سر خط خبرها:

مرتضوی تحت نظر است؟

فکرشهر: یک منبع مطلع از تحت مراقبت بودن سعید مرتضوی خبر داد و گفت: قوه قضاییه در زمان خودش اجرای حکم مرتضوی را انجام می دهد. وی اکنون تحت نظر است.»

به گزارش فکرشهر، روزنامه خراسان نوشت: «اسفند سال گذشته روح‌الامینی شاکی پرونده سعید مرتضوی در ماجرای کهریزک از ابلاغ حکم دو سال حبس دادستان سابق تهران خبرداده بود اما وی روز گذشته در گفت‌وگو با خراسان از اجرا نشدن این حکم خبر داد. البته اسفند ماه ۹۶ برخی رسانه‌ها از صدور حکم جلب مرتضوی خبر داده بودند؛ خبری که تایید رسمی نشد و حتی سعید مرتضوی در جوابیه‌ای نوشت: «تا به حال از طرف اجرای احکام هیچ گونه احضار یا دعوتی از این جانب یا ضامن به عمل نیامده است. بنابراین چنان چه بدون طی مراحل آیین دادرسی اقدامی هم صورت گرفته باشد این جانب از آن بی‌اطلاع بوده و خلاف قانون و رویه معمول در اجرای احکام و آیین دادرسی عمل شده است.»

مرتضوی در پرونده کهریزک به اتهام معاونت در قتل به دو سال حبس محکوم شده است. مقامات قضایی نیز تاکنون درباره این موضوع اظهار نظر صریح نکرده‌اند و تنها اسماعیلی، رئیس کل دادگستری تهران اسفند سال گذشته بدون اشاره به این که حکم مرتضوی در چه وضعیتی است، به صورت کلی روند اجرای احکام را توضیح داده بود. وی  گفته بود: «ابتدائا فرد احضار می‌شود، اگر با احضار حضور پیدا نکرد دادسرا برای جلب محکوم علیه به منظور اجرای دادنامه اقدام می‌کند.»

این در حالی است که با گذشت بیش از یک ماه هنوز خبری از اجرای حکم مرتضوی منتشر نشده است. در این باره یک منبع مطلع از تحت مراقبت بودن مرتضوی خبر داد و به خبرنگار خراسان گفت: قوه قضاییه در زمان خودش این کار را انجام می دهد. وی اکنون تحت نظر است.»

دیدگاه خود را بنویسید