سر خط خبرها:

طرح بوشهر توریسم در24 روستای استان اجرا می شود

فکرشهر: استاندار بوشهرگفت:درراستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های توریسم، طرح بوشهر توریسم 2022 در 24 روستا و 2 منطقه عشایری این استان اجرا می‌شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، عبدالکریم گراوند در بازدید از طرح گردشگری دریایی روستای جبرانی شهرستان دیر افزود: یکی از محورهای مهم توسعه استان بوشهر اجرای طرح‌های گردشگری است که در این زمینه برنامه های مدونی اجرایی و عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی علاوه بر رونق اقتصادی و افزایش درآمد روستائیان زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان به دیگر مناطق را فراهم می کند.

گراوند در افتتاح نمایشگاه بزرگ دستاوردها و توانمندی‌های روستاییان و عشایر شهرستان دیر نیز گفت: تسهیلات اشتغا‌ل‌ز‌ایی در روستاها بر اساس ظرفیت‌های مناطق پرداخت می‌شود که این مهم زمینه رونق و ماندگاری روستائیان در روستاها را نیز فراهم می‌کند.

معاون دفتر امور روستایی استانداری بوشهر نیز در این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه، توانمندی‌های روستائیان و عشایر شهرستان دیر در 17 غرفه ارائه شده است.

عبدالله عمرانی ‌نسب افزود: در این نمایشگاه توانمندی صنایع دستی و غذاهای بومی محلی و دستاوردهای هنرمندان و عشایر به مدت سه روز دایر است.

وی هدف اصلی نمایشگاه را توسعه نشاط اجتماعی، معرفی توانمندی روستاییان و عشایر و حمایت از آنان دانست.

دیدگاه خود را بنویسید