سر خط خبرها:

پیشگیری از وقوع جرم محوری‌ترین برنامه دادگستری استان بوشهر است

فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم به عنوان محوری‌ترین برنامه در دستگاه قضا در استان بوشهر است گفت: کمترین جرم در نیروهای مسلح استان بوشهر ثبت شده که نشان از نهادینه شدن فرهنگ غنی اسلام در نیروها است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، علی جمادی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بوشهر با بیان اینکه عملکرد این سازمان در استان بوشهر قابل قبول است اظهار داشت: نیروهای مسلح استان بوشهر با اتحاد و وحدت رویه از جایگاه مهمی در کشور برخوردارند که این مهم سبب شده نیروهای مسلح دارای کمترین پرونده قضایی و جرم باشند.

وی پیشگیری از وقوع جرم را از اولویت برنامه دستگاه قضا در استان بوشهر دانست و گفت: پیشگیری از وقوع جرم به عنوان محوری‌ترین برنامه در دستگاه قضا در استان بوشهر است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه فعالیت در سازمان قضایی نیروهای مسلح تخصصی است تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح تنها مرجعی است که به پرونده‌های قضایی و جرایم در حوزه‌های نظامی و انتظامی به صورت تخصصی رسیدگی می‏‌کند و از همین رو مسئولیت سنگینی بر دوش دارد.

جمادی با بیان اینکه نیروهای مسلح مظهر اقتدار و صلابت هستند افزود: امنیت پایدار در استان بوشهر مرهون تلاش شبانه‌روزی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است که زمینه رشد و پیشرفت استان در ابعاد گوناگون را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه وقوع جرم در  نیروهای مسلح استان بوشهر به حداقل رسیده است بیان کرد: مهمترین عامل در کاهش جرم در نیروهای نظامی و انتظامی پیشگیری از وقوع جرم و آگاه سازی است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر همدلی و تعامل نیروهای مسلح استان بوشهر را در کشور مثال‌زدنی دانست و افزود: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در برقراری امنیت نقش مهم و اساسی دارد و در این راستا عملکرد تشکیلات قضایی استان در مجموعه شورای قضایی قابل تقدیر و ستایش است.

جمادی امنیت را زیربنای توسعه و پیشرفت دانست و اظهار داشت: استان بوشهر با وجود اهمیت خاص و استراتژی بودن آن از استان‌های امن و ایمن کشور است.

  وی با قدردانی از خدمات 15 ساله سیدمحمدرضا بحرالعلـوم افزود: برای رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بوشهر آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنم.

دیدگاه خود را بنویسید