سر خط خبرها:

امام جمعه دلوار: مسئولان به جای ترویج کنسرت مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را رفع کنند

فکرشهر: امام جمعه دلوار گفت: مسئولان بدانند که اگر می‌خواهند نشاط در جامعه فراگیر شوند راه آن پیگیری و رفع مشکلات مردم است و بدانند به جای کنسرت به سراغ اشتغال و معیشت جوانان بروید چرا که با اشتغال نشاط در جامعه دو چندان خواهد شد.

به گزارش فکرشهر از فارس، حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با تسلیت سال‌روز شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: این امام همام با وجود وضعیت خاص سیاسی و اجتماعی دوران خود، روشنگری و  آگاهی بخشی در زمینه مسائل اعتقادی و سیاسی را دستور کار خود قرار داده و تا پایان عمر شریف خود این روش را ادامه دادند

وی افزود: امام کاظم (ع) با روشنگری های خود مردم را از ترفندها و دسیسه های دشمنان آگاهی بخشید و تا آخرین لحظه عمر شریف خود دست از روشنگری برنداشت، در مقابل طاغوت زمانه ایستادگی می‌کرد و هرگز روحیه سازش‌پذیری نداشت.

امام جمعه دلوار با اشاره به 20 فروردین سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضى آوینى روز هنر اسلامى و روز ملی فن آوری هسته تصریح کرد: جوانان غیور ایرانى توانستند با وجود همه نقشه‌ها و کارشکنی‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانى، فعل خواستن را صرف کردند، و شعار ما می توانیم را محقق نمایند.

زاهددوست بیان کرد: این فن آورى در حال حاضر در اختیار تعداد کمى از کشورهاى جهان است و این موفقیت بزرگ بیش از هر چیز مرهون تصمیمات و سیاست‌هاى مدبرانه و دوراندیشانه‌اى مقام معظم رهبری و تلاش های دانشمندان هسته ای و مدیون خون مطهر شهدای هسته ای است.

وی ادامه داد: دانشمندان هسته ای با روحیه انقلابی نشان دادند که با پایدارى و مقاومت در مقابل خواسته نامشروع دیگران و با خودباورى و اعتماد نیروهاى خلاق کشور مى‌توان قله‌هاى علم و دانش و  پیشرفت را در حداقل زمان ممکن فتح کرد.

امام جمعه دلوار با اشاره به طرح نشاط اجتماعی و ادعای ایجاد شادی و نشاط در جامعه، بیان کرد: اصل ترویج نشاط و شادی در جامعه یک کار پسندیده و درست است اما در جامعه اسلامی این نشاط و شادی باید در چارچوب آموزه‌های دین اسلام باشد و مردم مسلمان و مومن ما شادی و نشاط مخالف شرع را هرگز دنبال نمی‌کنند.

زاهددوست بیان کرد: مسئولان باید باور داشته باشند تمام  نشاط و شادی در گرو برگزاری کنسرت نیست بلکه با رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم هم می‌توان مردم را دو چندان شاد کرد.

وی بیان کرد: احدی مخالف نشاط مردم نیست، اما مسئولان بدانند که اگر می‌خواهند نشاط در جامعه فراگیر شوند راه آن پیگیری و رفع مشکلات مردم است و بدانند به جای کنسرت به سراغ اشتغال و معیشت جوانان بروید چرا که با اشتغال نشاط در جامعه دو چندان خواهد شد.

امام جمعه دلوار یادآور شد: به جای ترویج کنسرت‌های بعضا مخالف شرع، ورزش و فضاهای ورزشی را گسترش دهید و بدانید که ورزش یکی از ضرورت‌های مهم در ایجاد جامعه‌ای سالم و با نشاط است.

زاهددوست عنوان کرد: برخی مسئولان برای برپایی یا لغو یک کنسرت حساسیت غیر قابل‌قبول از خود نشان می‌دهند، ای کاش همین آقایان مسئول در مورد همه مسائل، مشکلات و گرفتاری مردم چنین حساسیتی به خرج می‌دادند که اگر چنین می‌کردند اکنون بسیاری از مشکلات حل و  شاهد وجود مشکلات و محرومیت امکانات اولیه در استان نبودیم.

وی بیان کرد: موسیقی، هنر، شادی و نشاط مردم جزء ضروریات جامعه است و کسی با آن مخالفتی ندارد، بلکه معتقدیم در جامعه دینی و مسلمان باید هرگونه نشاط و شادی در چارچوب  ارزش‌ها و معیار‌های دین اسلام قرار گیرد.

امام جمعه دلوار با اشاره به در پیش‌بودن چهلمین روز در گذشت همایون شهنواز کارگردان سریال دلیران تنگستان، گفت: وی با ساخت اثر فاخر و ارزشمند دلیران تنگستان  از جهت معرفی مبارزات ضد استعماری جنوب و زنده‌کردن نام و یاد بزرگ مردان استعمارستیز این دیار،  حق بزرگی به گردن همه ما دارند که باید یادش را گرامی بداریم.

زاهددوست ادامه داد: اینکه برخی گفته‌اند سریال دلیران تنگستان،  رئیسعلی را رئیسعلی کرده سخن غلطی است  چرا که رئیسعلی مجاهد فی سبیل الله بوده و با خداوند معامله کرده لذا خدا رئیسعلی را رئیسعلی کرده و  قطعا خود خداوند به بندگان مخلص و شایسته خود آبرو می‌دهد و نام و اگر همه عالم هم جمع می شدند تا نام و اثر او را محو کنند ناتوان می‌ماندند زیرا نور خدا خاموش‌شدنی نیست.

دیدگاه خود را بنویسید