سر خط خبرها:
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

فرهنگ اهدای عضو در استان بوشهر گسترش یابد

فکرشهر:  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: فرهنگ اهدای عضو در استان بوشهر گسترش یابد.

به گزارش فکرشهر از مهر، جعفر زارعی زاده ظهر یکشنبه در نشست مسئولان شهرستان گناوه اظهار داشت: امروزه اهمیت موضوع اهدا و پیوند اعضا برای همه روشن است و با اهدا عضو می‌توان جان چندین نفر را نجات داد.

وی افزود: به طور یقین افرادی که با این فداکاری باعث نجات جان انسان‌ها می‌شوند دارای مقام بالایی نزد خداوند هستند و این کار بسیار ارزشمند است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با تقدیر از حمایت و پشتیبانی مسئولان شهرستان گناوه گفت: پشتیبانی مسئولان و دست اندر کاران مختلف مانند شما از این امر مهم بسیار ارزشمند است که جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت: پیوند عضو در کشور ما از موضوعات نوپا است که در حال فراگیری و جدی شدن است ولی دارای مسائل خاص خود مانند مسائل اعتقادی است که این امر نیاز به فرهنگ سازی گسترده و زمان بر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر این امر تاکید دارند و ما در حال تلاش برای فرهنگ سازی بیشتر در این زمینه هستیم.

وی گفت: باید در این زمینه اعتمادسازی بین مردم انجام شود که مرگ مغزی قابل برگشت برای زندگی مجدد فرد مبتلا به آن نیست و باید با آگاه سازی جامعه را به این باور و اعتماد برسانیم تا خانواده‌هایی که دچار چنین حوادثی می‌شوند نسبت به اهدای عضو در این زمینه گام بردارند.

وی گفت: کمک علما و مسئولان در شهرها برای گسترش فرهنگ اهدا عضو و فرهنگ سازی این موضوع بسیار مهم است که امید است همه با کمک هم به فرهنگ سازی در این زمینه به یاری نیازمندان و بیماران بشتابیم.

دیدگاه خود را بنویسید