سر خط خبرها:
اختصاصی« فکرشهر»/به همت اداره فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری برازجان:

آیین رونمایی از دو کتاب طرح پازل با موضوع شهروندی برگزار شد+ تصاویر

فکرشهر - اسماء بوستانی: آیین رونمایی از دو کتاب جدید به صورت پازل با موضوع شهروندی (گلدان شهر من و من طیبعت را دوست دارم) دوشنبه ۱۲ آذر ماه در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شد.

فکرشهر - اسماء بوستانی: آیین رونمایی از دو کتاب جدید به صورت پازل با موضوع شهروندی (گلدان شهر من و من طیبعت را دوست دارم) دوشنبه ۱۲ آذر ماه در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، شهردار برازجان  در این آیین با بیان اینکه مایه مباهات است که در کنار فعالیت های عمرانی، اجرایی و ... فعالیت های فرهنگی را پیش می بریم که این فعالیت های فرهنگی درخواست و توقع خود شهروندان است.

محمد حسن محمدی ضمن اعلام اینکه  نگاه  و زاویه مردم نسبت به شهر تغییر کرده است ادامه داد: در واقع انتظار  مردم از ما مدیریت شهری است؛ با توجه به همت و فعالیت مدیران در سطح شهر وظایف شهرداری کمتر شده است. خوشحالم که می بینم شهرداری خانه ی دوم و یا سوم فعالین فرهنگی، فعالین اجتماعی و اصحاب رسانه شده است.

محمدی از برگزاری روزانه برنامه ها در مجموعه شهرداری خبر داد و افزود: خواهان همکاری و تعامل تنگاتنگ مردم با مجموعه شهرداری هستیم؛ در طی مدتی که به عنوان شهردار به مردم شهر برازجان خدمت می کنم مهم ترین سیاستم ارتباط رو در رو با مردم است.

وی با تشکر از رییس اداره معاونت فرهنگی و جانشین ایشان  و با اعلام این نکته که  این دو بزرگواراز زمان تحویل گرفتن سمت شان از هیچ گونه تلاشی در خصوص فعالیت های فرهنگی شهر دریغ نکرده اند ادامه داد: مردم شهر برازجان نسبت به شهرهای دیگر بسیار مشتاق فعالیت های فرهنگی هستند؛ ما نیز امروز این افتخار را داریم که بعد از چاپ چهارمین جلد کتاب در خصوص شهروندی و فرهنگ شهروندی امروز دو کتاب دیگر در قالب جدید و متنوع به صورت پازل برای ارتقاء بیشتر سطح فرهنگ و آشنایی  کودکان و نوجوانان با فرهنگ شهروندی رونمایی خواهیم کرد.

محمدی نام کتاب ها با طراحی پازل را من طبیعت را دوست دارم و گلدان شهر من اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد ۲ هزار جلد از این دو کتاب چاپ شده است؛ ان شاالله برنامه های متفاوت و مختلف فرهنگی  نیز در آینده برای محلات مختلف شهر برگزار خواهیم کرد.

رییس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان با بیان اینکه امورات ترویج فرهنگ شهروندی به دلیل عمومیت بودن آن کاری بسیار سنگین و صمیمی است اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی سطح شهر همه ی قشر اعم از کودک و بزرگ سال را شامل می شود به همین دلیل خواهان همکاری جمعی در این راستا هستیم و دست یاری به سوی همه شهروندان دراز می کنیم زیرا همکاری شهروندان، فعالین اجتماعی، اصحاب رسانه و ..‌. باعث ارتقاء سطح کیفیت و هر چه بهتر برگزار شدن فعالیت های ما خواهد بود.

محمد رضا کوهکن از حساسیت فعالیت های فرهنگی خبر داد و ادامه داد: فرهنگ سازی نیاز به زمان و هزینه دارد و باید با حساسیت خاصی دنبال شود تا تاثیر خاص خود را بر جای بگذارد؛ ما نیز در این خصوص قشر کودک که بیشترین تاثیرات را دارند هدف قرار داده ایم زیرا کودکان بیشتر و راحت تر از بزرگتر ها می توانند سفیر فرهنگی ما باشند.

کوهکن با اعلام اینکه تا کنون تمامی برنامه های شهرداری خصوصا برنامه های فرهنگی مورد رضایت شهروندان قرار گرفته است اظهار داشت: برنامه های مفید و بسیار خوبی در زیر ساختی مد نظر داریم که در آینده این برنامه ها راا به مرحله اجرا خواهیم رساند؛ برنامه مهارت های زندگی را در تمامی  محلات کم برخوردار و توسعه یافته پوشش خواهیم داد.

وی از اجرای مسابقات محله به محله به عنوان محله پویا در کنار اداره ورزش و محیط زیست خبر داد و افزود: از شهردار محترم شهر برازجان، اعضای شورای اسلامی، شهروندان عزیز، معاون مالی شهرداری، خانم اخلاقی، فعالین اجتماعی، اصحاب رسانه و دیگر عزیزانی که ما را در انجام فعالیت های فرهنگی شهرداری همراهی می کنند سپاسگزارم.

سیده خدیجه حسینی، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان گفت: محمدرضا کوهکن یکی از فعال ترین افراد در مجموعه فرهنگی شهرداری است که این باعث افتخار ما است. در کمیسیون فرهنگی شورا و برای اجرای برنامه های مختلف در سطح شهر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان مصوب شده است که امیدوارم با همکاری شهروندان بتوانیم گام های موثری در خصوص فعالیت های فرهنگی شهر برداریم.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دشتستان با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته مجموعه شهرداری در حوزه محیط زیست مایه مباهات است ادامه داد: نمونه بارز این همکاری رونمایی از چندین مجموعه فرهنگی در فاصله کمتر از دو ماه است، به همین دلیل از شهردار و اعضای شورای شهر تشکر می کنم.

پورسالم از پشتیبانی مجموعه شهرداری در حوزه پسماند خبر داد و افزود: وضعیت پسماند را در شهرهای دیگر نسبت به شهر برازجان را می شود مقایسه و فعالیت بیشتر این شهر را در این حوزه مشاهده کرد. امید است در آینده ای نزدیک شاهد اتفاقات مفید تری در خصوص پسماند و فضای سبز در برازجان باشیم.

وی ضمن تشکر از فعالین اجتماعی به دلیل یادآوری نقاط ضعف و قوت اداره محیط زیست گفت: ان شاالله در آینده شاهد فعالیت های بهتر و بیشتری در حوزه محیط زیست باشیم.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورا به دلیل حمایتشان از جوانان ورزشکار اظهار داشت: اقدامات مفید و ارزنده ای طی دو سال اخیر در برازجان انجام شده است که می توان به گوشه ای از این اقدامات را پیاده رو سلامت، پیست دوچرخه سورای و پیست اسکیت این شهردانست.

کمارج از مصوب کردن اعتبار شورا و شهرداری برای ورزش جوانان خبر داد و ادامه داد: حمایت مجموعه شهرداری و اعضای شورا از جوانان ورزشکار نتایج بسیار خوبی را در پی خواهد داشت که ان شاالله در آینده ای نه چندان دور شاهد نتایج این همکاری مفید و موثر خواهیم بود. اگر بزرگان  و نخبگان گرد یکدیگر جمع شوند می توانند تصمیمات بسیار خوبی در خصوص پیشرفت شهر بگیرند و آن را به مرحله اجرا برسانند.

وی در پایان صحبت های خود از اعضای شورا، مجموعه شهرداری، معاون مالی شهر دار،  خصوصا از رییس اداره فرهنگی شهرداری تشکر کرد.

 

دیدگاه‌ها

یک شهروند

با سلام تمام خبر و عکسها را دیدم.   چرا در اینهمه نان قرض هم دادنها اسمی از نویسنده نیامده.     

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید