سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

قتل در شیراز؛ بخشش در تنگ ارم دشتستان + تصاویر

فکرشهر ـ محمد محمدزاده فرد: در اقدامی عام المنفعه، خانواده مرحوم «امان اله خان نیکنام»، قاتل پدرشان را به شرط احداث یک مدرسه در «تنگ ارم»، عفو کردند...

فکرشهر ـ محمد محمدزاده فرد: در اقدامی عام المنفعه، خانواده مرحوم «امان اله خان نیکنام»، قاتل پدرشان را به شرط احداث یک مدرسه در «تنگ ارم»، عفو کردند.

به گزارش فکرشهر، در نشستی که پنج شنبه شب ـ 5 اردیبهشت ماه 1398 ـ در تنگ ارم و با حضور بزرگان طوایف منطقه دشتستان و فارس برگزار شد، خانواده مرحوم امان اله خان نیکنام که سال1391 در منزل مسکونی اش در شیراز به قتل رسیده بود، پذیرفتند که از قصاص قاتل بگذرند به شرطی که وی، یک مدرسه شش کلاسه ابتدایی را در شهر تنگ ارم احداث کند.

محمود نیکنام، فرزند مرحوم که وکالت دیگر اولیای دم را نیز دارد، در گفت و گو با «فکرشهر» توضیح داد: 27 فروردین ماه 1391 در منزل شخصی مان در شیراز، قتل رخ داد و ما از پلیس و قوه قضاییه خواستیم قاتل را شناسایی و دستگیر کنند و سرانجام پس از 5 تا 6 سال، دو نفر را دستگیر کردند و این فرد که اهل «کلوار» خرامه است، به قتل اعتراف کرد.

نیکنام، با تقدیر از کسانی که در این مدت واسطه بودند یا مورد مراجعه خانواده و بستگان قاتل قرار می گرفتند و به خصوص تقدیر از بخشدار سابق ارم ـ محمدمهدی مشایخی ـ ادامه داد: بعد از صحبت هایی که با بزرگاان و ریش سفیدان منطقه ارم و دشتستان و فارس و البته اقوام و طایفه انجام شد، تصمیم گرفتیم به جای قصاص، کار خیر و عام المنفعه انجام شود تا ما از قصاص که حقمان هم بوده، بگذریم.

او گفت: مقرر شده برای ترویج فرهنگ گذشت در جامعه و انجام امور خیر، تا پایان امسال (1398)، مدرسه ای 6 کلاسه در مقطع ابتدایی به نام مرحوم پدرمان ـ امان اله خان نیکنام ـ در تنگ ارم احداث کنند و ما هم پس از احداث مدرسه، رضایت می دهیم.

وی اضافه کرد: این دیدگاه کل اقوام و خواهر و برادرانم هم هست و یک اقدام خیر و عام المنفعه و برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش و اقدامی فرهنگی است.

به گزارش فکرشهر، در این نشست، جمع کثیری از اهالی و بزرگان بخش ارم و ریش سفیدان استان فارس، امام جمعه برازجان و نماینده ولی فقیه در سپاه استان فارس و بخشدار سابق ارم نیز حضور داشتند.

دیدگاه‌ها

ناشناس

خدایش بیامرزد. بسیار کار خوب و شایسته ای انحام دادن

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید