سر خط خبرها:

به‌نام اصلا‌ح‌طلبان دشتستان به کام کاندیدای انتخابات با چاشنی افطار خانوادگی

فکرشهر: اخیراً گردهمایی با عنوان اصلاح‌طلبان دشتستان با حضور خانم فخاری عضو شورای شهر تهران و مقدری دبیر کل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور در شهر برازجان صورت گرفت که عنوان برنامه با واقعیت رویداد تفاوت فاحشى داشت و زنگ خطرى براى این جریان فکرى در سیاسى‌ترین شهرستان استان بوشهر محسوب مى‌شود.

به گزارش فکرشهر، صدای استان در ادامه نوشت: مراسم برگزار شد و خوب یا بد، با استقبال خوبی از سوی اصلاح‌طلبان مواجه نشد تا تبعات برخى تک روى‌ها و فرصت‌طلبى‌ها را بیشتر نمایان سازد. برگزارکنندگان مراسم با ترفندهای تبلیغاتی سعی بر برجسته نمودن این مراسم به عنوان اصلاح‌طلبان استان بوشهر داشتند اما نه تنها اصلاح‌طلبان استان بوشهر بلکه اصلاح‌طلبان شهرستان دشتستان نیز از آن استقبال نکرده و چهره های شاخص اصلاح‌طلب در مراسم به تعداد انگشتان دست حضور نداشتند. دلیل آن هم گرچه عنوان نشد، ولى تک‌روی برگزار کننده مراسم بود .

جبهه اصلاحات و اندیشه اصلاح‌طلبی هیچوقت از تک‌روی و فرصت‌طلبی استقبال نکرده و آنرا مذموم می‌شمارد. فعالیت تشکیلاتی و خرد جمعی از عناصر مهمی بوده که اصلاح‌طلبان در هر سطح و مقیاس و در هر برهه زمانی به آن تاکید ویژه داشتند اما متاسفانه و با کمال تعجب میزبان این مراسم بدون عنایت به نظر همه لیدرها و فعالان شاخص اصلاح‌طلب دشتستان و با هدف لیدر نشان دادن خود بخصوص در فضای انتخابات این گردهمایی را برگزار کرد فارغ از اینکه قدری به عدم استقبال از این مراسم از سوی جبهه اصلاحات دشتستان توجه نماید. سالن پر شده بود از اقوام و نزدیکان میزبان و یک کاندیداى انتخابات مجلس تا با شواف تبلیغاتی، اذهان را متوجه پایگاه اجتماعی خویش نمایند. خسارت بارتر اینکه زمزمه هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه هزینه‌های این مراسم از سوی همان کاندیداى انتخابات مجلس شورای اسلامی تامین شده است.

شاید بتوان این اتفاق بد را تجربه خوبی دانست چرا که ثابت نمود هر شخص در هر جایگاهی در جبهه اصلاحات قصد شکاف و پراکنده نمودن این جبهه و معرفى خود به عنوان لیدر را داشته باشد با شکست مواجه خواهد شد.
فضای انتخابات نباید باعث شود دستپاچه و با خودمحوری، گعده‌های سیاسی را به وجود آورده و با پشت نمودن به همفکران خویش فقط صرفا به اهداف خود فکر کنیم. فرصت‌طلبی در گفتمان اصلاحات محکوم است . مردم دشتستان به دلیل مشکلات عدیده، سیاست‌زده شده و از جریانات سیاسی دلخوشی ندارند؛ اینکه تصور کنیم می‌توانیم به تنهایی فضای انتخابات مجلس را با این دست دورهمی‌ها تحت تاثیر گذاشته و جامعه را با خود همراه کنیم تصور و نگاهی باطل است.

اکنون مهمترین محوری که جریانات سیاسی استان باید آنرا در اولویت قرار دهند آسیب‌شناسی و بازنگری عملکرد خویش است. چرا مردم همانند سابق به آرمان‌های اصلاح‌طلبی و اصولگرایی توجه نمی‌کنند. مادام که براى این سوال پاسخی نداشته باشیم نمی‌توانیم با سخنرانان و مدعوین فرا استانی و مرکزنشین و با گردهمایی‌های این چنینى، انتخابات مجلس را از آن خود کنیم.

برگزار کنندگان مراسم بدانند که کنش‌های شکاف ساز در اصلاح‌طلبان دشتستان به شدت از سوی جریان رقیب مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. در اوضاعی که جریان اصلاحات به شدت نیازمند همگرایی، یکپارچگی و هم افزاییست خود محوری تکروانه خسارت وارد می‌نماید. شوربختانه بازتاب این مراسم مبنی بر عدم استقبال و عدم حضور مهمانان پای همه جریان اصلاحات استان و دشتستان نوشته شد اما باید خدمت مردم عرض کنم که این مراسم جنبه شخصی داشته است تا اعلام کنند که می توانند بدون همفکران و نظر اصلاح‌طلبان، موجودیت و هویت جدیدی از خویش تعریف نموده و در مقام تصمیم گیرنده اصلی در فضای سیاسی آتی این شهرستان باشند.

امیدواریم تجربه‌ای که از این مراسمات کم رونق بدست آمده محرک تولید الگوی رفتاری مناسب لیدرهای خودمحور باشد تا عنایت بیشتری به خرد جمعی و پرهیز از اقدامات شکاف ساز در جبهه اصلاحات باشد.

دیدگاه خود را بنویسید