سر خط خبرها:
فرمانده تیپ پیاده بوشهر:

همایش حکمت مطهر در استان بوشهر برگزار می‌شود

فکرشهر:  فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: همایش حکمت مطهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در محل تیپ پیاده امام صادق (ع) استان برگزار می‌شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، سرهنگ یدالله کشاورز ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدمات ارزنده‌ای که شهید مطهری به نسل جوان ما ارائه داده در کمتر کسی از بزرگان علمی و فرهنگی کشور مشاهده می‌شود.

کشاورز با تاکید بر اینکه در امر تعلیم و تربیت شهید مرتضی مطهری از شخصیت‌های کم‌نظیر در تاریخ بشریت است، ادامه داد: تمام آثار شهید مطهری بدون استثنا خوب و آموزنده است بنابراین توجه به چنین آثار گرانقدری تکلیف همه نسل‌ها و به ویژه نسل جوان است.

وی با بیان اینکه شهید مطهری تمام عمر گرانقدر خویش را برای آموزش درست تعالیم الهی به انسان‌ها صرف کرده است، یادآور شد: شهید مطهری از مهمترین روشنفکران دینی بود که نقش مهمی در تحریف‌زدایی از دین و ارائه چهره واقعی از اسلام در برابر اندیشه‌های التقاطی از اسلام، به ویژه موج رواج مارکسیستی و ادغام آن با اسلام، تحت عنوان مارکسیسم اسلامی دارد.

فرمانده تیپ پیاده امام صادق (ع) استان بوشهر با تاکید بر اینکه شهید مطهری مورد غضب تحجر، تجددگرایی و التقاط قرار گرفت و به دست همین منحرفان به شهادت رسید، خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها نیازمند اسوه و الگویی حسنه در تمام مراحل زندگی خود و به ویژه در زمینه آموزش، تعلیم و تربیت هستند که شهید مطهری بهترین الگو در این موضوعات است.

کشاورز، افزود: شهید مطهری بر اساس رسالت و تعهد دینی خود، متناسب با نیازهای زمانه و مقتضیات روز آسیب‌های عمومی دینی را بررسی و راهکار ارائه کرد و امروز یکی از وظایف مربیان و معلمان ادامه راه شهید مطهری در معرفی اسلام واقعی و زدودن بدعت و التقاط از چهره اسلام است.

کشاورز با تاکید بر اینکه باید این هفته را درخور شهید مطهری ارج گذاشت، تصریح کرد: در نظر داریم برنامه‌های هفته عقیدتی سیاسی را در تیپ پیاده امام صادق (ع) را به بهترین نحو برگزار کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه روز سه‌شنبه ساعت هشت صبح همایش حکمت مطهر با حضور نماینده ولی فقیه حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری در تیپ پیاده امام صادق (ع) برگزار می‌شود، گفت: همایش مدیریت جهادی، محفل انس با قرآن کریم، غبارروبی گلزار شهید مدافع حرم در باشی و همایش بصیرت سیاسی از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که در این هفته برگزار می‌کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید