سر خط خبرها:

استان بوشهر در ۲۲ بهمن شاهد بارش رحمت الهی است

فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به استان بوشهر گفت: بارش باران طی روز دوشنبه (۲۲ بهمن ماه) با شدت بیشتری در غالب نقاط استان بوشهر به‌ویژه در نیمه جنوبی استان ادامه دارد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، فرج الله شکوهی‌پور  با اشاره به اینکه بارش باران در فصل پاییز و زمستان امسال مطلوب ارزیابی می‌شود اظهار داشت: بارش باران امسال نسبت به سال قبل از وضعیت بهتری برخوردار و تاکنون وضعیت مطلوبی ثبت شده است.

وی از ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: یک سامانه جدید بارشی از سمت غرب و جنوب غرب کشور وارد بوشهر می‌شود و بیشتر نقاط استان را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز با نفوذ سامانه بارشی به جنوب غرب کشور، به تدریج ناپایداری‌های جوی افزایش و بر میزان ابرها در آسمان استان افزوده می‌شود.

شکوهی‌پور با بیان اینکه از اواخر امشب بارش پراکنده و ملایم باران پیش بینی می‌شود تصریح کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه در برخی نقاط استان بوشهر بارش پراکنده و ملایم باران گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی، وزش باد، احتمال خیزش گرد و خاک طی روزهای شنبه و یکشنبه  را دور از انتظار ندانست و گفت: از اواخر روز یکشنبه با تقویت سامانه بارشی،  بارش‌ها طی روز دوشنبه (22 بهمن ماه) تا اواسط روز سه شنبه (23 بهمن ماه) با شدت بیشتری و گاهی به صورت رگباری همراه با رعد و برق و وزش تندباد در غالب نقاط استان ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ضمن هشدار به دریانوردان به ویژه قایق‌های سبک تفریحی و صیادی تصریح کرد: خلیج فارس طی این مدت به سبب وزش باد به تناوب مواج و متلاطم  پیش بینی می‌شود که دریانوردان ایمنی‌های لازم را مورد توجه قرار دهند.

دیدگاه خود را بنویسید