سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

گردهمایی اصلاح طلبان دشتستان؛ 4 نکته و یک توصیه

کامبیز کشاورز

درگردهمایی که چندی پیش توسط برخی اصلاح طلبان شهرستان دشتستان برگزار شد، رییس سابق ستاد دکتر روحانی در دشتستان (برازجان) با گلایه به نکاتی اشاره داشتند که پیرو سخنان وی، لازم است برای مردم فهیم دشتستان که به واسطه جوانان و دیگر رجال سیاسی فراموش شده به کارزار انتخاباتی ورود کردند و رای خود را به سبد اصلاحات ریختند، نکاتی را جهت شفافیت بیشتر به استحضار برسانم:

1. این گردهمایی با مهندسی دقیق و به صورت کاملا هدفمند برگزار شد.
طبق معمول از تعداد انگشت شماری از رجال اصلاح طلب یا کلا دعوت به عمل نیامد یا در دقیقه ٩۰ به آنها از سر دست پاچگی گفته شد، تا صدای مخالفان درون حزبی خود را نشنوند و مطالبات جوانان و عموم مردم همچنان بر زمین بماند!

2. عدم حضور برخی سیاسیون و بهانه تراشی ها در گردهمایی 
شرکت نکردن برخی اصلاح طلبان اصیل دشتستانی که به پاک اندیشی شهره‌اند در این گردهمایی فقط گویای یک چیز بوده است:
اعلام مخالفت با برخی سردمداران مجمع اصلاح طلبان و دیگر آقایان پشت پرده نشین که به علت بی مهری ها، سکوت و بی توجهی در این مدت توسط آنان صورت گرفت و شاید لازم بود برخی افراد فرصت طلب این جبهه تلنگری بخورند. آنان که حتی دوستان خود را پله ترقی خود قرار دادند و در چارچوب اصول اصلاحات گام برنداشتند و فراموش کردند چگونه و چطور به اینجا رسیده اند.

3. گفته شد در بدنه دولت - به گفته آقایان- مدیران دوزیست مشغولند و کسانی که از جناح مطلوب خود یعنی اصلاحات شهامت سخن گفتن ندارند! 
در وهله‌ اول ترس و در وهله‌ دوم خجالت و شرمساری که پر واضح است این تنها ضعف سیاسیون بالانشینی را نشان می دهد که دیروز مقام و منصب گرفتند و امروز به دلیل بی توجهی به خواست مردم و دوستانشان، قوایشان تضعیف شده چون حامیان حداکثری خود را چون قبل ندارند. به دلایل مشخصی که خود بهتر از هر کس بر آن واقفند!

4. گلایه و خود زنی
ما ابتدا در جلسات و فضای بسته در محضر شریفتان از روی گلایه سخن به میان بردیم اما نشنیدید و «فرمالیته گرفتید»!
به همین دلیل مطالبات را به فضای باز کشاندیم و از این پس نیز سکوت نخواهیم کرد و انتقاد به حق ما ادامه خواهد داشت؛ تا زمانی که در رفتار خود تجدید نظر کلی بنمایید و به چارچوب اندیشه ناب اصلاحات برگردید و مطالبات مردم را پاسخ بگویید.

و اما یک توصیه: 
جنابان، تا بیش از این دیر نشده به جای نطق های دوپهلو و به کنایه و گلایه سخن بردن، قدری شما هم بشنوید و در عمل با گرفتن دست یکدیگر حسن نیت خود را نشان دهید تا بفهمیم به اشتباه رای در صندوق اصلاحات نینداخته ایم!
 

دیدگاه‌ها

مهدی

بسیار نکات خوبی اشاره شده است و جای آن دارد که منصب نشینان کنونی استان متوجه اشتباهات راهبردی خود در درون جبهه اصلاحات و مواضع خود در میان حامیان شوند. هرچند زمان از دست رفته و شاید اب رفته بازناید به جوی 

برازجانی

اصلاحات مردم را بدبخت کرد

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید