سر خط خبرها:

فروشنده پرنده فلامینگو درشهرستان جم دستگیر شد

فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش پرنده کم‌یاب فلامینگو در شهرستان جم می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش فکرشهر، حسین دلشب در گفت‌‌وگو با تسنیم با تاکید بر حفاظت از حیات وحش در ابعاد گوناگون اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن مناطق متنوعی زمینه زیست انواع جانوران را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای مناطق حفاظت متعددی است افزود: استان بوشهربا برخورداری از زیستگاه‌های کوهستانی، تالاب‌ها و سواحل طولانی، دارای موقعیت خاصی برای زیست و زادآوری پرندگان مهاجر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از کوچ پرندگان مهاجر آبزی تابستان گذر، نیمه آبزی زمستان گذر و خشکی‌زی به استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در طول سال  انواع پرندگان پرستوهای دریایی، فلامینگو، سلیم خرچنگ‌خوار و اگرت به  مناطق مختلف استان بوشهر مهاجرت می‌کنند.

دلشب با تاکید بر حفاظت از جانوران به ویژه حیوانات نادر از دستگیری فروشنده پرنده فلامینگو در جم خبرداد و گفت: با تلاش یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فروشنده پرنده فلامینگو در شهرستان جم دستگیر شد.

وی با بیان اینکه این شخص از طریق فضای مجازی اقدام به فروش این پرنده می‌کرد خاطر نشان کرد: پس از اطلاع از خبری که در فضای مجازی برای فروش این گونه پرنده ارزشمند منتشر شد، یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی، محل فروش این فلامینگو را شناسایی کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: پس از شناسایی محدوده مورد تخلف در شهرستان جم و انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی، فروشنده متخلف دستگیر و به مراجع قضایی برای انجام مراحل قانونی ارجاع داده شد.

دلشب با اشاره به اینکه پرنده یاد شده در شهرستان جم رها شد افزود: با آغاز فصل سرما انواع پرندگان نادر جهان مانند فلامینگو، پلیکان، درنا، هوبره در زیستگاه‌های حفاظت شده استان بوشهر فرود می‌آیند.

وی با تاکید بر  این نکته که شهروندان می‌توانند هرگونه تخلفی در زمینه محیط زیست را به نزدیکترین واحدهای  حفاظت محیط زیست در سراسر استان گزارش کنند تصریح کرد: هر روز به تعداد علاقمندان به محیط زیست افزوده می‌شود و هر فرد می‌تواند یک محیط‌بان باشد و در این راستا همه می‌توانند در اطلاع رسانی به موقع، صریح و سریع در حفاظت از تنوع زیستی و محیط زیست استان بوشهر به نوبه خود سهیم شود.

دیدگاه‌ها

یاس

بگیرید اعدام کنید اینها را.ببخشید البته اعدام مجازی.شاید عاقل بشن

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید