سر خط خبرها:
فرماندار گناوه:

وضعیت بازار و کسب و کار در شهرستان گناوه بهبود یابد

فکرشهر: فرماندار گناوه خواستار رونق بازار شد و گفت: ارزیابی‌هایی از رونق تولید در راستای توسعه بازار شهرستان گناوه صورت گیرد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گناوه با تقدیر از همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات در سطح شهرستان اظهار داشت: بانک کشاورزی این شهرستان در سال گذشته یکی از بانک‌های شاخص در زمینه امهال وام‌ها در استان بود که جای تقدیر دارد.

وی با تاکید بر رعایت صرفه جویی در مصرف برق در شهرستان افزود: صرفه جویی در مصرف برق بخصوص در ساعات پیک مصرف از ضروریات است که از همه ادارات و بانک‌ها و مردم درخواست می شود که صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

فرماندار گناوه گفت: با رعایت نکات صرفه جویی از بروز خاموشی و مشکلات برای مردم و شهرستان جلوگیری شود و اداره یا بانک‌هایی نیز که رعایت صرفه جویی را نکنند برق آنها قطع و اداراتی که رعایت کردند تقدیر شوند.

وی بیان کرد: شورای اسلامی شهر گناوه تا آخر خردادماه برای تصویب طرح سرمایه گذاری شهر گناوه اقدام کند و تصمیم‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.

پاک نژاد با تاکید بر استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و انرژی‌های تجزیه پذیر در شهرستان گناوه تصریح کرد: استفاده از انرژی خورشیدی و انرژی‌های تجزیه پذیر و تبدیل انرژی خورشیدی به برق از موارد مهم در شهرستان و مدنظر ما است که از همه سرمایه گذاران، ادارات مرتبط و کسانی که توانایی فعالیت در این زمینه را دارند برای اقدام دعوت می‌شود.

وی یادآور شد: طرح دامپزشکی و تهیه لیست دامپزشکی در دستور کار اداره دامپزشکی و مالیات مرغداری‌ها در دستورکار اداره مالیاتی شهرستان باشد.

فرماندار گناوه خاطر نشان کرد: تعاونی‌هایی در سطح روستاها فعالیت می‌کنند که باید تعداد این تعاونی‌ها با همکاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان مشخص شود و در اختیار دهیاری‌ها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: این تعاونی‌ها در زمینه تسهیل گر اجتماعی اقتصادی می‌توانند به دهیاری‌ها و سرمایه گذاری کمک کنند و دهیاری‌ها با این تعاونی‌ها مشاوره اشتغال در زمینه‌های مختلف داشته باشند.

فرماندار گناوه گفت: ارزیابی‌هایی از رونق تولید در راستای توسعه بازار شهرستان گناوه صورت گیرد و در مواردی که می‌توان تولیداتی را با تاکید بر واردات مواد خام اولیه در شهرستان گسترش داد و باعث رونق تولید شد کار شود.

وی بیان کرد: به دلیل نوسانات ارزی بهبود وضعیت بازار و کسب و کار بسیار ضروری است و لازم است که ارزیابی از تولید برای رونق بازار در دستور کار باشد.

پاک نژاد گفت: در این راستا فراخوانی از طریق اصناف برای ارائه طرح‌ها صورت گیرد تا بتواند در رونق تولید در شهرستان اثرگذار باشد.

دیدگاه خود را بنویسید