سر خط خبرها:
بخشدار آبدان:

آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر آتش سوزی احتمالی ضروری است

فکرشهر:  بخشدار آبدان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این بخش با اشاره به حادثه آتش سوزی اخیر یک نخلستان قدیمی در شهر آبدان گفت: مدیریت مناسب این حادثه از طریق مشارکت به موقع دستگاه های اجرایی شهرستان و با نظارت فرماندار شهرستان دیر باعث شد حداقل آسیب و خسارت به منازل همجوار محل آتش سوزی وارد شود و باید در اسرع وقت اقدامات لازم جهت پیشگیری از حوادث مشابه صورت پذیرد.

به گزارش فکرشهر،  ابوالحسن گنخکی با تاکید بر ضرورت برخورداری از آمادگی کافی توسط واحدهای ذیربط از جمله آتش نشانی افزود: باید مانورهای اطفای حریق به صورت منظم برگزار شود تا تجربه اندوزی و کسب آمادگی لازم به صورت مستمر تداوم یابد.

 گنخکی با اشاره به اعلام افزایش شدت گرما و دمای هوا طی روزهای آینده گفت: باید تمهیدات لازم توسط دستگاه های اجرایی جهت پیشگیری و کنترل آتش سوزی احتمالی در مزارع کشاورزی و منازل مسکونی صورت پذیرد.

 وی با تاکید بر ضرورت آمادگی کامل کشاورزان در برابر موج دوم ورود ملخ صحرایی به استان افزود: همزمانی فصل کاشت گوجه فرنگی با ورود موج دوم ملخ صحرایی به استان نیازمند برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر ویژه است تا از خسارت احتمالی به کشاورزان جلوگیری شود.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید