سر خط خبرها:

پایتخت انرژی کشور نیازمند آرامش کامل است/ لزوم توجه به خواست مردم

فکرشهر:  فرماندار عسلویه با غیر کارشناسی خواندن معیارهای ارائه شده در مورد اندازه‌گیری آلودگی هوا در عسلویه گفت: پایتخت انرژی کشور نیازمند آرامش کامل است.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالنبی یوسفی بعد از ظهر یکشنبه در نشست با شوراها، ائمه جمعه و جماعات و همچنین فعالان اجتماعی عسلویه با اشاره به نحوه توزیع عوارض آلایندگی صنایع در عسلویه اظهار داشت: مردم عسلویه مخالف جدی هر گونه توزیع عوارض آلایندگی خارج از این شهرستان هستند و هر گونه پرداختی خارج از ضوابط قانونی و زیست محیطی را تضییع حقوق خود می‌دانند.

رئیس شورای تأمین شهرستان عسلویه با غیر کارشناسی خواندن معیارهای سنجش اندازه‌گیری آلودگی هوا در عسلویه تصریح کرد: این نحوه توزیع عوارض آلایندگی بدون بهره‌گیری از هر گونه امکانات و تجهیزات سیستم پایش آلایندگی و صرفاً گمانه زنی‌هایی که شفاهی و بدون استناد صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: از آنجایی که سیستم پایش آلایندگی مستمر تا کنون علی رغم تأکیدات و پی گیرهایی که صورت گرفته از سوی سازمان محیط زیست در عسلویه و شهرستان‌های هم‌جوار نصب و راه‌اندازی نشده است، هرگونه اظهار نظری در این مورد فاقد اعتبار و ارزش قانونی است.

فرماندار عسلویه افزود: آلایندگی‌های زیست محیطی از قبیل آب، خاک، هوا و نابودی زیست بوم در جنوب استان کاملاً مشهود و عینی است و این حق باید برای این منطقه حفظ شود، و هر گونه سهم خواهی برای سایر مناطق استان‌های هم جوار غیر قابل قبول و اثراتی سو به دنبال خواهد داشت.

یوسفی با اشاره به غیر کارشناسی بودن نتایج سازمان محیط زیست تاکید کرد: برای مردمی که در زیر فلرها نفس می‌کشند و روزگار سخت و جانکاهی سپری می‌کنند و با بیماری‌های صعب العلاجی گریبان گیر هستند، اظهار نظرهای غیر مستند و تصمیم‌گیری بر این مبنا جفای آشکار به مردم عسلویه است.

وی با بیان اینکه حفظ ثبات و آرامش در شرایط حساس کنونی کشور وظیفه همه است تصریح کرد: اقدامات این چنینی، غیر کارشناسی و نسنجیده موجب ناراضایتی عمومی و ایجاد تنش‌های روانی در جامعه خواهد شد که تصمیم گیران باید پاسخگوی مردم باشند.

فرماندار عسلویه از همه آحاد مردم خواست تا با خویشتن داری و حفظ آرامش و در فضایی فاقد از هر گونه تنش مطالبات خود را پیگیری کنند.

دیدگاه خود را بنویسید