سر خط خبرها:
پاسخ های شهردار، معاون عمرانی و سخنگوی شورای شهر برازجان به سوالات «فکرشهر»:

احداث ایستگاه آتش نشانی جدید در برازجان/کاشت چند درخت به معنای کمربند سبز نیست/طرح تفصیلی جدیدشهر برازجان،دردست مطالعه/از ابتدای سال97،هیچ پارکینگی حذف نخواهد شد/آرامستان شماره2 برازجان،آماده بهره برداری است/ همه شروط شورای شهربرای احداث آرامستان شماره 3

فکرشهر: یکی از ضروریات مجموعه مدیریت شهری، ارتباط موثر با مسئولین است/ نگاه سنتی مردم از شهرداری برداشته شده است/ برنامه های اصلی شهرداری/ آخرین اخبار از ساماندهی ورودی های شهر برازجان/ پرداخت 50 درصدی بدهی شهرداری/ کمک به ورزش های همگانی/ همکاری در احداث سالن اجتماعات 1000 نفری/ مسئولین نامگذاری معابر سطح شهر/ کمربند سبز شهر، مطالعه می خواهد/ ارتقای رتبه شهرداری برازجان/ دست منتقدین منصف را می بوسیم/ همه فعالیت های چند ماه شورای پنجم/ از شهردار حمایت می کنیم/ اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان، سازمان می شود + عکس

فکرشهر اسماء بوستانی: شهردار برازجان گفت: اصحاب رسانه، یار دوازدهم شهرداری و مجموعه شهری هستند؛ در مدتی که به عنوان شهردار، خدمتگذار مردم برازجان بودم، اصحاب رسانه در همه عرصه ها اعم از انتقادات، پیشنهادات و انعکاس فعالیت شهری همراه و همگام شهرداری بوده اند و به همین دلیل بابت همراهی و همکاری از همه بزرگواران تشکر می کنم.

یکی از ضروریات مجموعه مدیریت شهری، ارتباط موثر با مسئولین است
به گزارش فکرشهر، محمدحسن محمدی در نشست خبری که امروز ـ پنج شنبه، 30 فروردین ماه 1397 ـ با حضور سخنگوی شورای شهر، معاون عمرانی شهرداری، معاون اداری ـ مالی شهرداری و رییس اداره فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری برگزار شد، ابرازداشت: یکی از ضروریات مجموعه مدیریت شهری، ارتباط موثر با مسئولین شهری است، چرا که ارتقاء مبلمان شهری نیاز شهر ما است و این ارتباط باعث پیشرفت فعالیت های عمرانی شهر و شهرداری می شود.

نگاه سنتی مردم از شهرداری برداشته شده است 
محمدی، با اشاره به اینکه  پروژه های نیمه تمام را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: نگاه سنتی مردم از شهرداری و مجموعه مدیریت شهری برداشته شده است؛ مردم علاوه بر فعالیت های عمرانی خواستار فعالیت های فرهنگی، ورزشی، مبلمانی، فضاسازی و...، و خواهان ارتباط و گفت و گوی بیشتر با شهردار هستند. 
وی ادامه داد: تلاش ما بر این بوده که در کنار پروژه های دیگر، یک پروژه فرهنگی داشته باشیم. مجموعه شهرداری نیز از خواسته های مردم استقبال کرده و همه روزه ملاقاتشان با شهردار برقرار است؛ مردم می توانند به راحتی با شهردار ارتباط برقرار کنند و از نقدها و پیشنهادات بجای آنها استفاده خواهیم کرد.

برنامه های اصلی شهرداری
مهندس محمدی در بخش دیگر سخنانش، یکی از برنامه های اصلی شهرداری را ایجاد نظم مالی اعلام کرد و گفت: تاکنون، نظم مالی در شهرداری محقق شده است. بهترین در آمد پایدار ما می تواند نظم و ساماندهی مالی باشد، که اگر بتوانیم ساماندهی کنیم، یکی از درآمدهای خوب پایدار و بهترین درآمدزایی را می توانیم داشته باشیم.
وی توضیح داد: در سال 96، موفق شدیم تمام پروژه هایی که در بودجه تعریف شده بود را به همت مجموعه خدوم شهرداری و مدیریت شهری، کارمندان، کارشناسان، معاونین، اعضای شورا و... به اتمام برسانیم. 
محمدی تاکید کرد که «بخش اعظم فعالیت های انجام شده با تلاش اعضای شورای شهر بوده است».

آخرین اخبار از ساماندهی ورودی های شهر برازجان 
محمدحسن محمدی درباره ورودی های شهر برازجان هم گفت: پیگیر ساماندهی ورودی بوشهر و اهرم به شهر برازجان هستیم؛ مراحل قانونی و موافقت ها جهت ساماندهی ورودی بوشهر به برازجان انجام شده است، اما ورودی اهرم به برازجان به دلیل اینکه ادارات و نهادهای مربوط مشکلات و معضلات مربوط به این ورودی را مطرح کردند، باید تا رفع این مشکلات منتظر ماند و بلافاصله بعد از رفع مشکلات، عملیات ساماندهی را شروع خواهیم کرد.

پرداخت 50 درصدی بدهی شهرداری
وی درباره پرداخت به موقع حقوق کارکنان شهرداری نیز اظهارداشت: پرداخت به موقع حقوق نیروهای شهرداری، خود نوعی روحیه دهی به این نیروها است. قسمت اعظم برکتی که در فعالیت شهرداری به وجود آمد، به دلیل پرداخت به موقع حقوق نیروهای شهرداری بود؛ چرا که همین امر باعث شد که نیروها با شوق و اشتیاق، فعالیت های خود را به بهترین نحو انجام دهند.
محمدی اضافه کرد: شهرداری 22 میلیارد تومان بدهی داشت که در سال 96، بیش از 50 درصد بدهی هایش پرداخته شده است.

کمک به ورزش های همگانی
شهردار برازجان، درباره ورزش و توجه به ورزش های همگانی نیز گفت: اکثر ورزش ها با مدیریت اداره ورزش و جوانان انجام می شود، ولی در راستای ورزش همگانی چون شامل عامه مردم می شود، کوتاهی نخواهیم کرد؛ وسایل مورد نیاز ورزشکارانی که در پارک والفجر و لاله نرمش صبحگاهی انجام می دهند را تا حدودی تامین کرده ایم و به ورزشکارانی که در حاشیه  و نقاط مختلف شهر قصد برگزاری ورزش های همگانی را دارند نیز، تا حد امکان کمک خواهیم کرد.

همکاری در احداث سالن اجتماعات 1000 نفری
وی در خصوص سالن اجتماعات 1000 نفری شهر برازجان نیز توضیح داد: شهرداری اعلام آمادگی خود را در راستای ساخت سالن 1000 نفری به عنوان مجری کار اعلام کرده است و حتی اگر شهرداری، مجری این فعالیت بزرگ نباشد، آمادگی خود را به هر طریق چه در بحث اهدای زمین شهرداری و چه در موارد دیگر، اعلام می دارد و به هر طریقی بتوانیم در انجام این پروژه همکاری های لازم را انجام خواهیم داد.

مسئولین نامگذاری معابر سطح شهر
مهندس محمدی در خصوص نامگذاری خیابان و کوچه های سطح شهر نیز گفت: شهرداری، متولی مستقیم نامگذاری خیابان های سطح شهر، نیست. جهت نامگذاری هر کوچه و خیابان باید کمیته نامگذاری تشکیل شود؛ این کمیته متشکل از اداره های مرتبط از جمله فرمانداری، دادگستری، سپاه، بسیج، ارشاد و... است.
محمدی، فعالیت شهرداری در خصوص تفکیک زباله را نیز چنین توضیح داد: در این راستا، بیش از 5 هزار کتاب توسط شهرداری چاپ و در اختیار شهروندان و مراکز آموزشی، در جهت ترویج فرهنگ تفکیک زباله قرار گرفته است.

احداث یک ایستگاه آتش نشانی جدید در برازجان
وی در خصوص سازمان آتش نشانی و تجهیز آن نیز در پاسخ به «فکرشهر» گفت: در سال 96، دو تا سه دستگاه به سازمان آتش نشانی توسط شهرداری اضافه شده که به امید حق در سال 97، پیگیر یک ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر خواهیم بود، هر چند سازمان آتش نشانی هیئت مدیره دارد و فعالیت هایی که باید انجام دهد، باید حتما مصوبه داشته باشد.
محمدی درباره استقلال اداره فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری برای برگزاری مراسم ها نیز اظهارداشت: جهت برگزاری هر فعالیت یا پروژه فرهنگی، باید پروژه مورد نظر در بودجه باشد؛ اما اگر در بودجه نباشد، باید حتما مصوبه شورا را دارا باشد.

کمربند سبز شهر، مطالعه می خواهد/ کاشت چند درخت به معنای کمربند سبز نیست 
شهردار برازجان درباره کمربند سبز شهر نیز در پاسخ به «فکرشهر» گفت: در خصوص کمربند سبز، باید مطالعات انجام شود. مشاور را انتخاب کرده ایم و مطالعات خوبی انجام خواهد شد؛ ضمن این که با کاشت چندین درخت نمی توان گفت کمربند سبز ساخته ایم، چرا که کارایی نخواهد داشت.

طرح تفصیلی جدید شهر برازجان، در دست مطالعه 
معاون عمرانی شهرداری برازجان نیز درباره کمربند سبز شهر در پاسخ به «فکرشهر» توضیح داد: در سال 88، طرح تفصیلی شهر مصوب شد؛ شرکت مشاوره طرح و برنامه، افق 10 ساله را بر اساس جمعیت شهر برازجان طبق طرح تفصیلی و نظر مشاور، 104 هزار نفر اعلام کرد ولی در حال حاضر، جمعیت شهر، حدود 114 هزار نفر است؛ پس افق طرح نیز به مرحله ای رسیده است که باید مشاور و اداره کل راه و شهر سازی استان و شهرداری یک مشاور انتخاب کنند و مجددا یک افق 10 ساله دیگر را نیز تدوین کنند.
 امراله عباسی ادامه داد: در طرح قبل ایراداتی وجود داشت، ایرادها را لیست و شناسایی کردیم که در طرح جدید شهر، ایرادات وجود نداشته باشد؛ در این راستا، نقشه برداری هوایی انجام می شود، مشاورین انتخاب شده در شهر برازجان مستقر می شوند و محدوده قانونی شهر، بعد از حضور مشاور و افق 10 ساله، برای ما مشخص می شود، بعد از تنظیم طرح شهر برازجان، آن زمان می توانیم برنامه ای برای اجرای کمربند سبز داشته باشیم. 
وی افزود: اجرای طرح تفصیلی شهر و کمربند سبز، به عهده شهرداری تنها نیست و ما به اداره کل راه و شهرسازی درخواست داده ایم همکاری کنند و ایشان قول مساعد دادند که تا پایان امسال مشخص شود.

از ابتدای سال 97، هیچ پارکینگی حذف نخواهد شد
معاون عمرانی شهرداری برازجان، در خصوص عدم ساخت پارکینگ در مجتمع های تجاری شهر نیز در پاسخ به «فکرشهر» گفت: از ابتدای سال 96، در ساختمان های بلندمرتبه تجاری، حذف پارکینگ صورت نپذیرفته است.
وی توضیح داد: یکی از دلایل امکان وجود حذف پارکینگ در سنوات گذشته این بوده که عوارض حذف پارکینگ در شهرداری محاسبه می شده؛ اما از ابتدای سال 97، با ابلاغ دستورالعملی، اخذ عوارض حذف پارکینگ حذف و غیرقانونی اعلام شد و درصورت انجام این امر، در کمیسیون ماده 100، رسیدگی وجرائم آن لحاظ می شود.
امراله عباسی اضافه کرد: شهرداری با کارشناسی ها و تدابیری که اندیشیده و تاییدیه نقشه و بازدیدهای صورت پذیرفته و گزارش ناظران و کارشناسان، با جدیت فراوان از حذف پارکینگ ها ممانعت به عمل می آورد.
وی، در خصوص راهکار لازم برای رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و کنترل انطباق نقشه های معماری با ضوابط شهرسازی نیز گفت: در این باره، با سازمان نظام مهندسی، مکاتبات لازم صورت پذیرفته و به دفاتر مهندسی طراحی ابلاغ شده که ابتدا، نقشه های معماری به وسیله ی مهندس معمار، تهیه و مهر و امضا شده و جهت کنترل نهایی ارائه شود و پس از تاییدیه شهرداری، به سازمان نظام مهندسی ابلاغ شود.
عباسی افزود: در مورد تخلفات ساختمانی نیز در حال تدوین برنامه هایی اجرایی هستیم که بتوانیم از بروز تخلفات تا حد زیادی ممانعت به عمل آوریم و یکی از راهکارهای این امر، صدور 2 مرحله ای پروانه ساختمانی است، به این صورت که ابتدا پروانه فنداسیون صادر شده، پس از گزارش مهندس ناظر و کارشناس شهرداری مبنی بر عدم تخلف پروانه اصلی ساختمان صادر می شود. در این میان ناظرین نیز مکلف به نظارت بر آرماتوربندی، قالب بندی و... می شوند و در صورتی که مالک برخلاف آن اقدام نماید، توسط پلیس ساختمانی (اجراییات) شهرداری از انجام عملیات ساختمانی فوق ممانعت به عمل می آید.  

آرامستان شماره 2 برازجان، آماده بهره برداری است
وی، در بحث تقسیم اعتبارات در سطح شهر نیز گفت که «تقسیم عادلانه پروژه های سال 97 را شهرداری در کلیه نقاط شهر با توجه به نیاز محلات در نظر گرفته است و محلات تقسیم بندی شده اند؛ و با توجه به هر محله و نیازمندی های آن محل، عملیات اجرایی هر پروژه را شروع خواهیم کرد».
مهندس عباسی درباره تعیین تکلیف آرامستان های شهر برازجان نیز در پاسخ به «فکرشهر» گفت: زیربنای آرامستان 2 برازجان، قریب بر 70 هکتار است و 1462 قبر در این آرامستان مهیا است؛ زیربنای ساختمان اداری آرامستان نیز، 400 متر مربع است که با اعتباراتی که صورت گرفته به غیر از تاسیسات سردخانه ای به اتمام می رسد. تاسیسات برقی مکانیکی با اعتبار 150 میلیون، نیمه اول سال جاری به اتمام خواهد رسید. گذرهای ارتباطی به این آرامستان نیز آسفالت شده که در سال جاری قابل بهره برداری است.

همه شروط شورای شهر برای احداث آرامستان شماره 3 برازجان
 نائب رییس شورای شهر برازجان نیز در این نشست، در پاسخ به سوال «فکرشهر» درباره آرامستان شماره 3 شهر گفت: برای ساخت آرامستان شماره 3 برازجان، یک خیر اعلام آمادگی کرد که آن را با تمام هزینه های خود خواهد ساخت.
نوید متین توضیح داد: در راستای پیگیری این موضوع، جمعی از مسئولین استانی جهت بازدید آرامستان 2 و 3 مراجعه کردند و بازدید انجام شد. در صورتی که تمام مراحل قانونی طی شود؛ کلیه سازمان های مربوطه بررسی کنند و به نتیجه برسند و تمام مجوزهای اداری گرفته شود و کلیه مراحل قانونی که 14 بند است، طی شود؛ و خیر نیز تمام امکانات از غسالخانه، سردخانه و... را عهده دار شوند و کمیسیون 5 استانداری نیز تایید کند، در این صورت شورای شهر موافقت خود را اعلام خواهد کرد که آرامستان شماره 3 در چاه طوسی برازجان احداث شود.

ارتقای رتبه شهرداری برازجان
متین درباره بودجه  سال97 شهرداری برازجان نیز گفت: 40 میلیارد در بودجه 97 طرح داده شده است که هنوز مصوب نشده و اعضای شورا بالاتر از این مبلغ را در نظر دارند که به امید حق طی دو هفته آینده بودجه 97 بسته خواهد شد.
وی اضافه کرد: درجه شهرداری برازجان، بعد از 23 سال، 8 است و تلاش داریم این رتبه به 9 ارتقا یابد.

دست منتقدین منصف را می بوسیم
نائب رییس شرای شهر برازجان، در بخش دیگری از سخنانش، رسانه را پل ارتباطی مسئولین و مردم عنوان کرد و گفت: طبق قولی که به مردم دادیم که هر 6 ماه، یک بار، جلسه ای با اصحاب رسانه داشته باشیم و فعالیت ها و عملکردهای خود را به سمع و نظر مردم برسانیم، به قول خود عمل کرده و در خدمت اصحاب رسانه هستیم. 
متین با بیان این که «نقدهای منصفانه اصحاب رسانه را به جان می خریم و دست تمام افرادی که نقدهای منصفانه را به ما انتقال دهند، می بوسیم» ادامه داد: بعد از انتخابات شورای شهر تا یکم شهریورماه که شروع فعالیت شورای پنجم بود، 30 جلسه جهت انتخاب شهردار برگزار شد و در بین 18 کاندیدا، محمدحسن محمدی را به عنوان شهردار برازجان انتخاب کرده و ابقاء کردیم. از شروع فعالیت شورا هر هفته یک جلسه، تا به امروز در شورای شهر برگزا شده که می شود 30 جلسه با 170 مصوبه که 95 درصد از مصوبات شورا، با رضایت 7 عضو شورا بوده است که این خود نشان دهنده اتحاد و همدلی در بین اعضای شورا می باشد.

همه فعالیت های چند ماه شورای پنجم
سخنگوی شورای شهر برازجان، فعالیت های انجام شده توسط شورای شهر را بدین صورت اعلام کرد: در این مدت، حمایت از نویسندگان دشتستانی را آغاز کرده ایم و هر چند حمایت های ما اندک بوده، اما در حد توان، نویسندگان را حمایت کرده ایم. به هنرمندان هنرهای تجسمی و تقویت گروه های هنری کمک کرده ایم و ان شااله در سال جدید، حمایت ما از هنرمندان بیشتر خواهد شد. در امور خیریه در حد توان به چند مورد کمک کرده ایم‌. جشنواره های مختلف از جمله تجمع بانوان عاشورایی که برای اولین بار در جنوب کشور بود، برگزاری جشن «نفس» که حمایت از اهداء عضو بود، نمایشگاه صنایع دستی و برگزاری مراسم روز معلولین را در سطح شهر داشته ایم. برگزاری دوره های آموزشی به صورت رایگان در جهت ارتقاء سطح آموزش شهروندان توسط شورا برگزار شد. به هیئت های مذهبی کمک کردیم، از نخبگان مدال آور علمی حمایت کردیم، با مسئولین سازمان شهرداری ها دیدار و گفت و گو کردیم، با خانواده شهدا دیدار کردیم و تلاش کردیم در جهت رفع مشکلات شهر با روسای ادارات جلساتی برگزار کنیم.

از شهردار حمایت می کنیم 
نوید متین افزود: فعالیت شورای شهر از انتخاب شهردار گرفته تا عملکرد و برنامه های برگزار شده به همت شورای شهر است؛ اگر مردم از شهردار رضایت دارند، قطعا از شورای شهر نیز رضایت کامل دارند. تمام کمیسیون های شورا فعال و در حال انجام فعالیت های مثبت است. اعضای شورا به دنبال حل مشکلات مردم هستند و بیشتر از زمان کاریشان فعالیت می کنند. تا زمانی که شهردار خوب کار کند به صورتی که عملکرد شهردار برای شوراییان و مردم قانع کننده باشد، هیچ گونه استیضاحی انجام نخواهد شد و همه اعضای شورا، شهردار را حمایت خواهند کرد.

اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان، سازمان می شود
رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان نیز با تقدیر از همکاری  اصحاب رسانه و سازمان های مردم نهاد در اجرای برنامه های فرهنگی ویژه ایام نوروز، گفت: در ایام نوروز، 21 فعالیت فرهنگی انجام شده است.
 محمدرضا کوهکن درباره سازمانی کردن اداره فرهنگی شهرداری برازجان نیز گفت: درخصوص سازمان شدن اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، هیچ گونه مکتوباتی صورت نگرفته است؛ به شخصه با مسئولین زیربط صحبت کرده و مدارک را به صورت کتبی ارائه داده ام که با پیگیری و هماهنگی شهردار این کار انجام خواهد شد.
 

دیدگاه‌ها

شهروند برازجان

درود به جناب محمدی شهردار محترم و خداقوت به مجموعه شهرداری و شورای شهر برازجان به حقیقت با روی کار آمدن جناب محمدی و بهره مندی از معاونین باتجربه و کاربلد اکنون شاهد تغییرات گسترده و محسوس در سیما؛ مبلمان و عمران شهری برازجان هستیم و امیدواریم همچنان بر سبیل تغییر و بهسازی مستدام باشند. در پایان از جناب محمدی شهردار زحمت کش برازجان تقاضا دارم اکنون که تا آبرسانی سوم بالاتر از کارخانه آرد جزو محدوده شهر شده و شهروندان ساکن محدوده آبرسانی دوم تا سوم در هر دو سمت خیابان جهت ساخت بنا مثل دیگر نقاط شهر ملزم به اخذ مجوزات قانونی از شهرداری و ... شده اند، فکری به حال وضعیت آب، برق و معابر آن محدوده هم نمائید. بسیاری از کوچه ها دارای انشعاب آب یا برق نیستند و جهت برخورداری از آنها باید مخارج و هزینه های هنگفت و مضاعف نصب تیر برق و یا لوله گذاری آب در معابر را هم برعهده گیرند. ممکن است فعلا شرایط آسفالت معابر آن محدوده مهیا نباشد اما با زیر سازی و مسطح شدن کوچه ها یقینا مشکلات زیادی بر سر راه تردد ساکنان منطقه برداشته خواهد شد. باور بفرمائید شهروندان آن منطقه که آمار بسیار بالایی از جمعیت شهر را به خود اختصاص داده اند روزانه در تردد از کوچه ها با سختی بسیار زیاد مواجهه می باشند.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید