سر خط خبرها:
به لطف حضور جمعی از آزادگان و ایثارگران:

شهرداری برازجان غرق در عطر ایثار و دلدادگی

فکرشهر: به مناسبت بیست و ششم مردادماه، سالروز ورود غرور آفرین نخستین گروه از آزادگان جنگ تحمیلی و با دعوت شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان، آیین تکریم آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری برازجان، حاج محراب بنافی عضو شورای اسلامی شهر برازجان (که خود از آزادگان سرفراز دوران دفاع مقدس می باشد)، حجت الاسلام شهسوار از روحانیون معزز دشتستان، سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه دشتستان، رییس و اعضای  شورای اسلامی شهر برازجان، ملک زاده رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دشتستان، محمد بصیری به نمایندگی از آزادگان سرافراز دشتستانی و سید قاسم موسوی از آزادگان دشتستانی پیرامون زندگی گرانبهای حضرت امام محمد باقر (ع) و ارزشهای والای دوران دفاع مقدس و نیز رشادتهای رزمندگان رشید اسلام در جنگ تحمیلی و نیز جلوه هایی از ایمان، صبر و استقامت آزادگان قهرمان به ایراد سخن پرداختند.

مهندس محمدحسن محمدی شهردار برازجان  در این جلسه با اشاره به فرارسیدن شهادت امام محمد باقر (ع)، این روز را تسلیت گفت و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت.
شهردار برازجان ضمن ابراز خرسندی و تشکر از میهمانان ارزشمند این نشست افزود: امشب مایه بسی خوشحالی و سرافرازی ماست که میزبان مردانی از جنس ایثار و شهامت هستیم. میزبان شما بزرگ مردانی که ما و همه مردم شریف ایران اسلامی، خود  و آزادی و سربلندی میهن عزیزمان را مدیون شما و از جان گذشتگی شما می دانیم.
مهندس محمدی خطاب به آزادکان در این نشست گفت: با وجود ذخایر ارزشمندی همچون شما آزادگان ایثارگر و سرافراز، هیچگاه در برابر هیچ دشمنی احساس ضعف نخواهیم کرد.
شهردار برازجان ضمن اشاره به ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس افزود: هر آنچه امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از استقلال، امنیت، عزت، آزادی و رفاه داریم را مرهون خون شهدا و رشادتهای جانبازان، آزادگان و ایثارگران جان برکفمی دانیم امید است که  همواره بتوانیم پاسدار خون شهدا، حافظ حرمت رزمندگان و ادامه دهنده راه این سربازان و سرداران قهرمان تاریخ میهن باشیم.

 

محمدی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  را مهم دانست و ادامه داد: از بدو شروع به کار خود به عنوان خادم مردم شریف برازجان، در کنار پروژه های عمرانی که تعریف کردیم، فعالیتهای فرهنگی را در اولویت قرار دادیم که یکی از مهمترین این اولویتها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

شاید بسیاری از نوجوانان و جوانان امروز که دوران دفاع قهرمانانه ملت مسلمان ایران در برابر متجاوزین بعثی را به چشم ندیده اند، از حماسه و ایثار مردم ایران در آن روزگار درک روشنی نداشته باشند؛ لذا بر خود فرض دانسته ایم در حد وسع و توان خود در جهت معرفی گوشه ای از رشادتهای قهرمانان دوران نبرد هشت ساله حق علیه جبهه‌ی باطل و ترویج فرهنگ شهادت گام برداریم. 

وی افزود:  برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا، نصب تابلوهای متبرک به تصاویر شهدا، ثبت تمثال مبارک شهدا بر دیوارهای ساختمانهای بلندمرتبه سطح شهر، تکریم خانواده های معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و اقداماتی از این دست را میتوان از جمله فعالیتهای شهرداری برازجان دانست که سند افتخار و عزت شهرداری برازجان به شمار میرود.
مهندس محمدحسن محمدی شهردار برازجان در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم توفیق بیابیمزان پس  نیز در جهت آرمانهای بلند انقلاب، شهدا و ایثارگران قهرمان کشورمان گام برداریم.
به گزارش فکرشهر شهردار برازجان در پایان مراسم با تقدیم لوح های سپاس از آزادگان گرانقدر حاضر در این مراسم تجلیل و آنان را به ضیافت شام دعوت کرد.

 

دیدگاه‌ها

به به و چهچه ما ، حق مسلم ماست

هفته، تنها هفته دولت نیست؛ هفته میدان داری دیگرانی هم هست! خانواده های محترم و فک و فامیل های نجیب و دوستان وفادار و کلیه کسان و آشنایانی که از راه دور و نزدیک از الطاف و مراجم برخوردار بوده ، در این هفته شریف بشدت فعال شده و مراتب سپاس و تحسین و تشکر خود را ابراز خواهند داشت. اگر این از کارهای برجسته خود میگوید، آن هم از قدرشناسی و زضایت خود خواهد گفت. مگید نه؟ صبر کنید و ببینید

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید