سر خط خبرها:

اجازه نمی‌دهیم حق آلایندگی جنوب استان تضییع شود

فکرشهر: فرماندار شهرستان دیر گفت:این اقدامی که استان‌های هم‌جوار در بحث اعتبارات آلایندگی عسلویه می‌خواهند انجام دهند، ظلمی آشکار به استان بوشهر و شهرستان‌های جنوبی است که ما در برابر این مسئله به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم.
به گزارش فکرشهر از فارس، کریم علی‌حسنی  امروز در اولین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر در سال جاری با بیان اینکه تکنولوژی و صنایعی که در منطقه مستقر می‌شوند و تولیداتی که دارند برای کشور لازم است، اظهار داشت:  پتروشیمی‌ها باید حداکثر پیوست‌های زیست محیطی و مراقبت از سلامت مردم را مدنظر قرار دهند.

ما به شدت معترض هستیم

فرماندار شهرستان دیر افزود: اخیرا اتفاق ناشایستی افتاده است که برای مردم حوزه جنوب زیاد جالب نیست و ما به شدت معترض هستیم و قطعا مردم هم وقتی اشراف پیدا کنند همین نظر را خواهند داشت.

وی ادامه داد: صنایعی که در منطقه مستقر می‌شوند در قبال استقرار آنها مخصوصا در پارس جنوبی یک سری مسؤولیت‌های اجتماعی دارند و  اعتباراتی که قانون مشخص کرده است برای شهرستان  میزبان و شهرستان‌های پیرامونی پرداخت می‌کنند.

اعتبارات آلایندگی دیر و کنگان به صفر رسیده است

علی‌حسنی با اعلام اینکه متأسفانه اخیرا نمایندگان استان‌های هم‌جوار با لابی‌گری کارهایی کرده‌اند که سهم اعتبارات آلایندگی استان بوشهر به ویژه در شهرستان‌های جنوبی به صفر رسیده است،عنوان کرد: اکنون عملا 28 درصد عوارض آلایندگی عسلویه به استان فارس و 22 درصد نیز به استان هرمزگانی پرداخت می‌شود که از لحاظ مسافت نسبت به دیر و کنگان تا عسلویه فاصله بیشتری دارد و عوارض آلایندگی  پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان کنگان و دیر به صفر رسیده است.

به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم / نمایندگان مجلس جدی‌تر ورود کنند

فرماندار شهرستان دیر خاطرنشان کرد: این اقدامی که استان‌های هم‌جوار می‌خواهند انجام دهند، ظلمی آشکار است و چون این اقدام جفا به مردم می‌باشد ما آن را عنوان می‌کنیم و به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم  و انتظار داریم که نه تنها نماینده حوزه جنوب بلکه تمام نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ورود خیلی جدی‌تری به این قضیه داشته باشند.

اقدام نمایندگان استان‌های هم‌جوار ظالمانه است

وی با بیان اینکه ما این حرکت ناشایست و اتفاق بد و ظالمانه را به شدت محکوم می‌کنیم، افزود: پیگیر احقاق حق مردم به ویژه حوزه جنوب هستیم و با آگاهی که مردم دارند نباید اجازه داد این حق ضایع شود.

علی‌حسنی با انتقاد از بی‌توجهی ادارات  به مصوبات شورای سلامت و تأخیر در عملیاتی شدن آنها ،تأکید کرد: نه تنها مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بلکه مصوبات سایر جلسات نیز باید اجرایی شود و نباید نسبت به قولی که به مردم داده‌ایم بی‌تفاوت باشیم.

وی با بیان اینکه شهرداری  دیر باید هر چه زودتر نشست ساماندهی پسماند را برگزار کند، عنوان کرد: محیط زیست نیز در مسئله پسماند در تمام شهرها ورود کرده است و انتظار داریم هرچه زودتر این موضوع به سرانجام برسد.

فرماندار شهرستان دیر خواستار همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادها در زمینه اجرای طرح بسیج کنترل فشار خون شد و  بیان کرد:  نتایج حاصل از کنترل فشار خون نیز در صورتی که منعی نداشته باشد در اختیار مردم قرار گیرد تا آگاه شوند.

دیدگاه خود را بنویسید