سر خط خبرها:
فکرشهر/ استاندار بوشهر در آیین گرامیداشت روز خبرنگار:

هر جامعه ای که بخواهد رشد داشته باشد نیازمند خبرنگار است + تصاویر

فکرشهر: اصحاب رسانه نواقصات حوزه کاری را پیگیری کنند اما مراقب باشند که ریشه امید مردم را نزنند، زیرا دشمنان نظام ثمره ناامیدی مردم را می چینند و بین نظام و مردم مشکل به وجود می آورند. امسال به علت کاهش نزولات آسمانی مشکلات آب دامنگیر این استان شد؛ اما تمام امکانات لازم جهت رفع و بهبود مشکلات آب را به کار گرفتیم...

فکرشهر ـ اسماء بوستانی: استاندار بوشهر در نشستی  که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود، گفت: رسانه ها به عنوان واسط بین جامعه و دستگاه های اجرایی رسالت سنگینی را بر عهده دارند. هدف رسانه ها توسعه همه جانبه استان است و در این راستا ممکن است نقدهای سازنده ای داشته باشند که ما پذیرای نقدهایشان هستیم.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه در حوزه رسانه کهنگی وجود ندارد، افزود: یکی از مشاغل سخت جامعه با همه سختی ها و مشکلاتش خبرنگاری است که همیشه نو است و مرتب مسایل و مشکلات جامعه را با هدف رفع مشکلات و بهبود بخشی به جامعه بیان می کنند.

به گزارش فکرشهر، گراوند مطبوعات را رکن چهارم دمدکراسی دانست و اظهار داشت: هر جامعه ای که بخواهد رشد داشته باشد نیازمند خبرنگار است؛ چرا که فعالیت خبرنگاران به اندازه ای ارزشمند است که خداوند در قرآن کریم نیز به قلم قسم یاد کرده است. خبرنگاری جزء مشاغل سخت جامعه است چرا که باید مسایل و مشکلات جامعه را بدون کم و کاستی بیان کند و مسوولین در راستای حل این مشکلات تلاش کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه خبرنگاران باید مراقب باشند که از رسالت خبرنگاری فاصله نگیرند، ادامه داد: صمیمانه از صبوری مردم دشتستان در راستای تحمل مشکلات اخیر سپاسگزارم؛ در راستای حل این مشکلات تمام توان و تلاشمان را به کار گرفتیم و موفق شدیم؛ در مدیریت برق استان هیچ گونه کوتاهی صورت نگرفته است و بنده شخصا از وزارت نیرو پیگیر مشکل برق استان بودم تا اینکه موفق به جلوگیری از قطع برق در استان شدیم.

وی افزود: امروزه جامعه ما بیش از پیش نیازمند رعایت مسایل اخلاقی است، مردم باید نهایت تلاش خود را بکار گیرند تا امید در جامعه حفظ شود، چرا که امنیت ما ناشی از نظام جمهوری اسلامی است.

عبدالکریم گراوند اعلام کرد که همه امکانات استان را جهت رفع و بهبود مشکلات آب استان به کار گرفته و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان با اقتدار به راه خود ادامه می دهد؛ بزرگ ترین سرمایه این نظام نیز امیدی است که در دل مردم این نظام موج می زند. اصحاب رسانه نواقصات حوزه کاری را پیگیری کنند اما مراقب باشند که ریشه امید مردم را نزنند، زیرا دشمنان نظام ثمره ناامیدی مردم را می چینند و بین نظام و مردم مشکل به وجود می آورند. امسال به علت کاهش نزولات آسمانی مشکلات آب دامنگیر این استان شد؛ اما تمام امکانات لازم جهت رفع و بهبود مشکلات آب را به کار گرفتیم.

گراوند نعمت جمهوری اسلامی ایران را امنیت این کشور دانست و افزود: مردم ایران باید از امنیت کشور خود مراقبت کنند. معاونین و مدیران استان نیز موظفند در پاسخگویی سوالات خبرنگاران کوتاهی نکنند و ارتباط خوبی با خبرنگاران داشته باشند. چرا که خبرنگاران دردهای جامعه را ارجاع می دهند.

وی اضافه کرد: تک تک مسایل و مشکلات ارجاع داده به استانداری پیگیری می شود.

وی، بخشی از عدم نشاط در روحیه خبرنگاران را برخورد با مسایل و مشکلات جامعه دانست و ادامه داد: در حوزه مدیریتی استان از طریق معاون سیاسی امنیتی خود به ادارات استان ارجاع داده شد که با رسانه ها همکاری خوب و صمیمانه ای داشته باشند و باری دیگر این تذکر را به ادارات استان خوهیم داد.

گزارش تصویری اینجا

دیدگاه‌ها

سیدحمیدرضا حسینی

روزخبرنگاربرعزیزان فکرشهری مبارک گزارش وعکسها خوب بودولی کاش درانتخاب عکس آخری دقت بیشتری می کردید

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید