سر خط خبرها:

جرایم بیمه ای شهرداری برازجان مشمول بخشودگی سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت

فکرشهر: سال ها است که شاهد اتفاقات تلخی در روابط اداری شهرداری برازجان و سازمان تامین اجتماعی به عنوان دو نهاد خدمت رسان به شهروندان بوده ایم. از ایجاد خلل در بیمه کارگران و پرسنل شهرداری گرفته تا مسدود شدن گاه و بیگاه حساب های شهرداری و تنش هایی که در روابط این دو نهاد به وجود آمد و هر بار باعث ایجاد بار روانی بر بخش بزرگی از فضای اجتماعی دشتستان و به خصوص این دو نهاد خدمت رسان شده بود.

به گزارش فکرشهر، تاخیر در پرداخت حق بیمه نیروهای شهرداری نزد سازمان تامین اجتماعی و شمول جرایم دیرکرد سبب شده بود حجم بالایی از بدهی روی دست شهرداری برازجان باقی بماند که این بدهی های معوقه در مقاطع مختلف سبب بروز مشکلات زیادی میان این دو سازمان شد و هر بار نیز مشکلات حاصل از این عدم هماهنگی دامنگیر نیروهای تحت امر شهرداری برازجان شده بود اما به تازگی خبرها حاکی از این است که با تلاش و پیگیری شهردار برازجان و همکاران وی، این معضل بزرگ به سرانجام خوبی رسیده است.

شهردار برازجان در این باره گفت: پس از مشکلاتی که در مسیر همکاری شهرداری برازجان و سازمان تامین اجتماعی بخاطر بدهی های بیمه ای مربوط به سال های گذشته پیش آمد و به دفعات باعث ایجاد خلل در روند بیمه ی پرسنل و کارگران زحمتکش شهرداری شد و حتی در برخی موارد تبعات دیگری نیز به همراه داشت، این موضوع با قید فوریت در دستور کار قرار گرفت.

محمدحسن محمدی اظهار کرد: سرانجام با پیگیری ها و پس از ساعت ها جلسات دوجانبه میان مجموعه ی شهرداری و سازمان تامین اجتماعی، با استفاده از بخشنامه های موجود و نیز با حُسن همکاری عزیزانمان در سازمان تامین اجتماعی شهرستان و استان، مبلغی بالغ بر 60 میلیارد ریال از جرایم بیمه ای شهرداری برازجان مشمول بخشودگی قرار گرفت و مقرر شد اصل بدهی شهرداری بابت لیست های قبلی نیز بصورت اقساط در وجه سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

 محمدی با بیان اینکه پرداخت جرایم بیمه ای شهرداری به سازمان تامین اجتماعی که سالها پرداخت نشده بود و به صورت تصاعدی افزایش می یافت تا حدی از توان مالی شهرداری برازجان خارج شده بود و ممکن بود در آینده مشکلات جدی تری بیافریند.

وی  افزود: تلاشهای بی وقفه ی همکارانمان در مجموعه ی شهرداری به خصوص معاونت محترم اداری و مالی شهرداری سبب شد یکی از مهمترین چالش های اداری سال های اخیر شهرداری برازجان به سرانجام خوبی برسد که جا دارد مراتب تشکر خودم را از همکاران ارجمندم در حوزه ی معاونت اداری-مالی و دیگر همکاران گرانقدرم بابت این اتفاق بزرگ اعلام نمایم.

شهردار برازجان در پایان ضمن تشکر از همکاری مجموعه ی تامین اجتماعی شهرستان و استان ابراز امیدواری کرد این اتفاق فرخنده، گامی موثر در بهبود کیفیت خدمات اداری و پرسنلی به همکاران ارجمند شهرداری باشد و زمینه ساز تلاش بیش از پیش همکاران این نهاد مردمی در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان عزیز برازجانی شود.
 

دیدگاه‌ها

مهدی بناری

سلام. معاون مالی اداری چه کرده که تعریفش را شهردار میده. جلسه داخل شورا با حضور مدیر کل تامین اجتماعی و پیگیری های آقای مهدی دشتی باعث شد که شهرداری مشمول تخفیف در جریمه ی عدم پرداخت بموقع حق بیمه کارگران شد. شهرداری و عملکرد ضعیف معاون مالی باعث این جریمه شده بوده اند.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید