سر خط خبرها:
«فکرشهر» گزارش می دهد:

مردم درباره ی «سوپ تلخ» چه می گویند؟

فکرشهر: نمایشگاه کاریکاتور «سوپ تلخ»، با آثاری از کاریکاتوریست دشتستانی، علی زیارتی، از اول تا ششم بهمن ماه در کاروانسرای مشیرالملک برازجان برگزار شد.به گزارش فکرشهر، علی زیارتی، متولد اول یهمن ماه 1358 است و اکنون، ساکن روستای زیارت دشتستان می باشد. وی می گوید که...

فکرشهر: نمایشگاه کاریکاتور «سوپ تلخ»، با آثاری از کاریکاتوریست دشتستانی، علی زیارتی، از اول تا ششم بهمن ماه در کاروانسرای مشیرالملک برازجان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، علی زیارتی، متولد اول یهمن ماه 1358 است و اکنون، ساکن روستای زیارت دشتستان می باشد. وی می گوید که بدون آموزش و خودساخته، طراحی و کاریکاتور را از سال 76 و پس از آشنایی با مجله «گل آقا» آغاز کرده و تاکنون ادامه داده است.

 در این نمایشگاه که نخستین نمایشگاه انفرادی زیارتی می باشد،50 اثر با موضوعات مختلف، دغدغه ها و دردهای اجتماعی به نمایش درآمده بود که با استقبال خوب مردم و حتی مسئولین استانی و شهرستانی مواجه شد.

در این گزارش، الهام راسخی، خبرنگار «فکرشهر»، به سراغ کاریکاتوریست نرفته، بلکه با حضور در نمایشگاه و گفت و گو با بازدیدکنندگان، از آن ها پرسیده، «نظرتان راجع به نمایشگاه چه بود؟»

خانم ق: کارهایشان خیلی خوب است. قبلا  کارهای آقای زیارتی را ندیده بودم و الان از طرف دوستانم به نمایشگاه دعوت شدم.
****
آقای محمدی: نمایشگاه خوبی است. برای افزایش سطح فرهنگ جامعه خوب است. از این حرکت ها در برازجان کم است. چهره های زیادی را در نمایشگاه دیدم.
****
امیرحسین پاپری: هم مکان مناسبی بود و هم کسانی که به نمایشگاه آمده اند، انسان های با فرهنگ و شناخته شده ای هستند. کاریکاتورها هم که عالی هستند.
****
 محمدرضا محمدی: نمایشگاه بسیار خوب بود. برای ما که به عنوان بیننده می آییم و در زمینه کاریکاتور تجربه نداریم، متوجه مفهوم بعضی از تابلوها نشدیم. اگر شرحی درباره معنای تابلوها در کنارشان بود، بیشتر می شد مفهوم آن ها را درک کرد. این موضوع می تواند به بازدید بیشتر نیز کمک کند و دیگران را تشویق کند که به دیدن نمایشگاه بیایند.
****
آقای خوید: فقط می توانم بگویم عالی است. از نظر طراحی عالی است. واقعیت جامعه را به صورت مفهومی به تصویر کشیده است و هر بیننده ای را جذب می کند.


****
خانم سیده محبوبه موسوی: در یک کلام می گویم عالی بود؛ هم از نظر تصاویر و هم جو صمیمانه ی نمایشگاه.
****
محمدرضا زیارتی: نمایشگاه خوب است. یک جوری پیام مشکلات جامعه را رسانده است و تاثیرگذار است. بیان از طریق طنز یا همان کاریکاتور، طرفدارهای خاص خودش را دارد. ممکن است همه استقبال نکنند؛ بیشتر کسانی هم که اینجا هستند بیشتر در فضای مجازی کارهای آقای زیارتی را دیده و پیگر هستند.
****
مهدی پایدار: علی زیارتی از محدود هنرمندانی است که نیاز به ایده از منظر خود دارد. این نمایشگاه ساخته ذهن هنرمندی است که مردمی بوده و مردمی خواهد ماند. آثار او تلخی خاص خود را دارد. تلخی که داد مردم است و با هنر علی زیارتی نمایش داده می شود.
****
احمد خادم زاده: نمایشگاه بسیار عالی بود. کارهای بسیار قشنگی دارد. هر کاریکاتور یک منظور را می رساند که درد دل مردم را گفته است. مشکلاتی که شهر و کشور با آن درگیر هستند را گفته است. نباید هنرمندها را تنها بگذاریم.
****
سهراب بهبهانی: آقای علی زیارتی از جمله افراد فرهنگی و فرهنگ دوست هستند که با مشکلات زیادی توانسته این نمایشگاه را برپا کند و هیچ گونه کمکی از نهادهای فرهنگی دریافت نکرده و همیشه با کارهای خوب و عالی در سطح شهرستان مطرح بوده است. برای ایشان آرزوی موفقیت دارم؛ برای فکر و کار فرهنگی این جوان نخبه.
****
 امید قایدی فرد: نمایشگاه از نظر امکانات ضعیف است، چون ما هنرمند زیاد داریم، شهرمان نیاز به یک جای ثابت برای نمایشگاه دارد که لازم است که شورای شهر و شهرداری در این مورد فکری کنند.
 در مورد کارهای آقای زیارتی هم بگویم که ایشان در کل استان معروف هستند و دوست داریم که از ایشان بیشتر حمایت شود. از تمام استان برای دیدن کارهای ایشان به نمایشگاه آمده اند که جای حمایت بیشتری دارد. جوان بسیار با استعدادی است که می تواند نماد کاریکاتور استان باشد. از فکرشهر هم متشکرم.


****
آقای مرادزاده: اولین بار است که به نمایشگاه آمده ام. تا به حال به جاهای این جوری نیامده بودم. نمایشگاه خوب است. خیلی ها به خاطر آقای زیارتی آمده اند.
****
آقای مبارکی: نمایشگاه دو جنبه دارد. یک نظر درباره نمایشگاه این است که از محدود نمایشگاه هایی است که استقبال زیاد بوده است و آن به خاطر شخصیتی است که آقای زیارتی دارد. ایشان هیچ وقت جلوی هیچ مسئولی سر خم نکرده اند؛ برای برپایی نمایشگاه زحمت زیادی کشیده شده و هزینه آن از بین دوستان آقای زیارتی جمع آوری شد. من از کمبودهایی که همیشه وجود داشته می گویم؛ کاش یک نمایشگاه دائمی داشتیم. 
اداره فرهنگ و ارشاد، اقای زیارتی را جزء صد نفر هنرمند خود قرار نداده است و این را باید از اداره فرهنگ سوال کرد. اگر یک نمایشگاه دائمی در شهر داشته باشیم، خیلی خوب می شود. مسئولین هم صرفا برای عکس گرفتن تشریف نیاورند، سعی کنند در حد توانشان به آقای زیارتی کمک کنند. سطح نمایشگاه بسیار بالا و عالی بود؛ این را از استقبال مردم می شود فهمید.
****
 خانم قلی پور: اولین بار بود که به چنین نمایشگاهی می رفتم. نمایشگاه خوبی بود. استقبال از آن هم زیاد بود. آقای زیارتی یکی از هنرمندان محبوب و بنام استان است؛ اگر بتواند در سطح کشور یک نمایشگاه برگزار کند که شناخته شود، بسیار عالی می شود. کاریکاتورهایش بسیار مفهومی و خیلی خاص هستند.
****
 خانم ح: کاریکاتورها سطح بسیار بالایی داشتند. خیلی مفهومی بودند. به سادگی نمی شد فهمید که منظور هنرمند چیست. مشخص بود که با هنرمندی، مشکلات جامعه را نشانه گرفته است. نباید هنر آقای زیارتی در سطح استان محدود شود؛ باید در کشور معرفی شوند؛ قطعا قابلیت ارائه در سطوح خیلی بالاتر را دارد.

دیدگاه‌ها

ساسان پ

درود بر جناب زيارتي كه بسياري از معضلات و مشكلات جامعه امروز را در قالب هنري بنام كاريكاتور به نمايش گذاشت و انشاالله كه در سطح كشور شاهد برگزاري نمايشگاه توسط استاد باشيم و خدا قوت به علي زيارتي

علی زیارتی

قلبا و صمیمانه و از تهه دلم از مجموعه بهترین فکر شهر و جناب محمدزاده سپاس دارم.دست تک تک عزیزانی ک منو لایق نقد دونستند میبوسم.

خانم.بیات

واقعا اگه مسؤلین کشور به فکر رفع مشکلات و معظلات مردم باشن برگذاری همچین نمایشگای میتونه به بهبود مشکلات کشور و ارتقای سطح فرهنگ عموم کمک شایانی کنه امیدوارم که تو کشور ما یه کم بیشتر به هنر وهنرمند توجه بشه

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید