سر خط خبرها:

معاون وزیر بهداشت: وضعیت آلودگی هوای عسلویه از تهران بدتر است

فکرشهر: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بااشاره به آلایندگی هوای شهرستان عسلویه گفت: با بررسی‌های انجام شده وضعیت آلودگی هوای عسلویه از تهران بدتر است.

به گزارش فکرشهر به نقل از تسنیم، علیرضا رئیسی  ظهر امروز در نشست شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه پرتوی استان بوشهر با تاکید بر واگذاری تصمیم‌گیری برنامه پدافند غیرعامل به استان‌ها اظهار داشت: اگر بخواهیم برنامه‌های پدافند غیرعامل به نتیجه برسد باید اختیار تصمیم‌گیری در این زمینه به استانها و به استاندار و فرمانداران واگذار شود.

وی با تاکید بر پرهیز از ورود مسائل سیاسی در پدافند غیرعامل نیروگاه اتمی بوشهر افزود: از بعد پدافندی باید در مسائل مربوط به پدافند غیرعامل نیروگاه اتمی، عادی‌سازی کرده و این موضوع را به مسائل سیاسی دخیل نکنیم.

وی با اشاره به ضرورت پیوست سلامت در صنایع بزرگ  بیان کرد: هیچ صنعتی حق فعالیت ندارد مگر اینکه پیوست سلامت داشته باشد و انتظار ما از صنایع بزرگ این است که آن میزان از سلامتی که قبل از ایجاد صنایع بوده حفظ شود لذا هیچ صنعتی حق ندارد سلامتی مردم را تهدید کند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آلودگی هوای عسلویه به سبب استقرار صنایع پارس جنوبی خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست سال گذشته شهرستان عسلویه 3 روز پاک و 11 روز سالم داشته و مابقی سال هوای عسلویه آلوده بوده است.

وی با بیان اینکه در مدت یاد شده تهران  100 روز هوای سالم و 18 روز هوای پاک داشته است خاطر نشان کرد: این نشان می‌دهد که وضعیت آلودگی هوای عسلویه از تهران هم بدتر است.

رئیسی با اشاره به وضعیت آلودگی در عسلویه تصریح کرد: وسعت کم منطقه عسلویه و اینکه محل بادهای موسمی هم است سبب می‌شود گازها به سمت مناطق مسکونی حرکت کند.

وی بیان کرد: یکی از ضرورت ها برای موضوع آلودگی هوا در عسلویه، ایجاد ایستگاه سنجش آلایندگی هوای عسلویه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و تعهد می‌کنیم ایستگاه سنجش در عسلویه ایجاد شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تصویب مرکز تحقیقات زیست محیطی توسط وزارت بهداشت در عسلویه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باید بر نحوه فعالیت این مرکز تحقیقات نظارت جدی کرده تا راه اندازی شود چرا که نقش مهمی در کاهش وضعیت آلودگی زیست محیطی در عسلویه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید