سر خط خبرها:

اثر نمایشی «عروسی خون» به جشنواره فجر راه یافت/کسی حمایت مالی نمی کند

فکرشهر، کارگردان و نمایشنامه نویس دیری گفت: امسال در سی امین جشنواره تئاتر استان بوشهر نمایش«عروسی خون»از بندر دیر به عنوان اثر برگزیده برای شرکت در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از فارس، فضل الله عمرانی اظهار داشت: علی رغم اینکه اکثر استان های مهم کشور حتی سالنی برای اجرا و تمرین تئاتر ندارند، خوشبختانه استان بوشهر یکی از غنی ترین استان ها از لحاظ سخت افزاری در حوزه تئاتر و نمایش است .

این کارگردان و نمایشنامه نویس دیری افزود: اکنون در همه شهرهای استان بوشهر سالن ها و پلاتو های تخصصی تئاتر ساخته شده و علاقه مندان این رشته در این زمینه مشکلی ندارند.

وی عنوان کرد: عدم حمایت مالی هنرمندان تئاتر از سوی مسؤولین و نهادها مهمترین مشکلی است که به نوعی گریبانگیر همه علاقه مندان هنر تئاتر در کشور می باشد.

عمرانی گفت: امسال در سی امین جشنواره تئاتر استان بوشهر نمایش«عروسی خون»از بندر دیر به عنوان اثر برگزیده برای شرکت در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

وی با بیان اینکه این اثر نمایشی در بین 14 اثر برتر کشور قرار گرفته است، یاد آور شد: برای نمایش یاد شده بین 10 تا12  میلیون تومان هزینه شد که یک ریال از سوی هیچ نهاد دولتی کمکی دریافت نکرده ام و همه اش سرمایه ای بوده که خودم از روی عشق و علاقه به تئاتر گذاشتم.

کارگردان نمایش«عروسی خون» افزود: شهرستان دیر همواره استعداد های درخشانی در حوزه هنر تئاتر داشته و دارد که نیازمند حمایت مادی و معنوی از مسؤولین و مردم است.

دیدگاه‌ها

شهروند

متاسفانه پلا تواصلی برازجان که قریب ۱۰سال قبل کلنگ آن به زمین زده شدهنوزهم کلنگش روی زمین افتاده درحالی که پلاتوهای سایرشهرهای استان احداث گردید. سال گذشته بعدازدرخواست هاوپیگیری های مستمر اهالی تاتربالاخره پلاتوی نقلی کوچکی بطورموقت احداث شد و وعده پلاتواصلی به آینده ها داده شد، فرهنگسراهاوپلاتووسالن آمفی تاترفرهنگ متعلق به اداره ارشادهم که همگی به بخش خصوصی واگذارشده وتمرین هم توآنها رایگان نیست ، برای هراجرانیزتوپلاتو شبی صدهزارتومان ، سالن کم ظرفیت ۲۰۰نفری فرهنگ هم شبی چهارصدهزارتومان ازکارگردان اخذمی شود

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید