سر خط خبرها:

۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های تنگستان مصوب شد

فکرشهر: فرماندار تنگستان با اشاره به تصویب ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی تنگستان در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر گفت: این اعتبار در حوزه‌های مختلف راهسازی، آبرسانی، آموزشی و طرح‌های شیلاتی تخصیص می‌یابد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عبدالحسن رفیعی‌پور بعدازظهر امروز در جلسه کارگاه اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری و تهدیدات سیل‌های ویرانگر با اشاره به اینکه بحران آب یک واقعیتی است که در شهرستان تنگستان زندگی همه مردم را تحت تاثیر خود قرار داده اظهار داشت: امیدواریم با یک مدیریت صحیح در توزیع و مصرف ، بحران کم آبی شهرستان را با اقداماتی بسیار خوبی که در حال پیگیری است به حداقل برسانیم .

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه یکی از گسترده‌ترین عرصه‌های منابعی طبیعی در تنگستان داریم  خاطر نشان کرد: دراین خصوص اقدامات بسیار خوبی  از جمله جنگل کاری و اجرای طرح‌های آبخیزداریدر حوزه منابع طبیعی  انجام شده است.

 وی با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های سدسازی و آبخیزداری تصریح کرد:با اجرای این طرح‌ها امیدواریم تا سال 1400 بتوانیم شاهد اجرای پروژه‌هایی دیگر در شهرستان تنگستان  در حوزه‌های آبخیزداری باشیم .

رفیعی‌پور از اجرای پروژه سد خاییز تنگستان خبر داد و  افزود:سد خائیز شهرستان تنگستان روند اجرایی آن تسریع یافته که   امیدواریم تا پایان سال آینده شاهد بهره برداری از آن باشیم.

فرماندار تنگستان با تاکید بر جلوگیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها و سواحل دریا بیان کرد: بخشداران، دهیاران و مدیران حوزه منابع طبیعی و وزارت نیرو  از ساخت و سازی در حریم و بستر رودخانه‌ها و در حریم سواحل دریا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه 459 شهر و 8 هزارو 650 روستای کشور در معرض سیل هستند فزود : باید شهرداران و‌ دهیاران در عرصه ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسدود کردن آبراه‌های فصلی توسط افراد جلو گیری کنند.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه در این شهرستان با کاشت جنگل در علی آباد جائینک ، بنه گز و سمل و گلگون و منطقه محمود احمدی کارهای بسیارخوبی برای  تثبیت شن‌های روان انجام شده خاطرنشان کرد : با اجرای هر هکتار  طرح  آبخیزداری  بیش از 520 مترمکعب آب به سفره‌های زیر زمینی تزریق می‌شود.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه بیش از 45 درصد  آب  از شبکه آبرسانی روستاهای شهرستان تنگستان هدر می‌رود بیان کرد : در نوسازی شبکه آبرسانی روستایی اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در این راستا در مدیریت توزیع آب در روستاهای شهرستان با نصب کنتور آب در ورودی شهرستان و روستاها  برنامه مهمی صورت گرفته که تاثیر به‌سزایی در توزیع صحیح آب و کاهش بحران کم آبی داشته است.

وی از تصویب اعتبار برای نوسازی شبکه آبرسانی تنگستان خبر داد و تصریح کرد: در سفر هیئت  دولت به استان بوشهر برای نوسازی و توسعه شبکه آبرسانی و احداث مخازن ذخیره اعتباری افزون بر 75 میلیارد تومان برای تنگستان و دشتی مصوب شده است .

فرماندارتنگستان از اجرای پروژه آب شیرین‌کن دلوار تنگستان خبر داد و افزود:امیدواریم با بهره برداری ازپروژه آب شیرین کن 7500 متر مکعبی دلوار در سال آینده و اجرای نوسازی شبکه انتقال و توزیع آب بحران کم آبی تنگستان کاملا رفع شود.

 رفیعی‌پور با اشاره به اینکه در آغاز فصل گرما انشعاب آب 550 باغ ویلا در تنگستان قطع شده است از دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان خواستان با توجه به اینکه بالاترین ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان تنگستان است از هرگونه همکاری با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده روستاها خودداری شود.

وی تصریح کرد : دیوار حفاظتی تعدادی ار روستاهای ساحلی که بر اثر بارندگی و طغیان دریا امسال خسارت دیدند از محل اعتبارات تملک دارایی برای ترمیم بعضی از انها اقدام می‌شود.

این مقام عالی دولت در تنگستان با اشاره به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور بیان کرد : اعتبارات شهرستان تنگستان  در سفر  رئیس جمهور به استان بوشهر در حوزه‌های آب، سد خائیز،  مجموعه ورزشی کارگری شهرستان ، ایستگاه فوق توزیع برق جائینک ، اتوبان دلوار _ دیر ، شیلات ، اسکله‌ها ، مدارس  افزون بر 250 میلیاد تومان است.

دیدگاه خود را بنویسید