سر خط خبرها:
فکرشهر/

آن چه از اجرای پر حاشیه «لیان» در کلمه می دانیم + واکنش شریفیان و فیلم

فکرشهر: با وجود گذشت بیش از 20 ساعت از آن ماجراها، هنوز هم واکنش های این اتفاق در فضای مجازی و واقعی استان و دشتستان، بین مردم و هنرمندان و فعالان اجتماعی و فضای مجازی ادامه دارد و کلیپ هایی نیز در این باره منتشر می شود؛ ولی هنوز هیچ منبع رسمی اجرایی و سیاسی و امنیتی استان بوشهر و دشتستان و با حتی مسئولین برق منطقه و استان، اظهارنظری رسمی و غیررسمی نکرده اند! گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است!

فکرشهر: خبر برای همه جالب بود: «محسن شریفیان و گروه لیان به مناسبت میلاد امام علی(ع) در شهر کلمه شهرستان دشتستان اجرا می کنند»؛ این برنامه قرار بود 11 فروردین ماه ساعت 20/30 برگزار شود و این اتفاق و خبر آن قدر برای همه ی مردم استان بوشهر جالب بود که شریفیان و گروهش قرار است سرانجام در استان خودشان در یک فضای آزاد کنسرت و اجرایی عمومی داشته باشد که مسئولین برگزاری محل اجرا به استادیوم شهر کلمه تغییر دادند تا برای آن چند هزار نفری که در مسیر بودند، امکان حضور فراهم شود.

اما درست 24 ساعت قبل از برگزاری مراسم، امام جمعه برازجان نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و بر اساس ان چه در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد، گفت: «چرا باید به یک خارج نشین مجوز اجرای برنامه و موسیقی بدهیم؟ ایشان در شیراز و بوشهر مجوز نگرفته و برنامه‌اش لغو شده، اما در دشتستان عده ای می خواهند مجوز بدهند. آن هم در گوشه شهرستان.
امید است تا فرصت هست نسبت به لغو آن اقدام گردد، در غیر اینصورت افرادی که اصرار بر این برنامه دارند مقصر خواهند بود.
چنین مجالسی ربطی به اهل بیت ندارد و در روز میلاد حضرت علی(ع), جوانان انقلابی شهرستان اجازه برگزاری چنین مراسمی را نخواهند داد.
فرمانداری، شهرداری ها، شوراها و آموزش و پرورش متوجه باشند که حق ندارند از بودجه بیت المال برای اینگونه مراسم استفاده نمایند».

به گزارش فکرشهر، همین هشدار کافی بود تا برخی خود را برای بر هم زدن این مراسم مهیا کنند و در حالی که مسئولین شهرستان دشتستان از اجرای مراسم دفاع می کردند، و اخبار ضد ونقیضی پیرامون برگزاری و لغو آن هر چند ساعتی یک بار در فضای مجازی منتشر می شد، شریفیان و گروهش به کلمه رسیدند و آماده ی اجرا شدند؛ روی سن رفتند و در حضور بیش از 5 هزار هم استانی و حتی برخی مهمانان از دیگر استان ها، اجرا را آغاز کردند؛ اما این پایان ماجرا نبود؛ دقایقی پس از برگزاری مراسم ـ چیزی حدود 20 دقیقه ـ برق و اینترنت قطع شد؛ البته نه تنها برق استادیوم محل برگراری مراسم، بلکه برق و اینترنت کل شهر کلمه!

فیلم قطع برق غیرعادی در حین اجرای محسن شریفیان در شهر کلمه و واکنش مردم اینجا

البته برق بعد از حدود نیم ساعت وصل شد ولی دقایقی بعد و بلافاصله پس از ورود مجدد محسن شريفيان بر روى صحنه، دوباره قطع شد تا اجرای مراسم و ادامه ی آن، منتفی باشد و مردم با چه سختی در آن تاریکی، از محل برگزاری خارج شده و به جاده زدند تا شاید نور چراغی غیر از خودروها و موبایل هایشان را ببینند.

به گزارش فکرشهر، این مساله که چند هزار مردم حاضر و حتی غایب در مراسم را شوکه کرد بود، علاوه بر واکنش مردم، برخی هنرمندان از جمله کیهان کلهر و خود شریفیان را نیز به واکنش واداشت؛ تا جایی که محسن شریفیان در اینستاگرام خود نوشت: «يادتان باشد ما مجوز قانوني برگزاري برنامه و شوراي تامين را داشتيم بنابراين مردم جواب مي خواهند».

متن کامل واکنش شریفیان به قطع برق برنامه اش در کلمه

با وجود گذشت بیش از 20 ساعت از آن ماجراها، هنوز هم واکنش های این اتفاق در فضای مجازی و واقعی استان و دشتستان، بین مردم و هنرمندان و فعالان اجتماعی و فضای مجازی ادامه دارد و کلیپ هایی نیز در این باره منتشر می شود؛ ولی هنوز هیچ منبع رسمی اجرایی و سیاسی و امنیتی استان بوشهر و دشتستان و با حتی مسئولین برق منطقه و استان، اظهارنظری رسمی و غیررسمی نکرده اند! گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است!

 فیلمى از حواشى كنسرت گروه موسیقی لیان و خاموشی عجیب برق در شهر كلمه (دشتستان) استان بوشهر؛ ساخته رامتین و رشاد بالف اینجا 

دیدگاه‌ها

دشتستانی

اقای مصلح شماکه قدربرش داریدچرادرموردعبورراه اهن واستگاه ان دربرازجان واکنش نشان ندادید واعلان جهادنکردیدچرابااین کارها جوانهاراازانقلاب ونمازجمعه جدامیکنید

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید