سر خط خبرها:

تعطیلی بازار گناوه ادامه دارد

فکرشهر: برای سومین روز متوالی بازار و مجتمع‌های تجاری بندر گناوه به نشانه اعتراض به محدودیت‌های شدید ورود کالاهای ته لنجی تعطیل شد.

به گزارش فکرشهر از فارس، برای سومی روز متوالی بازار و مجتمع‌های تجاری بندر گناوه به نشانه اعتراض به محدودیت‌های شدید ورود کالاهای ته لنجی تعطیل شد.

بر اساس این گزارش، به دنبال بخشنامه گمرک ایران با موضع ورود بی‌رویه کالاهای همراه مسافر( ته‌لنجی) به بنادر جنوبی کشور و لزوم مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با ورود و انبار این کالاها، طی دو ماه گذشته شاهد اجبار و سخت‌گیری‌هایی در این بخش بودیم که سبب شد از سه روز گذشته موج جدید اعتراضات به همراه تجمعاتی در بنادر استان بوشهر از جمله عسلویه، دلوار، بندرریگ و گناوه را شاهد باشیم.

در کنار این اعتراضات که در مقابل بخشداری‌ها و فرمانداری‌های برخی از بنادر ساحلی استان همراه شد، از سه روز گذشته بازاریان گناوه نیز تا به امروز حاضر به بازکردن واحدهای صنفی خود نشد‌ه‌اند تا دولت اقدام به بازنگری در مصوبه کالاهای همراه مسافر موسوم به ته‌لنجی کند.

تجمع‌کنندگان معتقدند که مصوبه جدید کالای همراه مسافر تامین‌کننده معیشت ملوانان نیست و عدم اجازه ورود کالاها به همراه ملوانان ، مشکلاتی ایجاد کرده است. 

دولت نیز با اعلام این که ته‌لنجی به دلیل حجم بالای کالا، ته لنجی نیست با صدور بخشنامه‌ای محدودیت‌هایی در این زمینه اعمال کرده است.

 ضروری است موضوع ته‌لنجی که با معیشت تعداد فراوانی از خانواده‌های ساحل‌نشین و مرزبان ایران در کنار سواحل خلیج فارس ارتباط مستقیمی دارد به گونه‌ای ساماندهی شود که در کنار نبود هیچ زیرساخت صنعتی و تولیدی در این حوزه ‌های جغرافیایی، که دولت موظف به ایجاد آن برای رونق اشتغال و کسب و کار مردم بوده، مردم با مشکل تامین معیشت مواجه نشوند و از طرفی شرایط به سمتی پیش نرود که قاچاق کالا از مبادی رسمی انجام و سود آن نیز به جیب عده‌ای رانت‌خوار و دلال حوزه اقتصادی شود.

دیدگاه‌ها

عدی

ته لنچی یعنی مواد خوراکی نه پوشاک پودر بدنسازی رسیور قاچاق باید ریشه کن بشه همایت از تولید داخلی با ۳روز تعطیلی یعنی باید قاچاق ادامه داشته باشه شوتی که۵ماشین داره بره اژانس کار کنه

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید