سر خط خبرها:
اختصاصی فکرشهر/ در پاسخ به جوابیه مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر؛

مرد باید که سخندان بود و نکته شناس

فکرشهر: از آن جا که همیشه در مجموعه «فکرشهر» سعی کرده ایم صحبت ها و اخبار را با دقت و صحت به عرض خوانندگان برسانیم کل جلسه ها، نشست های خبری، صحبت ها و گفت و گوها، ضبط و فایل صوتی آن در دفتر فکرشهر نگهداری می شود و نشست خبری آقای رجایی هم از این قاعده مستثنی نیست. جناب مدیرعامل اگر یادتان نیست و یا یادتان هست اما به هر دلیلی نمی خواهید عنوان کنید؛ عین جمله شما این بود: «ما شورای شهرو مسوول پیگیری بخش آب...

فکرشهر: محمد محمدزاده فرد: ابتدای هفته گذشته بود که روابط عمومی آب منطقه ای استان بوشهر طی تماسی اعلام کرد مدیرعامل سازمان قصد دارد نشست خبری با رسانه های دشتستان پیرامون مسائل و مشکلات آب شهرستان برگزار کند.

با توجه به مشکلات فراوانی که مردم دشتستان و خصوصا برازجان طی ماه های اخیر در بحث آب داشتند که کار را به وضعیت بحرانی و ریختن به کف خیابان کشاند، در ابتدا این فکر به ذهن خطور می کرد که حتما جناب مدیرعامل راه حلی یافته اند و می خواهند خبر خوشحال کننده برطرف شدن مشکل آب را به رسانه های دشتستان دهند تا به مردم اطلاع رسانی شود، به همین دلیل به حضور همکاران خود در فکرشهر برای جلسه اکتفا نکرده و شخصا در این نشست شرکت کردم اما پس از شروع جلسه و گذشتن لحظاتی مشخص شد که ما خیلی خوش خیالیم؛ جلسه، جلسه توجیهی کارهای انجام نشده سال های اخیر است.

به هر حال و با هر کیفیتی که بود نشست خبری برگزار، سوالات از طرف خبرنگاران پرسیده و جناب مدیرعامل کم و زیاد پاسخ هایی دادند.

در این بین یکی از سوالاتی که من از مدیرعامل آب منطقه ای پرسیدم و همکاران در سایر رسانه ها نیز لطف کرده و پوشش دادند، ظاهرا برای رییس حاشیه ساز شده تا جایی که کار به ارسال جوابیه و متهم کردن خبرنگاران به حاشیه پردازی شد.

اما سوال این بود که، اعضای شورای اسلامی شهر برازجان در گزارشی که برای پایگاه خبری تحلیلی «فکرشهر» ارسال کرده اند، گفته اند طی جلسه ای که نیمه اول مردادماه 97 با رئیس مرکز پژوهش ها، توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت برنامه و بودجه کل کشور داشتند عنوان شده «مبلغ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت حل بحران شهرهایی که از قبل توسط استان ها در خصوص بحران آب به ما اعلام شده بود، تخصیص دادیم که سیصد و بیست شهر از سراسر کشور را شامل می شد، اما باعث تعجب است که شهر برازجان در لیست استان بوشهر ارسال نشده است.»

مدیرعامل آب منطقه ای در اولین جمله پس از طرح سوال گفتند که «شورای شهر مسوول پیگیری آب نیست» و با جملات دیگری این نظر خود را ادامه هم دادند؛ هر چند پس از درج خبر، جوابیه ارسال کردند که من این را نگفته ام و رسانه ها را تلویحا به دروغ پردازی متهم کردند. 

از آن جا که همیشه در مجموعه «فکرشهر» سعی کرده ایم صحبت ها و اخبار را با دقت و صحت به عرض خوانندگان برسانیم کل جلسه ها، نشست های خبری، صحبت ها و گفت و گوها، ضبط و فایل صوتی آن در دفتر فکرشهر نگهداری می شود و نشست خبری آقای رجایی هم از این قاعده مستثنی نیست. جناب مدیرعامل اگر یادتان نیست و یا یادتان هست اما به هر دلیلی نمی خواهید عنوان کنید؛ عین جمله شما این بود: «ما شورای شهرو مسوول پیگیری بخش آب نمی دونیم. دسشون درد نکنه با آقای نماینده رفتن پیگیری های خیلی خوبی انجام دادن ولی اونا مسوول اظهارنظر و کسانی نیستند که اونجا گفتن.»

 این که ایشان به چه دلیل یا فشار از طرف چه افرادی این جملات خود را تکذیب و جوابیه ارسال کرده اند، جای تامل بسیار دارد، اما یک مزیت هم داشت و آن این که باعث شد من یکبار دیگر فایل صوتی نشست را گوش داده و نکته ای که از قلم و یاد افتاده بود را بشنوم.

آقای مدیرعامل در ادامه توضیحات خود درباره متولیان اظهار نظر درباره آب، گفتند که «سال های سال است نقاط مختلف استان از جمله بخش ارم و بوشکان و برازجان را به عنوان شهرهای بحران دار اعلام و در شورای برنامه ریزی استان هم عنوان کرده و راهکار ارائه داده ایم».

جمله ای که توپ موضوع بی آبی مردم دشتستان و برازجان را از زمین آب منطقه ای به زمین مسوولان وزارت کشوری استان می اندازد.

اگر واقعا طی سال های گذشته وضعیت بحرانی این شهرها به مسوولان ارشد استان عنوان شده، استانداران و فرمانداران سال هایی که مدیرعامل آب منطقه ای مدنظر دارد، باید پاسخگو باشند که چرا طی سال های گذشته هیچ اقدامی انجام نداده اند تا کار به اینجا کشیده شود؟

آیا کم کاری صورت گرفته یا مردم ارزش این را نداشته اند که نیاز اولیه زندگی و مایه حیات برای آن ها فراهم شود که نخواهند در تابستان داغ با هوای بالای 50 درجه بی آبی بکشند؟

چگونه است که سازمان برنامه و بودجه کشور – به نقل از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان – اعلام می کند نام برازجان در لیست شهرهای بحران دار در مساله آب نیست اما استانداری و آب منطقه ای این موضوع را رد می کنند؟ مردم دم خروس را باور کنند یا قسم حضرت عباس را؟

در هر صورت امیدوارم که مسوولین استان بوشهر هر چه زودتر فکری به حال مردم مظلوم استان بوشهر و خصوصا دشتستان کنند تا حداقل سال های آینده شاهد چنین وضع اسفناکی نباشیم.

در آخر بیتی از سنایی را خدمت مسوولینی که حرفی زده و بعد همان را تکذیب می کنند، که البته این اولین بار نیست مدیری گفته خود را تکذیب و جوابیه ارسال می کند و قطعا آخرین بار نیز نخواهد بود، تقدیم می کنم:

مرد باید که سخندان بود و نکته شناس/ تا چو می‌گوید از آن گفته پشیمان نشود.

 
 

دیدگاه‌ها

ناشناس

فکر شهر مثل همیشه در صدر رسانه ها ی حامی مردم  محروم برازجان.

ارواح نیمه شب شبحی در سراسر شهر در گشت و کذار است؛

ارواح نیمه شب          شبحی  در سراسر شهر در گشت و کذار است؛ شبح تشکریان.    طبق شواهد و قرائن موجود ، ارواح و اشباح سرگردان ، در سراسر شهر در گشت و گدارند و  نیمه شب ها که همه مردم در خواب نازند،  ظاهر شده و اثر و علائمی  از خود بر جای میگذارند!    این از ما بهتران بنرها و پلاکادرهای تشکراتی خود را  با امضای جعلی « جمعی از ... »، مخفیانه و دور از چشم دیگران بر در و دیوار و نرده های پاره ای از ادارات نصب میکنند و بلافاصله غیب میشوند و مثل اجنه از نظر ها پنهان میگردند!!  اگر دیر باور هستید و حرف ما را قبول ندارید یا در گفته ما شک میکنید، پس چرا نوشته های روی بنرها ی تشکری را باور میکنید و به آن شک نمیکنید؟

محمد ذاکری برازجانی

رسالت یک رسانه خبری خوب اگاهی رسانیدن بدون سویه سیاسی و حزبی و جناحی به مخاطبین و مردم جامعه هست کما اینکه مدت ها هست بنده مطالب خبری فکر شهر را که دنبال می نمایم  ندیده  ام مطلبی غیر واقع در این رسانه نشر داده گردد . سوال خبرنگار فکر شهر از متولی امور اب استان بوشهر منطقی و صحیح بوده است . اما متاسفانه مسوول محترم امور اب به جای پذیرش اشتباهات ، سعی در توجیح ناکارامدی و تصمیمات غلط خود و مجمعه تحت مدیریتش را  دارد . مخاطب امروز را نمی توان با گفتن مطالب غیر واقعی اقناع نمود . در کشورهای دمکراتیک کمترین عذر خواهی از مردم در صورت بوجود امدن چنین تناقضات گفتاری ، استعفاء و پذیرش خطا و عذر خواهی از مردم هست که متاسفانه در کشور ما اصولا چنین چیزی در برنامه مسولان جزء تا اصلی دیده نمی گردد . 

سیدحمیدرضا حسینی

زین مردمان سست عناصردلم گرفت .                شیرخدا ورستم دستانم آرزوست وطنم پاره تنم

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید