سر خط خبرها:

درخشش دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی « یوسی مس»

فکرشهر: پنج دانش آموز استان بوشهر که در رقابت‌های جهانی «یوسی مس» شرکت کرده بودند با دست پر به شهر خود بازگشتند.

به گزارش فکرشهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، بیست و سومین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس (ucmas) با حضور دو هزار و 800 دانش آموز از 41 کشور 18 و 19 آذر درکوالالامپور مرکز مالزی برگزار شد.

در این دوره از رقابت‌ها، 117 دانش آموز ایرانی با شعار «از خلیج فارس» حاضر شدند که پنج نفرشان از استان بوشهر بودند.

رضا باغبانی پایه پنجم مدرسه البرز دشتی، یوسف نوری پایه ششم مدرسه شهید ماهینی بوشهر، مهسا حیدری و ترنم نوروزی پایه چهارم مدرسه ایران زمین عسلویه و محسن امیریان پایه هفتم مدرسه کاشانی شهر دیلم، پنج شرکت کننده استان در این مسابقات بودند.

این رقابت ها در ۱۰ سطح ۸ دقیقه ای برگزار شد و شرکت کنندگان استان بوشهر در سطح intermediate A   مقام های دوم و سوم، در سطح elementary A  مقام سوم، در سطح elementary B  مقام دوم و در سطح higher B مقام سوم را به دست آوردند.

در مجموع تیمی، ایران برای سومین سال پیاپی موفق به کسب مقام اول شد.

روش محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS با استفاده از یک روش نوآورانه محاسبه ای و با به‌کارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دونیمکره راست و چپ به طور همزمان شده، با ایجاد یک چارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهنی و مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله، تقویت حافظه دیداری و شنیداری، می شود.

افزایش قدرت تمرکز ذهن و حافظه، بهبود توانایی استدلال، قضاوت و کاربرد مشاهدات، افزایش سرعت انجام محاسبات و افزایش تمرکز ذهن و دقت آن از مزایای این روش است.

دیدگاه خود را بنویسید