سر خط خبرها:
طی ۱۰ روز آینده؛

مقابله با ملخ‌ها در استان بوشهر در شرایط حساسی است

فکرشهر: رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به تخم‌ریزی ملخ‌ها طی ۱۰ روز آینده، عملیات مقابله با ملخ‌ها در استان بوشهر در شرایط حساسی است.

به گزارش فکرشهر از مهر، محمدتقی منوچهری اظهار داشت: تاکنون عملیات مقابله با ملخ‌های صحرایی در بیش از ۴۹ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر انجام شده است و این عملیات در روزهای آینده افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: طی ۱۰ روز آینده با توجه به تخم‌ریزی ملخ‌ها در استان بوشهر، عملیات مقابله گسترش می‌یابد و در این راستا نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه اغلب شهرستان‌های استان بوشهر درگیر حمله ملخ‌ها هستند، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان حضور ملخ‌ها در شهرستان دشتستان بوده است.

وی از انجام عملیات سم‌پاشی با استفاده از دو فروند هواپیما و ۱۳۰ دستگاه انواع سمپاش در سطح استان خبر داد و بیان کرد: در روزهای آینده یک فروند هواپیمای سمپاش دیگر نیز در استان اضافه خواهد شد.

منوچهری با بیان اینکه ۱۵ درصد عملیات مبارزه با ملخ صحرایی به صورت سم‌پاشی هوایی و ۸۵ درصد نیز زمینی است ادامه داد: از ۱۶ هزار لیتر سم برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر استفاده شده است.

دیدگاه خود را بنویسید