سر خط خبرها:

آب شیرین کن دهقاید راه اندازی شد

فکرشهر: آب شیرین کن دهقاید دشتستان بهره برداری شد...

فکرشهر: آب شیرین کن دهقاید دشتستان بهره برداری شد.

به گزارش فکرشهر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با راه اندازی این سامانه ظرفیت تامین آب شرب دهقاید، 50 متر مکعب در ساعت افزایش می یابد.

مسعود نصوری افزود: مجموعه آب شیرین کن دهقاید 50 متر مکعب در ساعت ظرفیت دارد و کیفیت آن بسیار استاندارد است.

وی یادآور شد: انتظار داریم با بهره برداری از چاه های دیگری که استانداردهای لازم را دارند و افزایش آب از خط کازرون در روزهای آینده میزان آب در شبکه این شهرستان افزایش یابد.

به نوشته روابط عمومی  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتستان نیز گفت: در پی خشکسالی های چند ساله اخیر تامین منابع آب به ویژه منابع آب آشامیدنی در این شهرستان با چالش های جدی روبرو شده است.

زارع افزود:  40 میلیارد ریال برای خرید این دستگاه آب‌شیرین‌کن، حفر و تجهیز چاه و خط انتقال آن هزینه شده است.

ارسلان زارع افزود: برای مدیریت تامین آب برنامه ریزی های مختلفی صورت گرفت که استفاده از آب های زیرزمینی موجود در سطح شهرستان از جمله این طرح ها است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی مناطق از جمله حومه شهر برازجان و روستای دهقاید امکان استفاده آب چاه به طور مستقیم وجود نداشت، سامانه آب شیرین کن در این روستا راه اندازی شد.

فرماندار دشتستان بیان کرد: در این ارتباط با شیرین سازی آب یک حلقه چاه کشاورزی بخشی از مصرف مردم تامین می شود.

وی ادامه داد: روستای دهقاید با 11 هزار نفر جمعیت یکی از روستاهای پرجمعیت کشور است که در بخش مرکزی شهرستان دشتستان در حومه شهر برازجان واقع شده است.

دیدگاه خود را بنویسید