سر خط خبرها:

جولان گرما و «شرجی» در استان بوشهر/ برازجان و خارک باز هم رکورد زدند

فکرشهر: در حالی که گرمای هوا و رطوبت و «شرجی» مردم استان بوشهر را کلافه کرده، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر نیز از افزایش دما و رطوبت طی امروز و روزهای آینده در استان خبر داده است...

فکرشهر: در حالی که گرمای هوا و رطوبت و «شرجی» مردم استان بوشهر را کلافه کرده و حتی برازجان و خارگ دمای بالای 45 و رطوبت بالای 95 را نیز در روزهای گذشته تجربه کرده اند، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر نیز از افزایش دما و رطوبت طی امروز و روزهای آینده در استان خبر داده است.

به گزارش فکرشهر، زهرا راستگو با اشاره به تداوم گرما و رطوبت طی روزهای گذشته در استان افزود: امروز رطوبت در جزیره خارگ به 95 درصد و دما در برازجان به 46 درجه سانتیگراد رسید.

وی ادامه داد: همچنین امروز رطوبت در دیر به ۸۸، بوشهر ۸۶، عسلویه ۸۲ و گناوه ۸۱ درصد رسید.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر به صداوسیما گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا طی روز‌های آینده در استان افزایش یابد و در مناطق غیر ساحلی مانند دشتستان  و دشتی به ۵۰ درجه سانتیگراد برسد.

وی اضافه کرد: از اواخر روز چهارشنبه و طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه با افزایش سرعت باد شمال غربی، رطوبت هوا کاهش اما دما افزایش می‌یابد که توصیه می‌شود تدابیر لازم جهت صرفه‌جویی در مصرف برق اندیشیده شود.

دیدگاه خود را بنویسید