سر خط خبرها:
قانون منع بکارگیری بازنشستگان

بازنشسته‌های کدام بانک‌ها باید بروند؟

فکرشهر: در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تمامی بازنشستگان بانک‌های دولتی و همچنین بانک‌هایی که در راستای اجرای اصل ۴۴ سهام آنها واگذار شده و ۱۰۰ درصد خصوصی نیستند باید پست خود را ترک کنند.

فکرشهر: در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تمامی بازنشستگان بانک‌های دولتی و همچنین بانک‌هایی که در راستای اجرای اصل ۴۴ سهام آنها واگذار شده و ۱۰۰ درصد خصوصی نیستند باید پست خود را ترک کنند.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، از اواخر شهریورماه امسال و با اصلاح ‌بندی از قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی آنها موظف شدند که تا پایان آبان‌ماه وضعیت بازنشسته‌های فعال خود را مشخص و با افراد غیرمشمول تسویه کنند. طبق قانون، روسای سه قوه، معاون اول رئیس‌جمهوری، نائب رئیسان مجلس و اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری و همچنین به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا به اضافه دارندگان اجازات خواسته مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از این قانون مستثنی هستند. بر این اساس باید تمامی وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی نیروهای بازنشسته‌ غیرمشمول را کنار بگذارند.

بانک‌ها نیز به عنوان بخش بزرگی از نظام اداری و خدماتی از جمله بخش‌هایی هستند که طی سال‌های گذشته تعداد زیادی از بازنشسته‌ها در آنها مشغول بکار شدند؛ به ویژه در بانک‌های خصوصی بسیار دیده شد که بازنشستگان به ویژه از  بانک‌ها دولتی بکار گرفته شدند و حتی در حال حاضر برخی مدیران عامل بانک‌ها از مدیران بازنشسته هستند.

اینکه خروج بازنشسته‌ها از بانک‌ها به چه نحوی خواهد بود، موضوعی است که پیگیری آن از سازمان امور اداری و استخدامی با این توضیح همراه شد که بانک‌ها جزو دستگاه‌های مشمول قانون می‌شوند و تمامی بانک‌هایی که حتی درصدی از سهام آنها متعلق به دولت است و تماما خصوصی نیستند نیز شامل قانون خواهند شد؛ از جمله بانک‌هایی که در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شدند. این در حالی است که بانک‌هایی که هیچ سهمی از آنها به دولت اختصاص ندارد و ۱۰۰ درصد خصوصی هستند شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها نمی‌شوند. البته در کنار بانک‌های دولتی و خصوصی، بانک مرکزی نیز مشمول قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها می‌شود.

بر این اساس باید منتظر بود تا در مهلت دوماهه تعیین شده برای خروج بازنشسته‌های فعال غیرمشمول که پایان آبان ماه است، تمامی بانک‌های دولتی و آنهایی که دولت در آنها سهمی دارد، با بازنشسته‌های خود خداحافظی کنند. اما بانک‌هایی که ۱۰۰ درصد خصوصی هستند مشمول این قانون نبوده و به هر تعداد که بخواهند می‌توانند بازنشسته داشته باشند.

آنطور که به تازگی عادل آذر-رئیس دیوان محاسبات - اعلام کرده است بر اساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان، ۱۷۰ تا ۲۰۰ نفر از مقامات یا هم ترازان آنها باید پست خود را ترک کنند.

دیدگاه‌ها

پشنهاد آشتی کنان شورائی

پشنهاد آشتی کنان شورائی پیشنهاد میشود به تعداد اعضا ، پست ریاست در شورا های اسلامی تعیین شود تا عدالت بر قرار گشته و همه راضی شده و به نوائی برسند و خوش بحال شان بشود و هیچ کس ناکام و آرزو بدل نماند و بدینوسیله کینه و دشمنی و اختلاف ها از میان بر داشته شود و همه ماجرا بخیر و خوشی فیصله یابد. ( شیرینی ما هم فراموش نشود !). انشالله که مقام شورائی سکوی پرتاب و پرش سه گام ی باشد برای رسیدن به مناصب بالاتر ؛ پست و مقام هائی که آرزوی رسیدن به آنها دهن بعضی ها را آب می اندازد و جرف زدن در باره آنها قند تو دل شان آب میشود! گام اول که مشهور شدن و سر زبان ها افتادن هاست طی شده ، میماند گام دوم که رئیس شدن است و گام های بعدی. نمک نشناسی هم نکنند و هوای نور چشمی های دور و بر و فامیل و نزدیکان و بستگان و همه دوستان و آشنایانی که از راه دور و نزدیک زحمت کشیده و قدم رنجه فرموده و در این شرایط بلبشو ما را تنها نگذاشته و با تشریف فرمائی خویش موجب تسلی خاطر و شادی روح و روان شریف ما گشته اند تشکر مینمائیم . انشالله اجر و پاداش عزیزان و نور چشمی های محترم بعد از رسیدن به مدارچ بالتر فراموش نمی شود و جبران خواهد شد. با اهدا یک عدد و نفر شتر خارپشت پنبه ای دندانه دار !

خبر فوری

خبر فوری طبق اطلاع رسیده، جهت اعتراض به تضمیم نا شیانه شورا مبنی بر چابجائی و انتقال آرامگاه و قبرستان کنونی به محل جدید و خارج از شهر ، اهالی عیور زور ناپذیر و زیر بار نرو شهر ، در یک اقدام دستجمعی و بیسابقه تجت عنوان پر طمطراق « منزل نو ، نه موارک!» ،، تا اطلاع ثانوی مردن و مرحوم شدن را تحریم نموده و از جان به عزرائیل دادن خود داری میکنند ، تا بدینوسیله شورای لجوج و کله شق شهر را وادار به تسلیم نمایند که از تصمیم اجل لانه خود دست بر داشته و به احترام روح پاک و پر فتوت اهل قبوران آتی و رفتگان آینده و پیش رو ، به ادامه روند مردن زندگانِ زنده بگور گور بگور شده ، در همین مکان قدیمی و با همان مرده شورخانه تاریخی خود ، رضایت دهند

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید