سر خط خبرها:
اختصاصی فکرشهر:

یک یاعلی کافیست

فکرشهر - مهدی پایدار: در این زمانه و در این وانفسای ناقص تکنولوژی و فشار اقتصادی شاید یک تفریح سالم و یک نشاط اجتماعی ذره ای مردم را از مشکلات خود دور می کند.مشکلاتی که روز به روز بار آن بیشتر می شود و از آن طرف شادی در جامعه رخت می بندد...

فکرشهر - مهدی پایدار: در این زمانه و در این وانفسای ناقص تکنولوژی و فشار اقتصادی شاید یک تفریح سالم و یک نشاط اجتماعی ذره ای مردم را از مشکلات خود دور می کند.مشکلاتی که روز به روز بار آن بیشتر می شود و از آن طرف شادی در جامعه رخت می بندد.

شادی، نشاط و امید از محرک های توسعه هستند. این محرک ها نیاز به همت والایی دارند تا جامعه ما هم بتواند اندکی قامت خود را استوار نگه دارد.

بعد از موفقیت تیم هندبال ستارگان دشتستان در مرحله نهایی انتخابی لیگ برتر اینقدر امیدوار بودیم که بعد از سال ها یکی از تیم های ورزشی توانسته است خرد و کلان را به ورزشگاه بیاورد تا ساعتی فارغ از هرگونه مشکلات آنچه نشاز اجتماعی است را با عمق جان درک کند.

وقتی تیم هندبال ستارگان در سالن ایجاد هیجان می کرد مدیران و مسوولان شهر هم گام به گام مردم شریف دشتستان به نظاره می نشستند و از بازی ستارگان و شادی مردم لذت می بردند، اما این بهار زیبای ورزش تابستان خود را می گذراند، نباید گذاشت عبور از تابستان سرعت بگیرد و خزان ستارگان را همچون تیم فوتبال پرسپولیس برازجان ببینیم.

اوج هیجان و حساسیت بازی ها و افتخارآفرینی تیم ستارگان در مسابقات لیگ برتر دور از انتظار نیست؛ خبرهای رسیده از باشگاه خبرهای خوبی نیست.

تیم های لیگ برتری در حال رایزنی با بازیکنان خود و جذب بازیکنان حرفه ای برای حضور قدرتمند در لیگ برتر هستند ولی تیم ستارگان هنوز در جای اول خود آن هم در مرحله خیلی عقب تر از ورودی لیگ برتر ، تیمی که باید تمرینات خود را با جدیت ادامه دهد هم اکنون در فکر پرداخت قبض آب و برق باشگاه است. انگار همه قول های مثبت یکی یکی به فراموشی سپرده می شود و مدیران این باشگاه در این زمان دستشان در پوست گردوست و هاج و واج از خلاف وعده هایی است که دست هایشان را فشرده بود، آیا در این شهر فریادرسی نیست که باعث شود مردم شریف برازجان از قِبَل باشگاه هندبال ستارگان به نشاط و امید برسند. آیا حضور حداکثری مردم در مراحل ابتدایی مسابقات را فراموش کرده اید؟ آیا ندیدید که کوچک و بزرگ حتی نام بازیکنان ستارگان را هم حفظ کرده بودند؟ آیا متوجه نشدید که اکثر مردم قوانین بازی هندبال را یاد گرفته اند؟ و هزاران سوال دیگر.

اگر می بینید فلان شهر قطب ورزش کشتی است یا قطب ورزش هندبال یا قطب والیبال و... است سوای همت ورزشکاران، مدیران و مسوولانی داشته اند که پابه پای این ورزشکاران برای اعتلای نام شهرستان تلاش کنند.

ماهشهر را اگر می شناسیم به پتروشیمی ماهشهر می شناسیم. تبریز ورزشی را به تراکتور و ماشین سازی. مس سرچشمه نماد ورزش کرمان است. فوتبال نفت مسجد سلیمان از مسجدسلیمان در ورزش دفاع می کند. آمل به والیبال کاله می نازد. ساوه را به شن سا می شناسند. تیم شهید منصوری قرچک را حتما به یاد دارید یا تیم کاسپین قزوین. مثال و نام آوران این گونه در این یادداشت نمی گنجد ولی می بینیم و خواهیم دید که مسولان شهری برای بالا نگه داشتن پرچم شهر خود از هیچ مساله ای دریغ نمی کنند و سریعا در پی حل مشکلات آتی هستند.

اصولا ورزش یک چهارراه اعتبار است برای شهر. مدیران از این شاه راه نهایت استفاده را کنند. فردا روز دیگر برای خدمت مردم ان هم خدمتی به این مهمی بسیار دیر است. همت و توانایی مدیران شهرستان و استان بر کسی پوشیده نیست - توانایی مالی استان که گوش جهانیان را هم کر کرده است و تاخیر برای حمایت از تیم ستارگان هیچ گونه توجیهی ندارد – وقت آنقدر تنگ است که ثانیه ها برای تیم های شرکت کننده تعیین کننده سالی سخت برای ان ها می باشد.

صدای مردم و فعالین اجتماعی را شنیده اید. همه مردم نگاه شان به آینده این باشگاه است – آینده این باشگاه آینده مردم است – آینده جوانانی است که دل در گرو این نشاط دارند. آینده خردسالانی است که با توجه به موفقیت های روزافزون هندبال ستارگان آماده معرفی شهر برازجان به عنوان شهر پر از استعداد هندبال هستند. آینده بازیکنانی است که می توانند سفیران ورزشی و فرهنگی ما در اقصی نقاط کشور باشند. آینده کسانی است که وقتی به عقب برمی گردند با نگاهی به زندگی خود لبخندی از سر خوشحالی سر می دهند و از کاری که کرده اند پشیمان نیستند.

آری مدیران محترم اجرایی، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، شورای محترم شهر . هر عزیزی که می تواند قدم خیری بردارد آینده از ان شماست. این مدال ابتدا بر سینه مبارک شما نصب خواهد شد.

به امید نصب مدال و ستاره طلای ستارگان بر سینه شما.
       
 

دیدگاه‌ها

کامبیزکشاورز

جنابان مسئول ،پشت میز نشینان ،رئیس و رئسا ،متولیان ورزش، جناب استاندار نماینده دولت  و نماینده ولی فقی دراستان جناب صفایی بوشهری لطفا توجه کنید .هندبال یک رشته ورزشی چون فوتبال است (توجه و توجه وتوجه تنها نیاز دارد؟!!! واینکه آقایان  سیاسیون"  انتخابات نزدیک است. عملکرد ضعیف خود را دراین اندک مدت مانده قوت ببخشید!!!! تنها یک قدم کافیست

معلم بازنشسته

سلام معلمی بازنشسته ام که هنوز هم در کلاس درس حضور دارم. اما تیتر دل من: وای به روزی که آموزش و پرورش بگندد! بهانه ی نوشتن این مطلب اتفاقی بود که سر جلسه ی امتحان افتاد. چند روز پیش قبل از شروع امتحان دانش آموزان را کلی نصیحت کردم که تقلب زشت است و غیراخلاقی و خلاصه کلی در مذمت تقلب برای بچه ها حرف زدم اما هنگام برگزاری دیدم که دو نفر از بچه های سال دهمی که اتفاقاً یکیشان فرزند همکار فرهنگیمان است دارد مرتب جاده خاکی می رود. چند بار تذکر دادم و وقتی دیدم فایده ندارد مجبور شدم برگه ها را از آن ها بگیرم. وقتی جلسه تمام شد دیدم که هنوز نرفته اند و پشت در جلسه امتحان منتظرند. وقتی بیرون امدم به بچه ی همکارمان گفتم: حداقل از تو انتظار نداشتم دنبال تقلب باشی. اما چیزهایی که او گفت تنم را لرزاند. گفت که چند شب پیش یکی از همکاران پدرم خانه ی ما بود. از وضعیت بد آموزش و پرورش می گفت. می گفت متاسفانه آموزش و پرورش هم مثل بعضی جاهای دیگر مرکز استفاده از رانت و سوءاستفاده شد. مثلا یکی از معاونین اداره خانه ی خودش را اجاره داده و چندین سال است منازل مسکونی را اشغال کرده. در حالی که معلمانی بی خانه داریم که سرپناه ندارند و چون اول کار معلمی هستند حقوقشان هم کم است. تازه خانمش هم مدیر مدرسه هست و ساعت کاری اش بین 9 تا 11 صبح است. می گفت مگر الان مدارس غیرانتفاعی به من و تو نمی گویند که ما شهریه گرفته ایم و باید بچه ها را قبول کنیم؟ خب اگر اسم این تخلّف و فساد نیست. پس چیست؟ و در پایان این بچه حرفی زد که کوه خجالت می کشد. حرفی سراسر منطق. گفت: ((کسی هست که برگه ی تقلب را از مسولین آموزش و پرورش بگیرد.)) به عنوان یک فرهنگی دستم به جایی بند نبود جز اینکه با شما دذرد دل کنم تا شاید این حرف ها را منتشر کنید و شاید به گوش روسای آموزش و پرورش برسد. شاید یکی فهمید و کاری کرد. ممنونم.... یک یا علی کافی است

علی حقیقت

جا د ارد که این متن به عنوان یک پست و خبر کار شود. چرا کارش نکردید؟ من هم معلم زبانم و از این دردها دارم. اینجا چه کسی نظر معلم بازنشسته را می خونه؟ لطفاً منتشر کنید و رسالت پاک خبرنگاری را جا بیارید.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید