سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

نشست هم اندیشی شهرداران ادوار گذشته شهر برازجان برگزار شد+ تصاویر

فکرشهر - اسماء بوستانی: به همت شهرداری برازجان، نشست هم اندیشی شهرداران ادوار گذشته شهر برازجان ، پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شد.

فکرشهر - اسماء بوستانی: به همت شهرداری برازجان، نشست هم اندیشی شهرداران ادوار گذشته شهر برازجان ، پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، شهردار برازجان در این نشست گفت: از بدو تولد هر نوزاد تا زمان مرگ و حتی دفن فرد، شهرداری باید مشکلات و دغدغه های هر فرد را حل کند، چنین خدمت کردن را دوست داریم و به فعالیت در همه عرصه ها و خدمت به خلق خرسندیم.

محمدحسن محمدی افزود: با توجه به فعالیت شهرداران گذشته و دغدغه های آن ها در سامان دهی شهر بر آن شدیم تا نشست هم اندیشی شهرداران ادوار گذشته را برگزار کنیم، چرا که نیاز است از شهرداران و سرپرستان شهرداری تقدیر شود و این دغدغه را کاملا احساس کردیم.

وی با بیان اینکه  برگزاری این نشست و جمع آوری تصاویر، اسامی  شهرداران سابق شهر برازجان حدود یک ماه به طول انجامید، ادامه داد: این تصاویر را بر روی تابلویی نصب و درب ورودی شهرداری برازجان نصب کرده ایم.

عضو شورای اسلامی شهر برازجان با بیان خیرمقدم به تلاشگران عرصه عمران و آبادی شهر برازجان که هر کدام در برهه زمانی مختلف سهم بسزایی در آبادی و ساختن این شهر بر عهده داشتند، اظهار داشت: در دوره های زمانی مختلف شهر برازجان به عنوان گلوگاه ورودی استان و نقطه استراتژیک مهمی که از حیث جمعیت و دارا بودن مولفه های توسعه در صدر نگاه و توجه صاحب نظران و کارشناسان امر قرار داشت، علی رغم تلاش مدیرانش، به هزار و چند دلیل به جایگاهی که شایسته آن بود، دست نیافته و روند توسعه آن در مقیاس با سایر شهر ها کند شده است.

نوید متین افزود: به استحضار می رسانم که شورای اسلامی شهر برازجان، دست تمام نخبگان و فرهیختگانی که قصد کمک و ارائه راهکار جهت پیشرفت و رونق این شهر را داشته باشند، به گرمی می فشارد، خصوصا شهرداران سابق که با کوهی از تجربه و اطلاعات ارزشمند می توانند کمک شایانی در این زمینه انجام دهند.

غلامحسین کفایی یکی از  شهرداران شهر برازجان در این نشست اظهار داشت: در سال ۱۳۴۵ بخشدار خورموج بودم، در آن زمان عده ای از اهالی شورای شهر برازجان و فرماندار آن زمان دشتستان، به سراغ من آمدند و از من خواستند که شهردار برازجان شوم. اصرار کردند، نپذیرفتم، تا ساعت ۱- ۲ شب با من صحبت کردند اما نپذیرفتم، فرماندار با اصرار من را به برازجان آورد، فردی را که سالیان بسیار زیادی با آن دوست بودم را آورده بودند که من را راضی کند، من در پاسخ گفتم  اگر قبول کنم چندمین شهردار برازجان هستم، گفتند شهردار سیزدهم هستی، گفتم از عدد ۱۳ متنفرم چون عقیده ام بر این است که ۱۳ عدد نحسی است.

کفایی ادامه داد: بنا به اصرارهای اطرافیان و مسوولین، گفتم استخاره بزنید ببینم شهردار شدنم خوب است یا بد. آقای ماحوزی که اکنون دفتر دار طلاق و ازدواج است را آوردند که قرآن بخواند و استخاره بزند، بعد از خواندن چندین کلمه قرآن به آقای ماحوزی گفتم ادامه نده که معنی استخاره را کاملا متوجه شدم، قبول کردم و سیزدهمین شهردار شهر برازجان که به آن شهردار نحس می گفتم شدم.

وی افزود: خیابان ۷ تیر علی آباد در زمان خودم احداث شد، اکنون که می بینم تاکنون هیچ گونه تعمیری به روی این خیابان انجام نشده است بسیار خرسندم، امیدوارم شهرداران در ساخت خیابان و آسفالت کردن مسیرها به صورتی عمل کنند که آن مسیر یا خیابان عمر طولانی داشته باشد.

سید محمد علی حسینی شهردار سال ۶۰ تا ۶۳ شهر برازجان در این نشست اظهار داشت: شهردار شدن من در شهر برازجان تصادفی بود، در اداره بنیاد مسکن شیراز مشغول به کار بودم، سال ۵۹ به بوشهر آمدم، استاندار آن زمان حبیبیان بود، همه ابتدایی بودیم و تجربه خاصی در مدیریت شهری نداشتیم، در استانداری مشغول به کار شدم، استاندار به من گفت به عنوان بازرس استانداری در شهرها تحقیق کن، من نیز برای تحقیق به شهرداری برازجان آمدم. بعد از آن شهردار برازجان شدم.

عبدالحسین اکسیر شهردار سال ۷۰ شهر برازجان نیز اظهار داشت: قدمت دشتستان در تاریخ هویدا است، آثار گذشتگان این دیار حکایت از بزرگی دشتستان است، فردی که ۱۰ سال در جایی زندگی می کند قطعا تعلق خاطر به آن مکان دارد، من نیز این چنینم و دشتستان را سرزمین و زادگاه خود می دانم چرا که خاطرات تلخ و شیرین زیادی در این سرزمین داشته ام.

 اکسیر با بیان اینکه ۶ تا ۷ ماه قبل از شهردار شدن من حادثه غرق شدن دانشجوها رخ داد، افزود: شاید بهترین اتفاقی که در زمان شهردار بودنم افتاد، احداث پل ورودی شهر برازجان بود. برازجان همان گونه که مرکز دشتستان است، دشتستان نیز به عظمت و بزرگی مردانش است. شهرداری برازجان در سال ۱۳۲۹ شکل گرفت و اکنون قریب بر ۶۸ سال از عمر شهرداری برازجان می گذرد، از سال ۷۱ تا ۷۶ سعادت خدمت به مردم و شهردار بودن شهر برازجان نصیبم شد. بعد از آن خاطره شیرینم برگشت مجددم به برازجان بود که ۴ سال نیز فرماندار دشتستان بودم.

اکسیر با بیان اینکه زحمات شهرداران گذشته قابل تقدیر است، ادامه داد: با این وجود که در زمان جنگ بودجه آن چنان وجود نداشت، اما با تلاش و پشتکار شهرداران اتفاق بسیار خوب و زیبایی در شهر برازجان رخ داد.

ایوب پاپری شهردار سال ۸۰ تا ۸۳ برازجان  با اعلام اینکه فعالیت و خلاقیت هایی در شهرها باید صورت گیرد که باعث افتخار هزاران ساله ایران باشد، اظهار داشت: آرزوی هر فرد در زمان ناپختگی با ریسک بالا همراه است، خلاقیت و نوآوری دارد و احتمال شکست بسیار بالا است، آرزوهای دوران پختگی، اگر با شجاعت جوانان تلفیق شود، فعالیت های بسیار خوبی صورت می گیرد.

وی افزود: امیدوارم چنین جلساتی در آینده تداوم داشته باشد و از حضور بزرگان مانند امروز که در جلسه دعوت شد، دعوت شود چرا که نتایج چنین جلساتی قطعا مفید خواهد بود.

کریم حسین آبادی شهردار سال ۸۹ تا ۹۲ شهر برازجان از خاطرا ت تلخ خود در زمان شهردار بودنش گفت: شهردار قبل از من یعنی آقای اخلاقی تندیس غضنفرالسلطنه را سفارش داده بود و ساخته شده بود و در پارکینگ شهرداری نگهداری می شد، به ما اعلام کردند که این مجسمه در میدان  دهقائد باید نصب شود، مخالفین زیادی در خصوص مکان نصب مجسمه داشتیم تا اینکه طی برگزاری جلساتی در شورای شهر و بعد از کلی کش و قوس، توانستم در سال ۹۲ مصوبه ای از شورای شهر جهت نصب مجسمه در روبروی کاروانسرای مشیرالملک دریافت کنم، مخالفان زیادی در این خصوص پیدا شد اما با وجود این مخالفت ها پایه مجسمه را در میدان روبروی کاروانسرا آماده کردیم، در آن زمان هم مصوبه ای از شورای تامین داشتیم که مجسمه غضنفرالسلطنه و مجاهد را در یک روز نصب کنیم.

حسین آبادی ادامه داد: یک روز قبل از  هفته دولت بود که  مجسمه را نصب کردیم، فردای آن روز اول هفته دولت بود، فرماندار به من گفت که کل استان را با نصب مجسمه غضنفرالسلطنه آشوب کرده ای، آن روز بعد از بازدیدها و رسیدن ما به فرمانداری جهت ورود به جلسه اعلام کردند که مجسمه را پایین کشیده اند، آن روز شور و اشتیاق چند ساعته من از بین رفت و بسیار ناراحت شدم و این تلخ ترین خاطره از زمان شهردار بودن من در شهر برازجان بود.

وی با بیان اینکه وقتی شهردار انتخاب شد، اعضای شورا باید اجازه فعالیت به شهردار را بدهند، ادامه داد: از شهردار برازجان جهت ترتیب این جلسه تشکر می کنم و امیدوارم که شهرداری فضایی آرام و با آرامش برای به راحتی کار کردن و به ثمر نشاندن اهداف و برنامه ها و حل مسائل و مشکلات باشد.

ماشاالله احمدی شهردار سال ۹۲ تا ۹۴ برازجان اظهار داشت: شاید امروز یکی از بهترین روزهای زندگی ام باشد چراکه در خیلی از جاها کار کرده بودم ولی هیچ شهری برای تجلیل و دعوت از ما پیشقدم نشده بود به همین دلیل از شهردار برازجان نهایت قدردانی و تشکر را دارم.

احمدی با اعلام اینکه امروز خستگی ۱۶ تا ۱۷ ماه کار کردن من در شهر گناوه از تنم بیرون آمد، افزود: بعد از استعفای من در شهرداری برازجان دیگر به شهر برازجان نیامده بودم، به دنبال فرصت و بهانه ای برای عرض ادب به پرسنل شهرداری بودم که امروز به لطف شهردار محترم شهر برازجان این توفیق نصیب بنده شد، از بدو ورودم به شهر برازجان سازه‌های آبی، فضای سبز، نظافت شهر، پیاده رو سلامت و فعالیت های عمرانی را که مشاهده کردم متوجه شدم که روحیه شهر برازجان بسیار تازه شده است، از این رو از تک به تک اعضای شورا که پشتوانه شهردار هستند کمال تشکر و قدردانی دارم.

وی با بیان اینکه سخت ترین کار در این کشور  شهردار بودن است، ادامه داد: بنا به تجربه خودم این سخن را می گویم، اختیارات شهردارها باید افزوده شود و به شهرداری قدرت دهند تا بتواند در راستای پیشرفت و توسعه شهر فعالیت های زیادی انجام دهند.

عباس پای بست شهردار سال ۷۰ برازجان در این نشست اظهار داشت: اگر نگاه اعضای شورای شهرها باز باشد و به شهرداران اجازه فعالیت دهند که شهرداران بتوانند از قدرت و تجربه اشان استفاده کنند و مدیریت اداری را بر مبنای اعتبار بودجه انجام دهند و اهداف شهرداری را محقق سازند روز به روز در آن شهر شاهد پیشرفت خواهیم بود..

ارسطو قائدی که سرپرستی شهرداری برازجان را عهده دار بود ضمن تشکر از تشکیل جلسه اظهار داشت: اگر در تابلوی نصب شده تصاویر سرپرستان شهرداری نیز وجود داشت بسیار عالی بود، جای تصاویر سرپرستان شهرداری در این تابلو خالی است.


    به گزارش فکرشهر، در پایان این نشست از شهرداران و سرپرستان شهرداری برازجان تقدیر به عمل آمد و از تابلوی شهرداران شهر برازجان رونمایی شد.

دیدگاه‌ها

محمدی

درودها. خبر تکمیل و خوب نوشته شده. تشکر از مجموعه فکرشهر.

زارع

حتی یک کلمه در خبر جا نیفتاده است. همه موارد ذکر شده است. جای بسی تشکر دارد.

کرمی

چه ترتیب منظمی و چه عکسهای واضحی. فکرشهر مانند همیشه عادلانه و مردمی.

آذر

چه خاطرات قشنگی و چه ترتیب نوشتن خبر خوبی .سپاس مجموعه و همکاران فعال شما

فاطیما ب

مثل همیشه عالی تشکر ویژه از مجموعه فکر شهر

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید