سر خط خبرها:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه:

افزایش ۵/۸ درصدی قیمت ها در بوشهر /عملیات اجرایی راه آهن بوشهر ـ شیراز تا دو ماه دیگر / جلوگیری از آغاز پروژه های جدید/ نسبت های سنی در بوشهر و ایران

فکرشهر - اسماء بوستانی: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه گفت: نرخ تورم در استان بوشهر۷/۷ و در کل کشور بر اساس اعلام مرکز آمار ایران ۹/۸ درصد است، قیمت کالاها در استان بوشهر در مرداد ماه گران تر از تیر ماه شده به صورتی که ۵/۸ افزایش قیمت در استان طی یک ماه صورت گرفته است.

فکرشهر - اسماء بوستانی: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه گفت: نرخ تورم در استان بوشهر۷/۷ و در کل کشور بر اساس اعلام مرکز آمار ایران ۹/۸ درصد است،  قیمت کالاها در استان بوشهر در مرداد ماه گران تر از تیر ماه شده به صورتی که  ۵/۸ افزایش قیمت در استان طی یک ماه صورت گرفته است.

به گزارش فکرشهر، رضا عوض پور با اعلام تدوین برنامه ششم توسعه شهرستان های استان ادامه داد: بر اساس برنامه ششم توسعه استان، ۱۰ سند بر مبنای توزیع بودجه و اعتبار سرمایه گذاران طراحی شده است.

عوض پور جمعیت صفر تا ۱۴ سال استان بر اساس سرشماری را ۲۶/۲ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این جمعیت در کشور ۲۴ درصد بوده که این آمار بیانگر جوانتر بودن جمعیت استان بوشهر است در حالی که جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال استان ۶۹/۵ درصد در استان بوشهر و ۶۹/۹ در کل کشور بوده است؛ جمعیت ۶۵ سال به بالا نیز ۴/۲ درصد در استان و ۶/۱ در کشور است؛ این آمار بیانگر شرایط بهتر سنی جمعیت استان بوشهر نسبت به کل کشور است.

وی با اشاره به افزایش حقوق کارمندان دولت ادامه داد: طبق قانون ۱۱۲ برنامه ششم توسعه، کارمندان با مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم ۲۵ درصد افرایش حقوق و حقوق مابقی کارمندان تا سقف ۲۰ درصد در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس افزایش می یابد.

عوض پور با اعلام اینکه افزایش حقوق از شهریورماه سال جاری در بین کارمندان دیلم، گناوه، بوشهر و خارگ پرداخت خواهد شد افزود: با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد طرح توسعه علم و فناوری استان در حال اجرا است که می تواند نقش مهمی در توسعه بخش های اقتصادی ایفا کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اعلام اینکه در توسعه اشتغال روستایی استان ۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شده و در حال حاضر ۸۹ میلیارد آن جذب شده است ادامه داد: این نشانگر تحولی خوب در حوزه کسب و کار در استان بوشهر است که با تکمیل شدن آن  ۱۲۷۰ نفر  شاغل خواهند شد.

عوض پور هزینه مصوب شده جهت اجرای پروژه راه آهن بوشهر به شیراز را ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این خط راه آهن از طریق فاینانس خارجی تامین اعتبار می شود که عملیات اجرایی این طرح تا دو ماه دیگر با هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد؛ این طرح در مجموع ۴۵۰ کیلومتر طراحی شده و از این مسافت، ۲۰۰ کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد.

وی در خصوص احداث واحدهای مسکونی مددجویان بیان داشت: در سفر محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهور به استان، دستور احداث ۲ هزار واحد مسکونی به مددجویان استان داده شد که کل اعتبار اختصاص یافته به این طرح ۸۰ میلیارد تومان است؛ ۲۰ میلیارد تومان قسط اول اعتبار ساخت این واحدها به استان تخصیص یافت؛ کل اعتبار اختصاص یافته به این طرح ۸۰ میلیارد تومان است که ۷۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امام خمینی در جهت احداث واحدهای مسکونی و ۱۰ میلیارد تومان  از این مبلغ نیز در جهت کمک هزینه ازدواج مدد جویان صرف خواهد شد.

عوض پور کل اعتبارات عمرانی استان بوشهر را ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: طرح های عمرانی ملی که شامل آزادراه، بیمارستان، راه آهن، سد سازی و برخی پروژه های ملی در جهت تکمیل به بخش خصوصی واگذار می شودند؛ چنین پروژهایی برای تکمیل شدن به ۷۰۰ میلیار تومان اعتبار نیاز دارند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای برنامه ریزی باید از آغاز پروژه های جدید جلوگیری شود تا بتوانیم پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم؛ تا کنون ۲۷۰۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد تومان در استان در حال تکمیل هستند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به انجام  اقدامات فاینانس دو سد باغان و دشت پلنگ اظهار داشت: در آینده نه چندان دور مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در جهت پیشرفت عملیات  این دو سد تعلق خواهد گرفت؛ ارزش سرمایه گذاری باغان و دشت پلنگ ۵۰۰ میلیارد تومان است که در حال حاضر سد باغان ۲۰ درصد و سد دشت پلنگ ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که تکمیل این سدها تاثیر بزدگی در تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی استان خواهد داشت. سد خاییز نیز تا کنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته؛ عملیات اجرایی سد باهوش نیز تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

وی دادامه داد: سد دالکی تا کنون ۲۰ درصد پیشرفت داشته و مشغول پیگیری مسیر فایناس داخلی ۱۶۰ میلیارد تومانی در جهت پیشرفت این طرح هستیم.

این مقام مسوول با اعلام اینکه آب مربوط به نخیلات آبپخش و سعد آباد از خط انتقال ریسعلی تامین می شود افزود: مجوز فاینانس ۱۵۰ میلیارد تومانی خط انتقال ریسعلی از سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور اخذ خواهد شد.

دیدگاه‌ها

دهقان

آقای عوض پور شما یا ریاضیاتت ضعیفه یا تازگیا بازار نرفتی خرید کنی. برادر عزیز تورم از 100 درصد هم گذشته.مطابق واقع صحبت کن.

تصمیم گرفته ام ریش بذارم!

تصمیم گرفته ام ریش بذارم! تا همین چندی پیش یک بسته تیغ ژیلت را نیم هزار تومان میخریدم و تا چند هفته پیش هزار تومان. حالا شده نیم دلار( هفت هزار تومان). بضاعت خریدش را ندارم . ریش هم ندارم گرو بذارم و پول قرض کنم و وام بگیرم. بصرفه است که ریش بذارم و در جرگه آدم های ریشو در آیم

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید