نظیر بوده و کارهای خوبی انجام شده است.

علی مردانلو افزود: در بحث عمران شهری با تلاش مهندس عباسی شهردار سابق شاهد آسفالت بیش از ۳۴۰ هزار متر مربع از معابر شهر بودیم و در روستاها نیز ۲۲ هزار متر مربع آسفالت معابر صورت گرفته است.

بخشدار آبپخش بیان داشت: در حوزه‌های دیگر مثل ورزش، برق و گاز و آب نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و انشاءالله تلاش می کنیم ادامه یابد.

وی با تقدیر از زحمات شهردار سابق آبپخش اظهار داشت: مهندس عباسی و پرسنل خدوم شهرداری، کارهای بسیار خوبی در زمینه عمران شهری و مبلمان شهری انجام دادند که جا دارد از وی تشکر کنیم و همچنین برای شهردار جدید نیز آرزوی موفقیت دارم.

بخشدار آبپخش افزود: شهردار جدید باید با دستگاه های اجرایی شهر تعامل داشته باشد تا زمینه پیشرفت شهر فراهم شود.

اعتماد به جامعه بزرگ بانوان

رئیس شورای شهر آبپخش نیز در این مراسم با اشاره به مسیر انتخاب شهردار آبپخش اظهار داشت: جهت انتخاب شهردار شهر آبپخش با ۳۸ نفر صحبت کردیم و سرانجام به خانم صمصامی رسیدیم.

فرخ عباسی افزود: خانم صمصامی اکثر شاخص های یک شهردار خوب را داراست و امیدواریم در کارش موفق باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهردار جدید باید به مردم احترام بگذارد و با دستگاه های اجرایی شهر تعامل سازنده داشته باشد.

احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع

شهردار جدید آبپخش نیز در این مراسم اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگذارم که به اینجانب فرصت خدمتگذاری مردم شریف،اصیل،نجیب و بافرهنگ نگین سبز استان، آبپخش بزرگ را عنایت فرمود.

اعظم صمصامی بیان داشت: شهر آبپخش با دارا بودن پتانسیل های فراوان در زمینه های مختلف،ظرفیت اجرای طرح های عمرانی فراوانی را  دارد که امیدوارم با یاری خداوند و حمایت های مسئولان استان و شهرستان بتوانیم خدماتی که شایسته این مردم شریف است را انجام دهیم.

وی افزود: از اعتماد اعضای محترم شورای اسلامی شهر آبپخش و استاندار محترم جناب دکتر گراوند به اینجانب برای تصدی شهرداری آبپخش کمال تشکر و امتنان را دارم و امیدوارم بتوانم با کار و تلاش فراوان و پرهیز از حواشی گوناگون،پاسخ اعتماد ایشان را بدهم.

شهردار آبپخش تصریح کرد: اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی برای اعتلا و پیشرفت شهر آبپخش دارم و انشاءالله تلاش می‌کنم با تعامل سازنده با مدیران دستگاه های اجرایی بخش و در راس آنها امام جمعه محترم و بخشدار محترم، زمینه پیشرفت روزافزون آبپخش بزرگ را فراهم کنم.

صمصامی تکریم ارباب رجوع و احترام به مردم را با اهمیت دانست و ابراز داشت: تکریم ارباب رجوع و احترام به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار می دهم و تلاش می کنم در طرح های عمران شهری و غیره همواره رعایت عدالت را بین سه محله شهر داشته باشم.

وی خاطرنشان کرد: قصدم خدمت بی منت به مردم است و در این راستا حرکت خواهم کرد و تا آنجا که ممکن است در پیگیری و احقاق حقوق مردم کوتاهی نخواهم کرد.

شهردار آبپخش بیان داشت: استفاده از نظرات سازنده و ارزشمند نخبگان و صاحب نظران را بر خود واجب می دانم و نیازمند همراهی و همفکری تک تک نخبگان و صاحب نظران شهر آبپخش هستم.

در این مراسم از زحمات حسین عباسی شهردار سابق و علیرضا کهزادی سرپرست شهرداری قدردانی و اعظم صمصامی به عنوان شهردار آبپخش معرفی شد.

دیدگاه‌ها

پاینده

با سلام ودرود به مردمان فهیم نگین سبز استان ودرود بیکران به شورای اسلامی شهر ابپخش.ارزوی موفقیت برای مهندس سرکارخانم صمصامی بانوی مستعد آبپخش بزرگ  

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید